Reklama

Rewitalizacja Jarocina: Harmonogram prac w śródmieściu

Opublikowano: ndz, 27 wrz 2020 16:30
Autor:

Rewitalizacja Jarocina: Harmonogram prac w śródmieściu - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Trwają prace modernizacyjne w śródmieściu. Wszystko odbywa się w ramach rewitalizacji Jarocina. Na razie wymieniana jest infrastruktura pod ziemią. W związku z tym centrum zmieniło się w plac budowy. Musi tak być, by za dwa lata jarocińska starówka była jedną z najpiękniejszych w Wielkopolsce.

 

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o. w Jarocinie od lutego prowadzi prace modernizacyjne w ramach projektu „Przebudowa systemu kanalizacji sanitarnej oraz sieci wodociągowej w centrum  Jarocina”, który realizuje Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o. w Jarocinie.  Spółka pozyskała na to jedną z największych w historii miasta dotacji z Unii Europejskiej - ponad 136 mln złotych.

Prace wykonają również Veolia, Polska Spółka Gazownictwa, ZUK i JAR, który poprowadzi światłowód.

 

Rewitalizacja Jarocina: Jakie ulice i kiedy będą modernizować

Oto harmonogram prac, które będą przeprowadzane w śródmieściu Jarocina:

ul. Wolności (ruch połówkowy) ograniczenie prędkości do 30 km/h, zakaz zatrzymywania się. Piesi mogą poruszać się naprzemiennie po obu stronach ulicy. Prawa strona ul. Wolności od ul. Śródmiejskiej została zrealizowana. Teraz nastąpi ustabilizowanie i przejście na drugą stronę z wykopami. Od września do końca 2020 nastąpi realizacja docelowych odtworzeń terenu (droga, chodniki, zieleń), droga całkowicie zamknięta

 

ul. Wrocławska Odcinek od Rynku do kościoła św. Jerzego zostanie  skończony w 2020 r. (tymczasowe odtworzenia nawierzchni). Odcinek drogi jest zamknięty dla ruchu samochodowego, piesi mogą poruszać się naprzemiennie po obu stronach ulicy.

Do końca lipca zakończony instalacyjnie kanał deszczowy. Od początku sierpnia zrealizowane przyłącza deszczowe i ten odcinek będzie oddany jako zakończony instalacyjnie. Pozostały odcinek ul. Wrocławskiej będzie realizowany w 2021 r.

 

Rynek (dopuszczone poruszanie się pojazdów wyłącznie od ul. Mickiewicza - wyjazd ul. Wyszyńskiego) 90% prac ziemnych zrobionych, pozostało zainstalowanie zbiornika retencyjnego

 

ul. Śródmiejska (od Rynku do ul. Wolności) oraz ul. Szpitalna wyłączone z ruchu.

Zjeżdżających z ronda w ul. Śródmiejską obowiązuje nakaz jazdy w lewo w ul. Wolności. Ul. Śródmiejska zamknięta do końca sierpnia  na odcinku od Wolności do Barwickiego. Zakończenie realizacji ul. Szpitalnej nastąpi po wymianie gazociągu przez PSG.

ul. Śródmiejska (od Rynku do ul. Targowej) Przejazd tylko dla mieszkańców. Skończono kanał deszczowy i sanitarny. Sieć wodociągowa do końca lipca. W sierpniu na teren budowy weszli inwestorzy innych sieci. We wrześniu nastąpi tymczasowe odtworzenia nawierzchni jak na ul. św. Ducha i Kościelnej.

ul. Krótka zakończenie prac w  II połowie sierpnia.

 

ul. Wąska zakończenie prac instalacyjnych - II połowa września, koniec roku odtworzenia nawierzchni

 

ul. Kościelna będzie zamknięta dla ruchu samochodowego do momentu, gdy ul. św. Ducha nie zostanie dopuszczona do ruchu oraz prac nie wykona PSG (wymianę gazociągu przewidziano na IX 2020)

ul. św. Ducha (od ul. Targowej do ul. Wojska Polskiego) naprzemienne poruszanie się pieszych (raz po lewej, raz po prawej) zależnie od prowadzonych prac, ulica zamknięta dla ruchu samochodowego.

ul. Targowa  Od sirpnia roboty budowlane (budowa kanału sanitarnego i kanału deszczowego). Czas realizacji (3-4 miesiące) Rozpoczęcie prac od ulicy św. Ducha do ulicy Wąskiej, droga nie będzie przejezdna z uwagi na jej małą szerokość, brak ruchu dla mieszkańców ze względu na to, że będzie bardzo głęboki i szeroki wykop. Koparka dziennie będzie przesuwać się średnio o 6 m. Po realizacji i dopuszczeniu do ruchu niniejszego odcinka, w kolejnym etapie prowadzone będę prace na drugim odcinku od ul. Wąskiej do Śródmiejskiej.

 

ul. Wodna Droga zamknięta dla ruchu (od ul. Śródmiejskiej do skrzyżowania z ul. Wojska Polskiego). PWiK zakończył zakres instalacyjny. Wymiana sieci przez PSG Sp. z o.o. Zakończenie planuje się na wrzesień wraz z docelowym zagospodarowaniem terenu (droga, chodniki).

 

Tekst partnera: Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o. w Jarocinie

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE