Reklama

Najpierw powstało osiedle mieszkań czynszowych, teraz pobudują przedszkole i salę gimnastyczną

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Fot. Szkoła w Siedleminie

Najpierw powstało osiedle mieszkań czynszowych, teraz pobudują przedszkole i salę gimnastyczną - Zdjęcie główne

Najpierw powstało osiedle mieszkań czynszowych, teraz pobudują przedszkole i salę gimnastyczną | foto Fot. Szkoła w Siedleminie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Najpierw powstało osiedle mieszkań czynszowych, teraz pobudują przedszkole i salę gimnastyczną. Placówka w Siedleminie się rozwija.

Reklama

Gmina Jarocin zakończyła w ubiegłym roku projekt budowy osiedli mieszkań czynszowych.

Obejmował on łącznie 366 nowych lokali w następujących lokalizacjach - w Siedleminie oraz w Jarocinie przy ulicach Siedlemińskiej i Leszczyce.   

Pierwsze osiedle zostało wybudowane w 2018 r. w Siedleminie, gdzie powstało 96 mieszkań (przy ul. Siedlemińskiej - 228, przy ul. Leszczyce - 42). Jedną z przyczyn, dla której wybrany został właśnie Siedlemin była potrzeba wsparcia dla miejscowej szkoły, która borykała się z malejącą liczbą uczniów i której mogła z tego powodu grozić likwidacja.  

Najpierw powstało osiedle mieszkań czynszowych, teraz pobudują przedszkole i salę gimnastyczną, bo dzieci się nie mieszczą

Pomysł się sprawdził. Uczniów i dzieci w przedszkolu z roku na rok zaczęło przybywać. 

W tej sytuacji zrodziła się potrzeba budowy nowego przedszkola w Siedleminie. Z kolei przy szkole ma postać sala gimnastyczna.    

Z deklaracji burmistrza Adama Pawlickiego wynika, że przedszkole powinno być gotowe do 2023 roku.

Najpierw powstało osiedle mieszkań czynszowych, teraz pobudują przedszkole i salę gimnastyczną. Czy tak samo będzie w Potarzycy?

Podobna przyczyna budowy osiedla mieszkań czynszowych jak w Siedleminie zaistniała w Potarzycy. Tam też funkcjonuje niepubliczna szkoła podstawowa i przedszkole, która borykają się z niewystarczającą liczbą dzieci. Stowarzyszenie prowadzące placówkę już kilka lat temu zwracało się do władz Jarocina z apelem o pomoc.

W odpowiedzi Jarocińskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego zaprojektowało i rozpoczęło budowę osiedla mieszkań czynszowych w Potarzycy. Powstaje tam 78 nowych lokali, które mają być gotowe do zamieszkania na początku 2022 roku.   

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy