Reklama

Sołtys Siedlemina zrezygnował. Mieszkańcy wybrali nowego

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Fot. Stowarzyszenie Kochamy Jarocin

Sołtys Siedlemina zrezygnował. Mieszkańcy wybrali nowego  - Zdjęcie główne

Sołtys Siedlemina zrezygnował. Mieszkańcy wybrali nowego | foto Fot. Stowarzyszenie Kochamy Jarocin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Sołtys Siedlemina zrezygnował. Mieszkańcy wybrali nowego.

Reklama

W Siedleminie odbyły się wybory sołtysa i rady sołeckiej. Zostały ogłoszone po tym, jak dotychczasowy sołtys i rada sołecka zrezygnowali z pełnienia funkcji.

Sołtys Siedlemina złożył rezygnację

Sprawa miała związek z planami budowy ogromnej chlewni pod Siedleminem i protestu mieszkańców przeciwko tej inwestycji. Niektórzy z nich zarzucali Skrzypczakowi, że nie powiadomił ich na czas o tym przedsięwzięciu, które - jak twierdzili - może mieć negatywny wpływ na jakość ich życia i środowisko.

Chcieli odwołania sołtysa, ale nie doszło do tego, ponieważ Andrzej Skrzypczak razem z członkami rady sołeckiej złożyli wcześniej rezygnację.

W tej sytuacji jarocińscy radni ustalili termin i porządek zebrania wiejskiego w Siedleminie, na którym miał zostać wybrany nowy sołtys i rada sołecka.

Nowy sołtys Siedlemina rada sołecka wybrana na niecałe dwa lata 

W wyniku głosowania uczestnicy zebrania zdecydowali, że nowym sołtysem będzie Witold Kałuża, który uzyskał 55 głosów. Na jego kontrkandydata - Stefana Migacza głos oddały 4 osoby.

Witold Kałuża jest jednym z założycieli Stowarzyszenie Mieszkańców wsi Siedlemin i okolic, które zostało powołane przez mieszkańców sprzeciwiających się budowie ogromnej chlewni w Siedleminie.

Mieszkańcy wybrali także radę sołecką, do której weszli: Piotr Nowak, Zbigniew Górnaś, Andrzej Pachciarz, Piotr Mankiewicz i Daniel Janicki.

Wybrane władze Siedlemina mają przed sobą niecałe dwa lata kadencji. Według kalendarza wyborczego kolejne wybory sołtysów i rad sołeckich powinny się odbyć na początku 2024 roku.  

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy