Reklama

Burmistrz Jarocina oskarżony przez prokuraturę stanie przed sądem. Rozprawa już dzisiaj

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: A. Konieczna

Burmistrz Jarocina oskarżony przez prokuraturę stanie przed sądem. Rozprawa już dzisiaj - Zdjęcie główne

Burmistrz Jarocina oskarżony przez prokuraturę stanie przed sądem | foto A. Konieczna

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Burmistrz Jarocina oskarżony przez prokuraturę stanie przed sądem. Adamowi Pawlickiemu postawiono pięć zarzutów

Reklama

Kilka miesięcy temu Prokuratura Okręgowa w Poznaniu skierowała do Sądu Rejonowego w Jarocinie akt oskarżenia przeciwko burmistrzowi Jarocina Adamowi Pawlickiemu*. Śledczy stawiają mu pięć zarzutów [więcej na ten temat czytaj TUTAJ].

Burmistrzowi Jarocina grozi do 8 lat pozbawienia wolności

W komunikacie Prokuratury Okręgowej w Poznaniu czytamy:  

„Przedmiotowe postępowanie prowadzone było od 2021 roku. Prokuratura w toku innej sprawy poczyniła ustalenia dotyczące uzasadnionego podejrzenia popełnienia przestępstw z art. 233 par 1 i 6 k.k. Adam P. oskarżony jest o popełnienie 5 przestępstw złożenia fałszywych oświadczeń majątkowych. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności. Akt oskarżenia skierowano do Sądu Rejonowego w Jarocinie.”

Według prokuratora Łukasza Wawrzyniaka, rzecznika Prokuratury Okręgowej w Poznaniu, „Adam P. złożył oświadczenia zawierające informacje niezgodne z rzeczywistością. Sprawa dotyczy trzech oświadczeń majątkowych złożonych w 2018 roku oraz po jednym w 2019 i 2020 roku”.

Prokuratura na tym etapie nie chciała jednak informować o szczegółach śledztwa.

Burmistrz Jarocina nie przyznaje się do winy

Adam Pawlicki nie przyznaje się do winy a w specjalnym oświadczeniu przesłanym do naszej redakcji napisał: 

„Prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia, w którym zarzuca mi, że nie wykazałem ugody dotyczącej podziału majątku zawartej z moją byłą żoną przed sądem, a także, że nie wpisałem w oświadczeniu mebli kupionych do pokoju. Zrobiłem to z braku wiedzy w tym zakresie, a nie celowo. Natomiast sama kontrola moich oświadczeń była zlecona z donosu. To niestety, nie pierwsza próba zniszczenia mnie, jako człowieka. Mogę zapewnić mieszkańców Jarocina: dalej będę pracował tak samo ciężko, żeby nasze ukochane miasto się rozwijało i było najlepszym miejscem do życia w Polsce” 

Podkreślił też:   

„Nieraz próbowano zniszczyć mnie jako samorządowca i człowieka. Wszystkie dotychczasowe pomówienia okazywały się wyssane z palca. Są osoby, które boli to, że Jarocin jest liderem w pozyskiwaniu środków i rozmachu inwestycji. (…)”

Pierwsza rozpraw przeciwko burmistrzowi Jarocina już w środę

Sąd Rejonowy w Jarocinie wyznaczył termin pierwszej rozprawy przeciwko burmistrzowi Jarocina. Ma się ona odbyć dzisiaj - 11 stycznia, początek o godzinie 9.30. Poprzedzi ją posiedzenie wstępne. 

*Adam Pawlicki wyraził zgodę na publikację imienia i nazwiska oraz wizerunku. 

Niedawno Sąd Rejonowy w Jarocinie wydał wyrok w sprawie przeciwko sekretarzowi gminy Jarocin Mariuszowi G. postawiono mu dwa zarzuty - obydwa dotyczyły przetargu na usługi związane z promocją gminy Jarocin. Sędzia uznała go winnym popełnienia obu przestępstw i skazała na grzywnę w łącznej wysokości 7.500 zł [więcej na temat tej sprawy przeczytasz TUTAJ].

Z kolei przed Sądem Okręgowym w Kaliszu toczy się inne postępowanie. Na ławie oskarżonych zasiedli między innymi Stanisław Martuzalski, były burmistrz Jarocina a obecnie radny powiatowy oraz Mikołaj Kostka, były zastępca burmistrza Jarocina a obecnie wiceprezydent Ostrowa Wlkp. (obaj wyrazili zgodę na podanie nazwisk i upublicznienie wizerunku z sali rozpraw - przyp. red.).

Głównym oskarżonym w tej sprawie jest były prezes Zakładu Gospodarki Odpadami w Jarocinie Marusz Z., któremu zarzuca się, że doprowadził do wyrządzenia znacznej szkody majątkowej na niekorzyść gminnej spółki.W sprawie nie zapadł jeszcze wyrok [więcej szczegółów TUTAJ].

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy