Reklama

Gminie Jarocin przyznany został „Zielony Laur”, wyróżnienie za zasługi dla ochrony środowiska [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Gminie Jarocina przyznany został „Zielony Laur”, wyróżnienie za zasługi dla ochrony środowiska.

Reklama

Od 15 lat Polska Izba Gospodarcza Elektrotechniki organizuje ranking osiągnięć samorządów, firm, a także instytucji oraz osób zajmujących się realizacją przedsięwzięć ekologicznych.

„Zielony Laur” dla gminy Jarocin. Przyznali je członkowie specjalnej kapituły

Celem przedsięwzięcia jest promowanie dobrych praktyk oraz projektów w zakresie ekologii i ochrony środowiska.

Ranking osiągnięć samorządów, firm, a także instytucji oraz osób zajmujących się realizacją przedsięwzięć ekologicznych przygotowują członkowie kapituły, której przewodniczył prof. dr hab. Inż. Marek Gromiec.

W szczególności oceniane są działania propagujące ekorozwój oraz ochronę środowiska i wykorzystywanie osiągnięć nauki i nowych technologii.

Jedno z wyróżnień - „Zielony Laur” kapituła przyznała gminie Jarocin.

„Zielony Laur” dla gminy Jarocin. Nagrodę odebrała burmistrz podczas gali PIGE

„Zielony Laur”  trafił do Jarocina między innymi za realizację proekologicznych inwestycji, takich jak rozbudowa Wielkopolskiego Centrum Recyklingu Sp. z o.o. w Jarocinie.

Doceniono samowystarczalność energetyczną zakładu, rozwój wykorzystania odpadów i stosowanie nowatorskich rozwiązań, takich jak między innymi tworzenie ogrodów wertykalnych.

Uznanie kapituły zyskała też modernizacja gospodarki osadowej - budowa stacji odzysku surowców w Cielczy.

Statuetkę z rąk prof. dr hab. Inż. Marek Gromiec odebrał w Warszawie burmistrz Adam Pawlicki.

Zaszczytna nagroda wręczona została podczas gali XXV-lecia działalności Polskiej Izby Gospodarczej Elektrotechniki, zorganizowanej przez Polską Izbę Gospodarczą „EKOROZWÓJ” w Warszawie.

- To wyróżnienie umacnia mnie w przekonaniu, że warto podejmować odważne decyzje z myślą o poprawie jakości życia mieszkańców Gminy Jarocin wraz z zastosowaniem nowatorskich technologii w ochronę środowiska, dla naszej przyszłości i przyszłości naszych dzieci - podkreśla burmistrz Adam Pawlicki.

 

CZYTAJ TEŻ

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy