Reklama

„Opozycja kłamie!” - można przeczytać na bilbordach zleconych przez spółkę ZGO-WCR [ZDJĘCIA]

Opublikowano: pt, 24 cze 2022 10:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości „Opozycja kłamie!” - możemy przeczytać na bilbordach zleconych przez spółkę ZGO-WCR.

Reklama

„Opozycja kłamie! W gminie Jarocin nie będą powiększane tereny pod „wysypisko”.

Treść nie jest podpisana. Wielu mieszkańców zastanawia się, kto jest autorem ostrych słów skierowanych do bliżej niokreślonej "opozycji". Czy chodzi o miejskich adwersarzy burmistrza Jarocina, radnych klubu opozycyjnego, czy jednak o inną grupę? 

- Najlepiej to kogoś obrazić, posądzić o kłamstwo i się nie podpisać. To jest tchórzowskie i wyjątkowo słabe - mówi jeden z mieszkańców osiedla 1000-lecia.    

Gmina Jarocin nie zlecała treści bilbordów

O bilbordy spytał na ostatnim posiedzeniu Rady Miejskiej w Jarocinie opozycyjny radny Jerzy Walczak.

- Czy w ostatnim czasie gmina Jarocin lub podległe instytucje zlecały publikację banerów dotyczących powiększania terenu związanego ze składowaniem odpadów, w których to banerach wskazuje się, że opozycja kłamie? Te banery są niepodpisane, dlatego pytam - wyjaśnił radny Walczak.

- Urząd miejski ani jednostki organizacyjne gminy Jarocin nie zlecały tych bilbordów, dlatego ciężko mi się ustosunkować, kto je wyprodukował.

Prezes do radnego: „Nie kłamać, wówczas takich bilbordów nie będzie”

Do dyskusji włączył się prezes spółki ZGO - Wielkopolskie Centrum Recyklingu.

- Jest to inicjatywa spółki ZGO - Wielkopolskie Centrum Recyklingu, która wielokrotnie była przez radnych oskarżana o budowę nowych kwater - wysypisk. Jeszcze raz podkreślę to, co cały czas próbujemy prostować, żadnych wysypisk nie prowadzimy, nie zamierzamy prowadzić. A w zakresie 40 hektarów, które są przedmiotem dyskusji, także takich planów spółka nie posiada - wyjaśnił prezes Witosław Gibasiewicz.

I zwrócił się do radnego Jerzego Walczaka:

- W związku z tym działanie na szkodę spółki będzie wiązało się z działaniami, które będzie spółka podejmować, ażeby prostować nieprawdziwe informacje i wskazywać osoby odpowiedzialne za kłamstwo w zakresie informacji godzących w dobre imię naszej spółki. Więc panie radny, nie kłamać, nie mówić nieprawdy, to wówczas nie będzie takich bilbordów.

Bilbordy skierowane do radnego i do kogoś jeszcze?

Opozycyjny radny skomentował fakt, że treść na bilbordach nie jest podpisana. 

- Rozumiem, że jest to bilbord kierowany do mnie. Szkoda tylko, że brak podpisu pana prezesa. A brak podpisu, ja to tak rozumiem, to brak odwagi podpisać się pod stwierdzeniem, które się publicznie prezentuje - stwierdził Jerzy Walczak.

I zapytał:

- Jeśli to jest do mnie kierowane, to ja to przyjmuję, ale tylko do mnie czy jeszcze do kogoś? 

Prezes ZGO-WCR powołał się na wypowiedzi radnych podczas zebrania mieszkańców dwóch osiedli - Glinki, Leszczyce i 700-lecia [więcej na ten temat czytaj TUTAJ].

- Pan radny był wśród osób, które były na spotkaniu (zebranie dwóch jarocińskich osiedli w sprawie rozbudowy ZGO - przyp. red.). Nie wiem, czy wypowiadał sam te twierdzenia, czy popierał te twierdzenia, bo jeżeli tak, to rzeczywiście jest to adresowane pana radnego. Na pewno radni opozycji posługiwali się tymi stwierdzeniami. Więc ci radni, którzy są odpowiedzialni za takie stwierdzenia, mają się czuć odpowiedzialni za działanie na szkodę naszej spółki - tłumaczył Witosław Gibasiewicz.Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy