Reklama

Pionierska inwestycja PWiK-u. Czy dzięki temu będzie mniej śmierdzieć?

Opublikowano: czw, 9 lip 2020 10:00
Autor:

Pionierska inwestycja PWiK-u. Czy dzięki temu będzie mniej śmierdzieć? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Jarocin. Pionierska inwestycja Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. Czy dzięki temu będzie mniej śmierdzieć?

 

Na oczyszczalni ścieków w Cielczy rozpoczęto budowę instalacji, której zadaniem będzie odzyskanie z wód poosadowych surowców do produkcji nawozów. To jedno z trzech zadań w ramach dużego projektu modernizacji oczyszczalni. Będzie je realizowała firma Krevox z Piaseczna koło Warszawy.

 


Na konferencji prasowej burmistrz Jarocina - Adam Pawlicki zapowiedział:

 

- Odzyskany fosfor zostanie przekazany do naszej gminy. Będzie on wykorzystywany do nawożenia i utrzymania terenów zielonych, takich jak parki, skwery czy boiska. Dzięki tej inwestycji gmina zaoszczędzi na wydawaniu pieniędzy na takie nawozy. Oprócz tego odzyskiwanie tych surowców oznacza bardzo dużą ochronę środowiska, nie tylko w skali lokalnej, ale także krajowej.

 

 Firma Krevox na realizację tego zadania ma 12 miesięcy. Oznacza to, że przewidywany czas oddania instalacji to czerwiec 2021 roku, choć wykonawca zapewnia, że projekt będzie chciał zakończyć wcześniej.

 Zdaniem władz Jarocina i zarządu spółki PWiK instalacja będzie pierwszą w Polsce i czwartą w Europie, po Londynie, Amsterdamie i Madrycie. Cała inwestycja ma spowodować, że okoliczni mieszkańcy nie będą odczuwali, aż tak mocno nieciekawego zapachu, ktory towarzyszy procesowi przetłaczania i oczyszczania ścieków. 

 

 

Wyłonienie wykonawców dwóch pozostałych etapów modernizacji oczyszczalni ścieków jest w fazie przetargowej. O rozstrzygnieciach będziemy informowali na bieżąco.

 

 

ZOBACZ WIDEO Z KONFERENCJI:

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.  

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (14)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 2 lata temu | ocena +1 / -2

  inżynier

  NA zdjęciu same leśne dziadki ale życzę powodzenia

 • 2 lata temu | ocena +3 / -0

  Georg

  Świetnie, że udało się powrócić do kontynuowania prac

 • 2 lata temu | ocena +12 / -1

  Lak

  Wystarczy się przejechać na osiedle Kopernika aby zobaczyć jakie tam prace zostały wykonane, za dwa lata myślę, że Jarocin dzięki obecnym pracom w centrum będzie jednym z piękniejszych miast w Wielkopolsce, a inwestycja w Cielczy również bardzo potrzebna

 • 2 lata temu | ocena +14 / -1

  Kasza

  Premier Morawiecki zamiast jeździć z plastikowymi czekami na jakieś wirtualne póki co kwoty i namawiać do głosowania na Dude powinien pochodzić po Jarocinie i zobaczyć jak realizować potrzebne inwestycje dla dobra lokalnej społeczności. Skorzystalby na tym on i cała Polska

 • 2 lata temu | ocena +20 / -3

  Jojo

  Dobra wiadomość że onwestycja została wznowiona, bo to bardzo potrzebna i ważna inwestycja. Szczególnie cieszy że burmistrz Pawlicki stawia na bardzo proekologiczne rozwiązania

 • 2 lata temu | ocena +5 / -26

  Pja

  Londyn, Amsterdam, Madryt, Jarocin. Czy będę miała raj na ziemi ? Tak, ale na bilbordach, w mediach, no i w naszej lokalnej "gazecie". Bo patrząc na to nasze miasto, to odnoszę wrażenie, że piekło swe bramy otwiera. Oj będzie gorąco.

 • 2 lata temu | ocena +4 / -24

  Zxcvbnm

  Ciekawe ile to wszystko będzie kosztowało? Bo o koszcie pierwotnym możemy zapomnieć.