Reklama

Rozbudowa i przebudowa przedszkola z nowym oddziałem żłobkowym w Mieszkowie [ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Rozbudowa i przebudowa przedszkola z nowym oddziałem żłobkowym w Mieszkowie.

Reklama

Budowa kolejnych mieszkań czynszowych na terenie gminy Jarocin powoduje konieczność rozbudowy infrastruktury szkolno-przedszkolnej w miejscowościach, gdzie te nowe osiedla powstają.  

Najpierw czynszówki w gminie Jarocin a potem przedszkola, żłobek i sala gimnastyczna

Tak jest w Siedleminie, gdzie pobudowanych zostało 96 mieszkań i gdzie gmina ze względu na przyrost liczby dzieci, zdecydowała się na budowę nowego przedszkola i sali gimnastycznej [więcej na ten temat czytaj TUTAJ].

Drugie nowe przedszkole już stanęło w Witaszycach, gdzie budowa 30 czynszówek właśnie rusza [szczegóły znajdziesz TUTAJ].

A teraz przyszedł czas na Mieszków. Tam osiedle 25 mieszkań czynszowych jest dopiero planowane. Zanim zostanie zrealizowane gmina już zdecydowała się na rozbudowę i przebudowę przedszkola oraz utworzenie oddziału żłobkowego, którego w tej miejscowości nie było a jest bardzo potrzebny.

Przedszkolna inwestycja w gminie Jarocin - będzie dodatkowy oddział przedszkolny i żłobkowy

Gminna inwestycja w Mieszkowie będzie kosztowała 5 milionów złotych. Dzięki dofinansowaniu samorząd wyda na jej wykonanie 750 tysięcy złotych, ponieważ 4 miliony 250 tysięcy złotych to rządowe dofinansowanie.

Projekt przewiduje budowę jednokondygnacyjnego budynku podzielonego na część przedszkolną i żłobkową.

Strefa przedszkolna zostanie przebudowana w starej części. Dodatkowo zostanie przebudowana część kuchni. Uzyskana w ten sposób powierzchnia służyć będzie potrzebom dodatkowego oddziału przedszkolnego. W sumie w placówce będą 4 oddziały przedszkolne oraz gabinet logopedy.

Kolejna inwestycja w gminie Jarocin - przedszkole i żłobek z łącznikiem

Ponadto dobudowana zostanie nowa część, w której powstanie oddział żłobkowy z salą zajęć, zabaw i leżakowania. Wygospodarowana będzie także sala ogólna przeznaczona na spotkania rodziców i gości.

W tej części planowane jest też całe zaplecze kuchenne, gabinet dyrektora i pokój nauczycielski. 

Przedszkole i oddział żłobkowy zostaną scalone łącznikiem, w którym znajdą się toalety oraz szatnie.

Budynek - począwszy od wejścia - pozbawionego będzie barier i tym samym stanie się przyjazny osobom niepełnosprawnym.  Dodatkowo w holu powstanie platforma, która pozwoli dostać się na wyższy poziom.

Przy nowym obiekcie przewidzianych jest więcej miejsc postojowych niż do tej pory.

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy