Reklama

Rewitalizacja śródmieścia. Większość prac zakończy się w tym roku [ZDJĘCIA]

Opublikowano: ndz, 3 kwi 2022 09:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Rewitalizacja śródmieścia. Większość prac zakończy się w tym roku - podajemy konkretne daty.

Reklama

Efekty rewitalizacji można już zaobserwować na kilku ulicach

Część robót została zakończona - zwłaszcza te prowadzone pod ziemią. Teraz przyszedł czas na nowe nawierzchnie ulic i chodników, nasadzenia zieleni i montaż oświetlenia. 

Końcowy efekt tych prac można już zaobserwować na ulicach: Kościelnej, Łąkowej, Małej, Wąskiej, Krótkiej, Wrocławskiej (na odcinku od Rynku do ul. Kilińskiego), św. Ducha (na odcinku Rynek - Rondo), Kasztanowej, Poznańskiej oraz na placu targowym i przyległych ulicach.

Jarociński magistrat podaje daty zakończenia rewitalizacji kolejnych ulic [więcej szczegółów w GAZLERII ZDJEĆ]

I tak do 30 kwietnia potrwają prace na ulicach: Mickiewicza, Kilińskiego, Średniej, Targowej, Barwickiego, Wodnej, Szpitalnej, Śródmiejskiej (na odcinku od ul. Targowej do ul. Hallera) oraz na ulicy Wolności.

Zostanie tam wykonane oznakowanie pionowe oraz nawadnianie, posadzona zostanie zieleń.

Kilka miesięcy później - 30 sierpnia, sfinalizowane zostaną roboty na ulicach Hallera i Paderewskiego.

Kolejny etap realizacji inwestycji zakończy się 15 grudnia

Kolejny etap realizacji inwestycji zakończy się 15 grudnia. Obejmie on ulicę Wrocławską - na odcinku od Wąskiej do budynku nr 53. Natomiast roboty na Wrocławskiej - na odcinku od budynku nr 53 do budynku nr 65 - potrwają do kwietni 2023 roku.

Zakończenie wszystkich prac rewitalizacyjnych na jarocińskim rynku planowane jest na maj 2023 roku.

- Jarocin będzie miał najpiękniejsze centrum w Wielkopolsce - zapowiada burmistrz Adam Pawlicki. 

Inwestycja prowadzona jest w ramach projektu „Przebudowa systemu kanalizacji sanitarnej oraz sieci wodociągowej w centrum Jarocina”. A wykonawcą jest konsorcjum firm Drobud z Goliny oraz WUPRINŻ z Poznania. 

Wielki projekt za wielkie pieniądze

Prace w śródmieściu prowadzone są w ramach projektu „Przebudowa systemu kanalizacji sanitarnej oraz sieci wodociągowej w centrum Jarocina”. Nadzoruje go jarocińskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji. Ogólny koszt całego przedsięwzięcia to ponad 278 milionów złotych. Na wykonanie projektu PWiK pozyskała dotację z Unii Europejskiej w wysokości ponad 136 milionów złotych.

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy