Reklama

Burmistrz Jarocina chce budować odkryty basen nad zalewem w Roszkowie

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: fot. Adrian Tomczyk

Burmistrz Jarocina chce budować odkryty basen nad zalewem w Roszkowie - Zdjęcie główne

Burmistrz Jarocina chce budować odkryty basen nad zalewem w Roszkowie | foto fot. Adrian Tomczyk

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Burmistrz Jarocina chce utworzyć tereny rekreacyjne z odkrytym basenem nad zalewem w Roszkowie.

Reklama

Od kilku lat w Jarocinie nie ma basenu odkrytego. Ten, który był na terenie Jarocin Sport, został zburzony w 2019 roku, kiedy spółka przystąpiła do budowy nowego obiektu z lodowiskiem i kręgielnią [o tym więcej TUTAJ]

Projekt zakładał odbudowę basenu, ale z czasem okazało się, że budżet inwestycji na to nie pozwoli [więcej na ten temat czytaj TUTAJ].

Co prawda, była koncepcja pozyskania dodatkowych środków, ale ograniczone miejsce, którym dysponuje spółka Jarocin Sport, nie daje wiele możliwości.   

Burmistrz Jarocina proponuje utworzenie terenu rekreacyjnego przy zalewie w Roszkowie

Dlatego burmistrz Adam Pawlicki proponuje inne rozwiązanie.

- Opracowaliśmy koncepcję terenu rekreacyjnego przy zalewie w Roszkowie. Tam też mógłby powstać basen odkryty - wyjaśnia włodarz gminy.

Skąd się wziął ten pomysł i dlaczego w Roszkowie, a nie w Jarocinie?

- Od kilku lat mamy niemały teren przy zalewie w Roszkowie (właścicielem jest gminna spółka Jarocińska Agencja Rozwoju - przyp. red.). Pozyskaliśmy środki norweskie, dzięki którym mogliśmy opracować koncepcję zagospodarowania tego obszaru - tłumaczy Adam Pawlicki.

Burmistrz zaznacza, że w koncepcję gminy wpisuje się ścieżka rowerowa, której budowę ma w planie samorząd powiatowy [więcej o tym przeczytasz TUTAJ].

Co przewiduje koncepcja zagospodarowania terenu przy zalewie w Roszkowie?

Projekt „Teren rekreacyjny nad Zalewem w Roszkowie” opracowuje Ludmiła Styczyńska, architekt z firmy Integra z Poznania. Umowa zawarta z gminą opiewa na blisko 60 tysięcy złotych.

Już wiadomo, że nad zalewem w Roszkowie planowane są:

 • taras widokowy,
 • plaża miejska,
 • pomost,
 • kładka,
 • wiata,
 • boisko do piłki siatkowej,
 • plac zabaw,
 • ścieżka edukacyjna,
 • elementy małej architektury,
 • parking z przebudową drogi dojazdowej,
 • oświetlenie terenu.
 

Przedsięwzięcie obejmować ma zagospodarowanie obszaru dla potrzeb sportów wodnych oraz siedzibę klubu żeglarskiego „Wodnik”, który już teraz prowadzi zajęcia dla dzieci na zalewie w Roszkowie.

Podobny teren rekreacyjny z basenem odkrytym jest nad Zalewem Zemborzyckim na Bystrzycy, położony w granicach administracyjnych Lublina - zobacz ZDJĘCIE.

- Byłoby to fajne miejsce, gdzie w okresie wiosennym i letnim będzie można miło spędzić czas. Nie tylko na basenie, ale i posłuchać małego koncertu czy wypić kawę i zjeść lody. Po prostu, odpocząć - stwierdza wiceburmistrz Bartosz Walczak.

Projektowana koncepcja póki co, nie przewiduje budowy basenów odkrytych, ale - jak zapewnia wiceburmistrz Bartosz Walczak, jest taka możliwość.

- Burmistrz Adam Pawlicki zaproponował, aby w tej koncepcji zawrzeć także ten element - wyjaśnia wiceburmistrz Walczak.

Sprawą otwartą jest to, czy to będzie basen typowo rekreacyjny z plażą, leżakami i jacuzzi, czy też pływacki. 

Konsultacje społeczne na temat zagospodarowania terenu przy zalewie w Roszkowie

Na to pytanie mają odpowiedzieć mieszkańcy, ponieważ urząd miejski ogłosił konsultacje społeczne w sprawie koncepcji zagospodarowania terenu przy zalewie w Roszkowie.

W konsultacjach można wziąć udział do 30 września na stronie internetowej gminy Jarocin - https://jarocin.pl/ankiety/aktywne oraz w aplikacji mobilnej.

W środę - 28 września, o godzinie 18.00, w Kamienicy Kultury odbędzie się spotkanie dotyczące koncepcji obecnego i planowanego zagospodarowania terenu przy zalewie w Roszkowie.

Realizacja opracowanego przez gminę projektu uzależniona jest od możliwości pozyskania funduszy zewnętrznych.

 

Jak oceniacie propocycję burmistrza Jarocina, czy nad zalewem w Roszkowie powinien powstać teren rekreacyjny z basenem odkrytym - piszcie w komentarzach.

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy