Reklama

Nowe przedszkole w Witaszycach zapełniło się dziećmi [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Nowe przedszkole w Witaszycach zapełniło się dziećmi. Do placówki uczęszcza 156 maluchów.

Reklama

Od wielu lat przedszkole w Witaszycach było niewystarczające w stosunku do liczby rodziców chętnych do powierzenia placówce pod opiekę swoich pociech.

Otwarcie nowego przedszkola w Witaszycach to historyczny dzień

Obiekt był nie tylko za mały, ale i niefunkcjonalny. Znajdował się także w dość dużej, bo kilometrowej, odległości od miejscowej szkoły.

Dlatego burmistrz Jarocina zdecydował o budowie nowej placówki [więcej o tym czytaj TUTAJ]. Roboty ruszyły w ubiegłym roku, a 1 września - wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego - nowa placówka została oddana do użytku.

- To wyjątkowy dzień w historii naszego przedszkola. To dobre rozwiązanie również ze względów logistycznych - podkreślił podczas uroczystości otwarcia Jarosław Łukasiewicz, dyrektor Zespołu Szkół w Witaszycach.

Nowe przedszkole w Witaszycach dla większej liczby dzieci

Nowe przedszkole będzie mogło przyjąć znacznie więcej dzieci niż dotychczas, ponieważ z zerówką dysponuje 250 miejscami. Dwukrotnie powiększyła się również powierzchnia do zabawy i edukacji.

- Dotychczasowe 230 metrów kwadratowych zamienione zostało na 460. To robi wrażenie - uważa burmistrz Adam Pawlicki. - Dzięki temu także wzrośnie liczba miejsc w przedszkolu ze 130 do 250 - dodaje włodarz gminy.

W nowym, jednokondygnacyjnym budynku znajdują się 4 oddziały przedszkolne - każdy z własnym węzłem sanitarnym i magazynem. Nie brakuje także pomieszczeń dla personelu i intendenta.

Z trzech sal jest bezpośrednie wyjście na plac zabaw, a do budynku prowadzi podjazd dla wózków.

Z informacji dyrektora Zespołu Szkół w Witaszycach Jarosława Łukasiewicza wynika, że plac zabaw będzie dostępny dla wszystkich dzieci - nie tylko tych z przedszkola i będzie można z niego korzystać do godziny 20.00.

Nowa placówka ma ciekawą oprawę kolorystyczną. Przewodnimi motywami są góry, morze, lasy i plaża. W ślad za tym do nowych oddziałów przedszkolnych wkroczyły odcienie szarości, błękitu, zieleni i żółci [więcej na ten temat czytaj TUTAJ].

Mniejsze koszty budowy nowego przedszkola w Witaszycach

Budowa kosztowała 2,5 mln zł. Pierwotnie koszt inwestycji szacowano na 5 mln zł.

- Dzięki rozmowom dyrektora z rodzicami, ze mną i radnymi powstała koncepcja, by nowy obiekt pobudować przy szkole. Z dwóch podstawowych względów - by było taniej i by wykorzystać wewnętrzne ciągi komunikacyjne, a przed wszystkim kuchnię - wyjaśnił podczas otwarcia placówki burmistrz Adam Pawlicki.

Takie rozwiązanie - według informacji włodarza gminy - ograniczyło koszty o połowę - z 5 mln zł do 2,5 mln zł.

- To, że przedszkole zmniejszyło swoją wartość inwestycyjną - ale nie jakość - sprawiło, że zadanie stało się priorytetem w gminie. Dzięki środkom, które pozyskaliśmy z zewnątrz - prawie 2 miliony złotych z puli tak zwanej „covidowej” oraz prawie pół miliona złotych z budżetu gminnego - powstał  ten wspaniały obiekt - stwierdził burmistrz.

Oprócz przedszkola w Witaszycach nowe placówki mają powstać także w Siedleminie i Mieszkowie. W tym ostatnim planowany jest oddział żłobkowy.  

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy