Reklama

Zakończyła się rewitalizacja pierwszego odcinka ulicy Wrocławskiej [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Zakończyła się rewitalizacja pierwszego odcinka ulicy Wrocławskiej.

Reklama

Potwierdzeniem tego mogą być kolejne odcinki ulic, na których zakończyły się roboty i już widać ich efekty.

Tak jest na ulicy Kościelnej i na odcinku ulicy św. Ducha - od rynku do ul. Wojska Polskiego.

Ulica Wrocławska zrewitalizowana. Inwestycja jest kontynuowana 

Teraz przyszedł czas na ulicę Wrocławską, gdzie na odcinku od rynku do skrzyżowania z ulicą Kilińskiego powstała nowa nawierzchnia, posadzono okazałe drzewa, pojawiły się ławeczki i mała architektura. Ten kawałek jednej z najważniejszych ulic w mieście będzie teraz deptakiem.

Inwestycja w centrum Jarocina cały czas jest kontynuowana.

- W tym roku będzie oddawał na gotowo poszczególne ulice, tak aby w przyszłym skupić się na odtwarzaniu płyty rynku oraz ulic Wrocławskiej (odcinek od skrzyżowania z ul. Kilińskiego do skrzyżowania z ul. Węglową), Gołębiej i Wyszyńskiego - informował wiceburmistrz Bartosz Walczak.

Za rewitalizację śródmieścia z jednej strony odpowiada Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, a z drugiej gmina. Spółka wodociągowa prowadzi wymianę sieci podziemnych, natomiast gmina zabezpiecza odtwarzanie nawierzchni, budowę ścieżek rowerowych oraz nasadzenia zieleni.

Ulica Wrocławska zrewitalizowana. Opóźnienia były do przewidzenia

Z informacji wiceburmistrza Bartosza Walczaka wynika, że inwestycja może przeciągnąć się o rok dłużej niż zakładał plan, czyli do czerwca 2023 r.

- Ścisłe centrum zostanie zakończone w terminie. Przedłużą się prace na najdłuższym odcinku ul. Wrocławskiej - od Kilińskiego do skrzyżowania z Węglową - wyjaśniał wiceburmistrz.

Jego zdaniem to, że będą opóźnienia, było do przewidzenia.

- Plany i projekty to jest jedno, a to, co wychodzi w trakcie robót, to drugie. Inwestycja prowadzona jest w centrum miasta, gdzie odbywa się normalne życie mieszkańców, działają firmy, przyjeżdżają ludzie na zakupy, do szkoły, przedszkola czy przychodni. Najłatwiej byłoby pozamykać wszystkie ulice, zrobić to, co trzeba i puścić ruch. To na pewno znacznie skróciłoby czas trwania inwestycji. Ale nie mogliśmy tak zrobić, bo doprowadziłoby do paraliżu miasta - podkreślał zastępca burmistrza. - Choćby dlatego, że do sklepów i firm musi dojechać zaopatrzenie, musi być dojazd służb miejskich i ratunkowych - dodał.

Ulica Wrocławska zrewitalizowana. Gazownicy nie mogli się zdecydować

Z kolei burmistrz Adam Pawlicki zwracał uwagę na jeszcze jeden element, który wpłynął na to, że harmonogram robót w śródmieściu nie został zachowany.

- Nasze plany nieco skomplikowała Polska Spółka Gazownictwa, która nie mogła się zdecydować, czy chce wymieniać swoją sieć gazową, czy nie. Ostatecznie przystąpiła do wymiany - stwierdził. - To jest potężna przebudowa wszystkiego, co jest pod ziemią i niestety to musi potrwać. Zagrożeń dla wykonania tego zadanie nie widzę - zaznaczył włodarz gminy.

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy