Reklama

Rozpoczynają się próby aplikacji „smrodowej”. Jarociński magistrat szuka testerów

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum

Rozpoczynają się próby aplikacji „smrodowej”. Jarociński magistrat szuka testerów - Zdjęcie główne

Mieszkańcy Jarocina w ramach protestu przeciwko uciązliwemu fetorowi wieszali banery na płotach swoich posesji | foto Archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Rozpoczynają się próby aplikacji „smrodowej”. Jarociński magistrat szuka testerów, czyli osób, które będą regularnie zgłaszać nieprzyjemne zapachy w mieście i okolicy.

Nieprzyjemne zapachy w Jarocinie i okolicy oraz związane z nimi uciążliwości dla mieszkańców pozostaje nie rozwiązany od kilku lat.  

Wiceburmistrz zapowiedział stworzenie mapy odorów w Jarocinie

Zdesperowani mieszkańcy w różny sposób próbowali ustalić źródło fetoru, który roznosi się o różnych porach i w różnych rejonach Jarocina. Usiłowali też znaleźć rozwiązanie tego problemu. Ich działania nie przynosiły jednak efektów.  

W ubiegłym roku sprawą zainteresował się nowy wiceburmistrz Robert Ziółkowski

- Zamierzamy stworzyć mapę odorów. Do tego chcemy zaangażować mieszkańców, wolontariuszy, organizacje społeczne i gminne spółki - zapowiedział zastępca burmistrza

I wyjaśniał:

- Monitorowanie odorów, czyli kiedy i gdzie występują, będzie się odbywało przez 365 dni za pośrednictwem specjalnej aplikacji z numerem identyfikacyjnym telefonu i GPS-em.  

Zasady działania nowego narzędzia zostały przedstawione podczas sesji Rady Miejskiej w Jarocinie oraz w trakcie otwartego spotkania dla mieszkańców jarocińskiej w Kamienicy Kultury.  

Nie tylko smród będą mogli zgłaszać mieszkańcy Jarocina i okolic

Możliwość odnotowywania odorów będzie możliwa poprzez istniejącą aplikację mobilną Jarocin.pl.    

Dzięki niej będzie można zgłaszać także nieporządek (składowisko odpadów, zniszczone mienie, zanieczyszczenie wody) oraz niebezpieczeństwo w postaci na przykład dziury w drodze.

Zebrane w ten sposób sygnały o uciążliwych zapachach pozwolą na utworzenie mapy i zlokalizowanie źródeł powtarzającego się fetoru.

Z zapowiedzi wiceburmistrza Roberta Ziółkowskiego wynika, że początkowo zgłoszeń będzie mogło dokonywać około 40 zalogowanych wolontariuszy. 

- Później może się to zmienić i z aplikacji będzie mógł korzystać każdy mieszkaniec - stwierdza zastępca burmistrza.   

Ruszają testy nowej funkcji aplikacji Jarocin.pl do zgłaszania fetorów

Od środy - 1 marca, rozpocznie się testowanie nowej funkcji aplikacji Jarocin.pl. Potrwa to przez cały miesiąc. 

„Każdy z mieszkańców może mieć wpływ na aktualizację danych, które będą dostępne w aplikacji” - czytamy w komunikacie Urzędu Miejskiego w Jarocinie na ten temat. 

Jak zostać testerem i móc zgłaszać nieprzyjemne zapachy?

Wystarczy ze sklepu Play lub App Store ściągnąć darmową aplikację Jarocin.pl, założyć konto i zarejestrować się. 

Następnie skontaktować się  z osobą odpowiedzialną za moduł zgłoszeń poprzez:

  • maila tester@jarocin.pl, 
  • osobiście w siedzibie Jarocińskiej Agencji Rozwoju (ul. T Kościuszki 15B, I piętro). 
Po nadaniu przez administratora specjalnego dostępu, będzie można zgłaszać nieprzyjemne zapachy, nieporządek czy niebezpieczne sytuacje. 

Żeby jednak pomiary fetorów były dokładne, trzeba ich dokonywać każdego dnia co najmniej dwukrotnie w odstępie czterech godzin, przebywając w tym samym miejscu.


Czy Waszym zdaniem nieprzyjemne zapachy powinny zgłaszać wyznaczone osoby - wolontariusze, czy taką możliwość powinien mieć każdy mieszkaniec - piszcie swoje opinie w komentarzach. 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy