Reklama

Burmistrz Jarocina powołał pełnomocnika ds. uchodźców i pomocy humanitarnej dla obywateli Ukrainy

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Fot. Gmina Jarocin

Burmistrz Jarocina powołał pełnomocnika ds. uchodźców i pomocy humanitarnej dla obywateli Ukrainy - Zdjęcie główne

Burmistrz Jarocina powołał pełnomocnika ds. uchodźców i pomocy humanitarnej dla obywateli Ukrainy | foto Fot. Gmina Jarocin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Burmistrz Jarocina powołał pełnomocnika ds. uchodźców i pomocy humanitarnej dla obywateli Ukrainy.

Reklama

Problemami dla uchodźców z Ukrainy jest bariera językowa i nieznajomość polskiego prawa

Spora grupa osób znalazła schronienie, dach nad głową i pomoc na terenie powiatu jarocińskiego, tak w ośrodkach przygotowanych przez władze, jak i u osób prywatnych.

Z ich pobytem wiązało się wiele spraw, które trzeba było załatwić [o tym czytaj TUTAJ]. Dotyczyły one między innymi należnych im świadczeń, nadania peselu, opieki zdrowotnej czy bankowej oraz podjęcia pracy.  

Głównymi problemami, z którymi w tych sytuacjach zetknęli się uchodźcy, to bariera językowa i nieznajomość polskiego prawa. 

Specjalna zakładka w języku ukraińskim na stronie powiatu jarocińskiego

Władze - tak powiatu jarocińskiego, jak i gminy Jarocin - wyszły naprzeciw tym trudnościom. Na stronie internetowej samorządu powiatowego pojawiła się specjalna zakładka w języku ukraińskim, gdzie można znaleźć wszystkie niezbędne informacje, które umożliwiają poruszanie się obywateli Ukrainy po meandrach naszej rzeczywistości [link do strony znajdziesz TUTAJ].

На сайті повітового самоврядування з’явилася спеціальна вкладка українською мовою, де можна знайти всю необхідну інформацію, яка дозволяє громадянам України орієнтуватися в меандрах нашої дійсності [посилання на сторінку можна знайти ТУТ].

Pełnomocnik burmistrza Jarocina ds. uchodźców z Ukrainy

Pomocą służyły również władze gminy Jarocin. W ostatnim czasie udało się znaleźć osobę, która została pełnomocnikiem burmistrza Jarocina ds. uchodźców i pomocy humanitarnej dla obywateli Ukrainy.

To Kateryna Sokolova, która w Ukrainie była asystentką mera Mariupola oraz wykładowcą w Mariupol State University w Katedrze Hotelarstwa i Gastronomii.

Została ona powołana do pełnienia funkcji pełnomocnika na okres od 1 lipca do końca grudnia. Zajmować się będzie przede wszystkim pomocą dla obywateli Ukrainy przebywających na terenie gminy Jarocin.

Kateryna Sokolova urzęduje w siedzibie Centrum Usług Społecznych w Jarocinie (dawny MGOPS - ul. Wrocławska 39), tel. (62) 747-01-60.

У Яроціні призначили уповноваженого міського голови у справах біженців та гуманітарної допомоги громадянам України. Це Катерина Соколова, яка в Україні була помічником мера Маріуполя та викладачем Маріупольського державного університету на кафедрі готельного господарства та гастрономії. Представник знаходиться в центрі соціального обслуговування в Яроціні (колишній MGOPS - ul. Wrocławska 39), тел.(62) 747-01-60.

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy