Reklama

Ul. Kościelna w Jarocinie - piękne połączenie starówki z parkiem [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Rewitalizacja Jarocina Klimatyczna, otoczona zielenią ulica Kościelna już stała się wizytówką trwającej przebudowy Śródmieścia Jarocina. - Zrewitalizowana ul. Kościelna w naturalny sposób połączyła rynek i starówkę ze zrewitalizowanym Parkiem Radolińskich. Myślę, że będzie to doskonałe miejsce spotkań mieszkańców - będzie tu można usiąść na ławce, odpocząć i porozmawiać - mówi burmistrz Jarocina, Adam Pawlicki.

Reklama

Przyjezdni mogą nie poznać tego miejsca. Spowolniony ruch na ul. Wojska Polskiego, przebudowany chodnik, dodatkowe nasadzenia i drzewa powodują, że piesi mają nie tylko większe bezpieczeństwa, ale przed wszystkim poczucie odcięcia od ulicznego zgiełku. Szczególnie dotyczy to rodziców z małymi dziećmi, ale też osób niepełnosprawnych ruchowo, którzy szybko i bezpiecznie mogą przemieścić się ze ścisłego śródmieścia do Parku Radolińskich.  Ulica Kościelna została zrewitalizowana jako pierwsza spośród przebudowywanych w ramach rewitalizacji śródmieścia Jarocina.

Zwieńczeniem całości są  schody ze zjazdem, który łączy ulicę Kościelną z ul. Wojska Polskiego. Szczególnie ważne dla osób starszych i z problemami ruchowymi. To rozwiązanie niejako przybliżyło jarociński rynek do pięknego Parku Radolińskich.

- Ulica Kościelna stała się przyjazna dla ruchu pieszych i rowerzystów. W ten sposób przywróciliśmy naturalną funkcję tej ulicy, która kiedyś łączyła rynek i starówkę z parkiem - mówi burmistrza Jarocina, Adam Pawlicki. 

Jezdnia i chodniki wykonane zostały z kamiennych, granitowych płyt. Powstały też zjazdy z bruku klinkierowego i parking. Przebudowane zostały także schody do kościoła pw. św. Marcina. Co bardzo ważne ul. Kościelna wzbogaciła się też o 19 nowych, dużych drzew: klonów polnych i ambrowców balsamicznych. Posadzono tu także blisko 700 krzewów, m. in. hortensje i roże oraz ponad 4000 bylin, a wśród nich np.: szałwie i liliowce. 

W zejście pięknie wkomponowano ławki zachęcające do odpoczynku i spojrzenia z niedostępnej do tej pory perspektywy na park. Pojawiły się także stojaki rowerowe, kosze na śmieci. Realizacja inwestycji kosztowała 2,2 mln zł. Zakład Usług Komunalnych z Jarocina zadbał o energooszczędne oświetlenie w tym miejscu. 

W podobnym stylu, jak ul. Kościelna, przebudowane zostaną pozostałe uliczki w centrum Jarocina. Jeszcze w tym roku prace zakończa się na: ul. Krótkiej, ul. Św. Ducha (od Rynku do skrzyżowania z ul. Wojska Polskiego), ul. Wrocławskiej (od Rynku do kościoła św. Jerzego) oraz ul. Śródmiejskiej (od Rynku do ul. Wodnej). 

Materiał informacyjny dla mieszkańców na temat rewitalizacji Jarocina. Zlecony przez Gminę Jarocin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy