Reklama

Reklama

Rozpoczął się proces byłego prezesa ZGO. Oskarżeni także były burmistrz Jarocina i jego zastępca

Opublikowano: czw, 21 paź 2021 09:03
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Rozpoczął się proces byłego prezesa ZGO. Oskarżeni także były burmistrz Jarocina i jego zastępca

Reklama

Na ławie oskarżonych zasiedli również Stanisław Martuzalski, były burmistrz Jarocina a obecnie radny powiatowy oraz Mikołaj Kostka, były zastępca burmistrza Jarocina a obecnie wiceprezydent Ostrowa Wlkp. (obaj wyrazili zgodę na podanie nazwisk i upublicznienie wizerunku z sali rozpraw - przyp. red.).

Rozpoczął się proces byłego prezesa ZGO Jarocin. Sprawa ujrzała światło dzienne w 2014 r.

Śledztwo w tej sprawie trwało 5 lat. W środę - 20 października, odbyła się pierwsza rozprawa w Sądzie Okręgowym w Kaliszu.

Prokurator Adam Biernacik z Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp. odczytywał, liczący ponad 100 stron akt oskarżenia przez ponad godzinę.

Byłemu prezesowi Mariuszowi Z., księgowej zakładu Violetcie G.  oraz osobom współpracującym z jarocińską spółką - Katarzynie O. i Tomaszowi G. postawił zarzuty korupcji gospodarczej, fałszowania dokumentów i przywłaszczenia mienia.

Sprawa ujrzała światło dzienne w 2014 r., kiedy w wyniku wyborów samorządowych burmistrzem Jarocina został Adam Pawlicki. Jedną z pierwszych jego decyzji było odwołanie ze stanowiska prezesa ZGO Mariusza Z. Konsekwencją było także zawiadomienie prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa na szkodę gminnej spółki. Wcześniej podobne zawiadomienie w odniesieniu do zarządu spółki złożył też radny Ziemi Jarocińskiej Robert Kaźmierczak. 

Śledczy badali sprawę przez ponad 5 lat. Wreszcie w ubiegłym roku postawili zarzuty i akta trafiły do Sądu Okręgowego w Kaliszu. W minioną środę - 20 października odbyła się pierwsza rozprawa. 

Rozpoczął się proces byłego prezesa ZGO Jarocin. Chce dobrowolnie poddać się karze

Na sali rozpraw stawili się oskarżeni: Mariusz Z., były prezes ZGO, Mikołaj Kostka, były wiceburmistrz Jarocina oraz Stanisław Martuzalski, były burmistrz Jarocina. Sprawa oskarżonej Katarzyny O., została wyłączona do odrębnego postępowania ze względu na chęć dobrowolnego poddania się karze.

Katarzyna O., jako przedstawiciel firmy budowlanej, świadczącej usługi dla ZGO, została oskarżona o przywłaszczenie ponad 130 tys. zł za wykonanie przyłącza kanalizacyjnego.

- Ta kwota znacząco zawyżała wartość wykonania zadania, albowiem prace wykonali pracownicy ZGO przy wykorzystaniu sprzętu i materiałów spółki - stwierdził prokurator Adam Biernacik.

Rozpoczął się proces byłego prezesa ZGO Jarocin. Wydawał pieniądze spółki bez uzasadnienia

Najwięcej zarzutów ciąży na byłym prezesie ZGO. Zdaniem śledczych Mariusz Z. „doprowadził do wyrządzenia znacznej szkody majątkowej spółki poprzez zawieranie nieuzasadnionych ekonomicznie umów oraz zatwierdzanie płatności za usługi, których w rzeczywistości nie wykonano”.

Według prokuratury „były prezes wydawał pieniądze spółki bez racjonalnego uzasadnienia”. Dowodem na to mają być między  innymi liczne faktury wystawione przez kancelarie prawnie na usługi i porady dla ZGO ze znacząco zawyżanymi kwotami wynagrodzenia.

- Choć w tym samym czasie spółka miała podpisaną umowę na świadczenie pomocy prawnej - dowodził Biernacik.

W wielu przypadkach - zdaniem prokuratora - „brakowało jakichkolwiek materialnych dowodów oraz dokumentów potwierdzających wykonanie zleceń”. Z ustaleń śledczych wynika, że w ciągu niespełna roku spółka na porady prawne wydała prawie 400 tys. zł.

Zdaniem prokuratury były prezes „naraził też spółkę na straty zatrudniając Violettę G. na stanowisku głównej księgowej, choć spółka korzystała z usług zewnętrznego biura księgowego, której oskarżona była współwłaścicielem”.

Prokurator zarzucił Mariuszowi Z. zatrudnienie w ZGO czterech fikcyjnych pracowników na stanowiskach: inżyniera kontraktu, inżyniera koordynatora, specjalisty ds. sprawozdawczości oraz promocji i pozyskiwania zamówień publicznych.

- Żadna z tych osób nie posiadała kierunkowego wykształcenia, uprawnień branżowych i fachowych kompetencji. Na ich wynagrodzenie spółka wydała 260 tys. zł - argumentował w czasie rozprawy prokurator.

Rozpoczął się proces byłego prezesa ZGO Jarocin. Prawie milionowa strata spółki

Pieniądze spółki - jak dowodzi prokuratura - wydawane były na imprezy okolicznościowe, koncerty, wynajęcie powierzchni reklamowych, doradztwo budowlane, gospodarcze, ekonomiczne czy sprawdzanie podsłuchów w zakładzie.

Prokurator długo wymieniał numery faktur opiewające na kilkadziesiąt tysięcy złotych każda. Na przykład na działania promocyjne, mające na celu podniesienie świadomości opinii publicznej o udziale środków unijnych w projekcie dotyczącym rozbudowy ZGO, wydano 543 tys. zł.

Spółka płaciła też za roboty budowlane, których zdaniem śledczych, nigdy nie wykonano.

Z dokumentów śledztwa wynika, że oskarżony Mariusz Z. naraził spółkę ZGO na straty w łącznej wysokości 954 tys. zł oraz sprowadził niebezpieczeństwo powstania szkody w mieniu ZGO w łącznej kwocie 209 tys. zł.

Zdaniem prokuratury to spółka ZGO płaciła za plakaty wyborcze i działania promocyjne byłego burmistrza Jarocina Stanisława Martuzalskiego w wyborach samorządowych  2014 r.

Rozpoczął się proces byłego prezesa ZGO Jarocin. Pieniądze spółki na kampanię wyborczą

Księgowa Violetta G., która osobiście nie stawiła się w  sądzie, została oskarżona o podżeganie prezesa ZGO do zagarnięcia mienia spółki. Dowodem na to mają być faktury za roboty budowlane, wystawiane przez firmę jej męża, których nie wykonano czy płatności za imprezy, których nie było. W rzeczywistości pieniądze z rzekomych płatności miały być - zdaniem prokuratury - wydawane na kampanię wyborczą Stanisława Martuzalskiego.

Violetta G. została też oskarżona o namawianie świadków do składania fałszywych zeznań, podawania nieprawdy i zatajania faktów oraz fałszowała dokumentów.

Tomasz G., jako właściciel firmy świadczącej usługi dla ZGO, został oskarżony o „podjęcie czynności mających udaremnić stwierdzenie przestępczego pochodzenia pieniędzy z przywłaszczenia mienia na szkodę ZGO za usługi, których nie wykonał” oraz o wyłudzenie zaświadczenia od lekarza psychiatry o niezdolności do pracy”.

Rozpoczął się proces byłego prezesa ZGO Jarocin. „To kolejna dęta sprawa”

Stanisław Martuzalski, oskarżony w procesie o nadużycie władzy, miał wywierać nacisk na prezesa ZGO w celu zatrudnienia wskazanych przez niego osób.

- W ten sposób działał na szkodę interesu publicznego wyrażającego się w podważeniu zaufania do bezstronności i bezinteresowności działań organów samorządowych a także podważeniu zaufania do gospodarowania mieniem gminy w celu osiągnięcia korzyści majątkowej przez rzekomo zatrudnionego - uzasadniał w czasie rozprawy prokurator Adam Biernacik.

Z kolei Mikołaj Kostka został oskarżony o przekroczenie swoich uprawnień.

- Wykorzystując faktyczną podległość prezesa ZGO nakłonił go do zatrudnienia w spółce dwóch osób,  uregulowania faktur za doradztwo, imprezy muzycznej, oprawy muzycznej oraz występów zespołów muzycznych, czym działał na szkodę interesu publicznego - twierdził prokurator.

Mariusz Z., były prezes ZGO, przyznał się do zarzucanych mu czynów, ale odmówił składania wyjaśnień.

Były wiceburmistrz Jarocina Mikołaj Kostka stwierdził po rozprawie, że ma nadzieję, iż sąd dopuści w sprawie dowody i świadków, których „upolityczniona prokuratura nie uwzględniła”. Dodał, że „wierzy, iż będzie mógł obronić swoje dobre imię i prawdę”.

Jego zdaniem „zarzuty są komiczne i absurdalne, nie oparte na dowodach, tylko na enigmatycznych i często zmienianych zeznaniach byłego prezesa ZGO.

- Oczywiście nie przyznaję się do nich - podkreślił.

- To jest dęta sprawa ze strony prokuratury i kolejna karna, z którą borykam się w sądzie. Jedna z nich skończyła się przed Sądem Najwyższym z pozytywnym skutkiem dla mnie. Obecny burmistrz robi wszystko, żeby mi dopiec - oświadczył.

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (50)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • miesiąc temu | ocena +0 / -0

  Kiedy przeprosiny?

  Martuzalski dumny jesteś z dokonań prezesa ZGO Mariusza Z. który został powołany za twojej kadencji bycia burmistrzem? Dumny jesteś z członków rady nadzorczej którą powołałeś aby nadzorowała prezesa? Dumny jesteś ze swojego zastępcy Mikołaja Kostki który jako wiceburmistrz od spraw gospodarczych odpowiadał m. in. za spółki komunalne w tym zgo. Dumn... Rozwiń

 • miesiąc temu | ocena +0 / -0

  Red

  Miliony kręcą pod stołem,a tu aferę kręcą o parę groszy ! Smich na sali :-)

  • miesiąc temu | ocena +0 / -0

   Swój złodziej to nie złodziej?

   W tej sprawie też chodzi o milion. Rozumiem że jak kradną z twojej opcji politycznej to uważasz że kradzież naszych publicznych pieniędzy jest wtedy jak kwota przekroczy powiedzmy 100 milionów?

 • miesiąc temu | ocena +1 / -0

  Hipokryzja JW23

  Jerzy Walczak kiedy konferencja prasowa w sprawie przekrętów w ZGO? Taki radny który tropi przekręty chyba nie przepuści sobie takiej gratki?

  • miesiąc temu | ocena +0 / -0

   Jerzy czas się pakować

   Sumienie Jarocina zamilkło. Cała koncepcja polityczna legła w gruzach. Popierał politycznie ten układ. Więc odpowiada politycznie za to złodziejstwo.

 • miesiąc temu | ocena +0 / -0

  Zakłamana szm....

  Martuzalski znasz takie sformułowanie i taki zarzut który formułowałeś "brak nadzoru właścicielskiego"? Rozumiem że w ZGO pełniłeś nadzór właścicielski wzorcowo. O czym może się przekonać każdy kto czyta tego newsa.

 • miesiąc temu | ocena +0 / -0

  PRIORYTETY

  Patrząc na skalę przekrętów w ZGO wychodzi na to, że Kostka zamiast nadzorować spółkę zgo zajmował się gazetką "opluwającą" poprzedniego burmistrza Adama Pawlickiego? Pytam się za co on brał pieniądze jako wiceburmistrz m. in. od spółek gminnych? Rajcowal się kolejnymi wydaniami gazetki gminnej?

 • miesiąc temu | ocena +0 / -0

  Pytanie

  Czy Martuzalski z Kostką przeproszą mieszkańców Gminy Jarocin którzy są właścicielami spółki ZGO za powołanie na prezesa ZGO Mariusza Z który defraudowal pieniądze spółki?

 • miesiąc temu | ocena +0 / -0

  Xcxcxcx

  Ciekawe czy Kostka i Martuzalski wiedzą co to polityczna odpowiedzialność i wyroki pozostałych oskarżonych ich również obciążają niezależnie od ich ewentualnych wyroków? Czy doczekamy się słowa przepraszam?

 • miesiąc temu | ocena +2 / -0

  Miro$$$$lawna ka nalia

  21 godzin temu | ocena +11 / -3 idzie jesień a jak tam jarociński PiS ze swoimi kryształami? jak się skończył proces karny przeciw byłemu wicestaroście z pisu M. Drzazdze radnemu PiS i jego siostrzeńcowi rzecznikowi starościny Lidii Czechak? dlaczego gazeta nie napisze o ich skazaniach i oszustwach?

 • 2 miesiące temu | ocena +2 / -0

  kopia

  21 godzin temu | ocena +8 / -3 Ola Mieszkańcy bloku chcą wiedzieć prawde o panu Mirku i jego siostrzeńcu , Gazeto prosimy o informacją . Bo oszuści nie mogą być radnymi

  • 2 miesiące temu | ocena +2 / -0

   Mircio kolega Staszka

   Mogą, mogą ... Dostał wyrok który mu to umożliwia.

 • 2 miesiące temu | ocena +3 / -0

  kopia

  21 godzin temu | ocena +11 / -3 idzie jesień a jak tam jarociński PiS ze swoimi kryształami? jak się skończył proces karny przeciw byłemu wicestaroście z pisu M. Drzazdze radnemu PiS i jego siostrzeńcowi rzecznikowi starościny Lidii Czechak? dlaczego gazeta nie napisze o ich skazaniach i oszustwach?

  • 2 miesiące temu | ocena +0 / -0

   Funfle z zarządu powiatu

   Staszkowi od razu byłoby raźniej.

 • 2 miesiące temu | ocena +3 / -0

  Gdzie sumienie Jarocina?

  Gdzie jest Jurek? Czekamy za konferencją w obronie burmistrza którego popierał.

 • 2 miesiące temu | ocena +2 / -0

  Xxx

  Katarzyna O. - kto to

  • miesiąc temu | ocena +0 / -0

   Dcb

   Zapytaj Martuzalaskiego albo Kostkę

 • 2 miesiące temu | ocena +1 / -0

  Frustraci

  Frustracja – zespół przykrych emocji związanych z niemożliwością realizacji potrzeby lub osiągnięcia określonego celu. Definicja idealnie pasuje do Jerzego Walczaka, Stanisława Martuzalskiego, Tomasza Klauzy, Zbigniewa Surdukowskiego, Roberta Kaźmierczaka i paru innych zdialogowanych i ufających sobie jak kiedyś Martuzalski, Kostka i były prezes ZG... Rozwiń

 • 2 miesiące temu | ocena +2 / -2

  Ziemianin

  Frustracje "Skazanego za" i jego giermków wylewają się w komentarzach.

  • 2 miesiące temu | ocena +1 / -0

   jędrek

   BRAWO ZIEMIANIN!

  • 2 miesiące temu | ocena +0 / -0

   Ginx

   Frustrację to ma Kostka która jedyne co potrafi skomentować to "upolityczniona prokuratura" i Stasio który jedyne co potrafi powiedzieć że to inicjatywa burmistrza Pawlickiego.

 • 2 miesiące temu | ocena +3 / -0

  Na szczęście prawda wyszła na jaw

  Martuzalski, Kostka ludzie Wam zaufali, powierzyli nasz wspólny majątek, a wy zawiedliście na całego o czym świadczą już zapadły wyrok i przyznanie się do winy byłego prezesa ZGO. Była okradania spółka gminna przez ludzi którzy pojawili się w spółce tylko dlatego że doszliście do władzy. Od ludzi honorowych oczekiwałbym słowa przepraszam. Od was te... Rozwiń

  • 2 miesiące temu | ocena +1 / -0

   Ferde

   Zresztą to nie pierwszy wyrok ludzi powołanych za czasów Martuzalskiego i Kostki. Pamietacie dyrektorkę JOKu która dostała wyrok za "lepkie rączki"? Kolejny przykład złodziejstwa za czasów burmistrzowania tych Panów.

   • miesiąc temu | ocena +0 / -0

    Nalot

    Skok na kasę za czasów Martuzalskiego i Kostki

 • 2 miesiące temu | ocena +2 / -0

  Rozumujący inaczej

  Martuzalski gratuluję ci doboru współpracowników. Kto ci doradził zatrudnienie tego prezesa w ZGO? Koledzy partyjni? A może tu zadziałał jakiś inny układ? Ewidentnie bycie burmistrzem cie przerosło. Masz świadomość że tutaj nie tylko chodzi o to czy sąd cię skaże. Wyroki pozostałych osób Ciebie także politycznie obciążają, bo te osoby by się nie po... Rozwiń

 • 2 miesiące temu | ocena +2 / -0

  Dobrze że teraz nadzoruje ostrowskie pieniądze,, a nie jarocinskie

  Kostka w imieniu mieszkańców gminy Jarocin i za ich pieniądze nadzorował ZGO. Super nadzorował. Jak nadzorował spółkę można przeczytać w artykule. 100 zł bym mu nie powierzył, a co dopiero miliony. I jeszcze bezczelnie twierdzi, że prokuratura jest upolityczniona. Pewnie chciałby żeby tak było i komuszki nie dostrzegłby żadnego złodziejstwa

 • 2 miesiące temu | ocena +1 / -0

  Śmierć polityczna

  Dla Jureczka to już koniec nieudanej kariery politycznej. Hipokryzją bije na kilometr. A zgrywał się na sumienie moralne Jarocina

 • 2 miesiące temu | ocena +0 / -0

  Ręce opadają

  Gonada, ale z ciebie pacan jest.

 • 2 miesiące temu | ocena +7 / -1

  Otello

  Najlepsze w tym jest to że całą prawdę mówi o kulisach złodziejskich akcji prezes którego powołał Martuzalski w miejsce ś.p. Małynicza, którego Martuzalski wywalił tuż po tym jak załatwił kasę z NFOŚ na rozbudowę zakładu. Wzięli nowego prezesa z którym mogli konie kraść i nie tylko. Nie przewidzieli tylko jednego, że księgowa i prezes opowiedzą ze ... Rozwiń

 • 2 miesiące temu | ocena +6 / -2

  Król okazał się nagi

  3 lata mieli do siebie zaufanie. Nawet uskuteczniali między sobą piękne dialogi. I ten piękny dialog i zaufanie zaprowadził ich na ławę oskarżonych. Panie Jurku miał do nich zaufanie? Nadal im pan ufa? Czy na tamte czasy poprzestał pan na dialogu? Pana przyjaźnie polityczne skompromitowały Pana do reszty.

  • 2 miesiące temu | ocena +3 / -2

   Zaufanie

   Myślę że pięknie będzie poczytać dialogi pomiędzy oskarżonymi a Sędzią. Warto będzie wystąpić o stenogramy tych rozpraw.

 • 2 miesiące temu | ocena +13 / -3

  :-)))))))

  Jarocin coś ostatnio nie ma szczęścia do burmistrzów, jeden już był Skazany za ..., a teraz być może będzie i drugi.

 • 2 miesiące temu | ocena +4 / -2

  Był sobie dialog i zaufanie....

  Na tamte czasy opisywanych szwindli pomiędzy oskarżonymi musiał był dialog i zaufanie. Ale dialog i zaufanie skończył się jak zasiedli na ławie oskarżonych. Tak się kończy dialog i zaufanie wśród ludzi bez zasad moralnych i poczucia przyzwoitości. Aktami oskarżenia

 • 2 miesiące temu | ocena +7 / -3

  Wdzięczny Jurek

  Czy złotousty z jrs Jerzy, sumienie Jarocina przemówi? W końcu uchwalił Martuzalskiemu najwyższą możliwą pensje jako jedyny z 21 radnych. Wszyscy inni byli przeciwni albo się wstrzymali. Czyżby już wtedy wiedział jakie dokonania miał Stanisław w nadzorowaniu Mariusza Z?

 • 2 miesiące temu | ocena +7 / -2

  Syn Gosi Sikorki doradczyni Gonady też doradzał prawnie Mariuszowi Z?

  Wydali 400.000 na prawników żeby prawda nie ujrzała światła dziennego? Może podać tych pożal się Boże mecenasow do Rady Adwokackiej?

  • 2 miesiące temu | ocena +5 / -2

   Laura

   Dobrze by było. No ale wszyscy teraz strajkują bo maja mało i mało. Ale rozumu maja tylko za 3 grosze. <oże ze świeczkami pod sąd ?

 • 2 miesiące temu | ocena +12 / -3

  idzie jesień

  a jak tam jarociński PiS ze swoimi kryształami? jak się skończył proces karny przeciw byłemu wicestaroście z pisu M. Drzazdze radnemu PiS i jego siostrzeńcowi rzecznikowi starościny Lidii Czechak? dlaczego gazeta nie napisze o ich skazaniach i oszustwach?

  • 2 miesiące temu | ocena +11 / -3

   Ola

   Mieszkańcy bloku chcą wiedzieć prawde o panu Mirku i jego siostrzeńcu , Gazeto prosimy o informacją . Bo oszuści nie mogą być radnymi

  • 2 miesiące temu | ocena +10 / -1

   Przebierańcy nie pisowcy. Koalicja PO PiS PSL

   Piszesz o tym pisowcu co wspólnie rządził w powiecie w zarządzie powiatu ze Stanisławem Martuzalskim?

   • 2 miesiące temu | ocena +7 / -3

    Janda

    TAK Jeden i drugi sobie równi.

 • 2 miesiące temu | ocena +5 / -10

  jarock zalogowany

  Nie wiem jaki będzie wyrok sądowy ale jeśli miałbym wskazać na lepszego włodarza naszego miasta i gminy Pawlicki vs Martuzalski ... to zdecydowanie ten pierwszy.

  • 2 miesiące temu | ocena +6 / -4

   Stanley Gonada

   Martuzalski za dużo inwestycji nie wykonał w mieście, bo zajęty był nadzorowaniem Mariusza Z byłego prezesa ZGO. Pilnował biznesu.

  • 2 miesiące temu | ocena +5 / -6

   gminnik

   Owszem POPIERAM bez porównania lepszy Pan Adam Pawlicki .

 • 2 miesiące temu | ocena +9 / -3

  Joteresy kompromitacja akt ostatni

  Jerzy Walczok może jakaś konferencja i ustosunkowanie się do zarzutów przedstawionych władzy którą wspierałeś jako radny? Czekamy za konferencją żołnierza Stanisława Gonady.

  • 2 miesiące temu | ocena +7 / -3

   Nigdy bym nie przypuszczał że...

   Ale obciach , Ale wstyd. Kompromitacja tych Panów j/w niesamowita , jak również tych KANCELARIIi prawnych. A mówi sie że PO i Lewica nie robi przekrętów . Widzicie ludziska teraz.

 • 2 miesiące temu | ocena +10 / -3

  Straszne.... zakłamanie

  3 lata urządzał Kostka z Martuzalskim polowanie na czarownice w latach 2012-2014. A tu czytam, że pasuje tutaj jak ulał powiedzenie ZŁODZIEJ KRZYCZY ŁAPAĆ ZŁODZIEJA.

 • 2 miesiące temu | ocena +7 / -3

  Blubry Gonady

  Martazalski jak się nie ma argumentów to się opowiada bajeczki dla dzieci i swoich wyznawców, bo oni wszystko łykną? Może ustosunkuj się do zarzutów, a nie opowiadasz farmazony typu "wina Tuska"

 • 2 miesiące temu | ocena +9 / -4

  Hipokryzja walecznego z Ługów

  Czy Pan Jerzy Walczak radny opozycyjny z JRS jest dumny z dokonań władzy którą wtedy wspierał politycznie? Czy dlatego tak atakuje obecnego Burmistrza, bo tęskni za tamtymi "złotymi" czasami? Czy poznamy jego komentarz w przedmiotowej sprawie?

  • 2 miesiące temu | ocena +4 / -3

   Lugi

   Ze wstydu zachoruje chyba i nie będzie przez jakiś czas przychodził na Sesje gminne. Kto pod kim dołki kopie to sam w nie wpada.