Reklama

Burmistrz informował dziennikarzy o nowym projekcie dla Jarocina

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Fot. A. Konieczna

Burmistrz informował dziennikarzy o nowym projekcie dla Jarocina - Zdjęcie główne

Burmistrz informował dziennikarzy o nowym projekcie dla Jarocina | foto Fot. A. Konieczna

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Burmistrz Adam Pawlicki zaprosił dziennikarzy do pałacu Radolińskich, żeby poinformować o nowym projekcie dla Jarocina. Chodzi o Małe Centrum Nauki Kopernik.

Reklama

Burmistrz o nowym projekcie dla Jarocina. Będzie rozbudzał ciekawość

Nasze miasto znalazł się bowiem na jednym z 32 miejsc, gdzie powstanie „Stref Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności - SOWA”, czyli Małe Centrum Nauki Kopernik.   

Dotację na tworzenie tego typu placówek otrzymało Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Centrum od początku istnienia promuje ideę uczenia się opartą na samodzielnym poszukiwaniu i odkrywaniu - eksperymentowaniu.

Metoda ta umożliwia poszerzenie wiedzy, a także wspiera rozwój kompetencji przyszłości, inspiruje, skłania do współpracy, rozbudza ciekawość, kreatywność i poczucie sprawczości.

W Centrum Nauki Kopernik stwarzane są warunki do uczenia się poprzez:
- odkrywanie zjawisk i praw rządzących światem w toku interakcji z eksponatami,
- rozwiązywanie zadań konstrukcyjnych i logicznych,
- uczestnictwo w różnych warsztatach i zajęciach opartych na wypracowanych przez nas i sprawdzonych rozwiązaniach edukacyjnych.

Nowy projekt dla Jarocina. To będzie minicentrum nauki

Stworzenie „Stref Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności - SOWA” to inicjatywa ministra edukacji i nauki. Wpisuje się ona w programy realizowane w ramach Społecznej Odpowiedzialności Nauki, mające na celu popularyzację i upowszechnianie nauki oraz badań naukowych.

Inicjatywa zakłada rozwój ogólnopolskiej sieci lokalnych minicentrów nauki, do których przenoszone są najlepsze doświadczenia edukacyjne i wystawiennicze Centrum Nauki Kopernik.

Powstaną one w całym kraju w już istniejących instytucjach kultury oraz instytucjach naukowo-oświatowych (np. domy kultury, biblioteki, mediateki, galerie sztuki, muzea), w których działalność statutową lub programową wpisane jest popularyzowanie idei nauki, techniki, edukacji, sztuki i kultury.

Stref Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności - SOWA. Nie będzie trzeba jechać do Warszawy

Jednym z miejsc, gdzie będzie Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności - SOWA, czyli Małych Centrów Nauki Kopernik jest Jarocin. A dokładnie w pałacu Radolińskich.

I to właśnie tam burmistrz Adam Pawlicki zaprosił dziennikarzy, aby przekazać więcej szczegółów na temat nowego projektu dla Jarocina.

- Dla wszystkich, którzy nie pojadą do Warszawy, a chcieliby doznać wszystkich tych wrażeń, Małe Centrum Nauki Kopernik - jedno z czterech w Wielkopolsce - będzie w Jarocinie - mówił burmistrz.

W pomieszczeniach pałacu Radolińskich umieszczone zostaną różnego rodzaju elementy za około 1 milion złotych, które Jarocin otrzyma w ramach projektu.

Kopernik w Jarocinie. Część ekspozycji w Jarocin Sport?

- Różne pomysły padały na lokalizację tego centrum. Wymieniany był między innymi ratusz. Na wykorzystanie tego budynku pozyskaliśmy jednak środki z funduszy norweskich i zostanie tam utworzone miejsce, gdzie będzie pracowała część administracji samorządowej oraz obsługi mieszkańców - tłumaczył Adam Pawlicki.

Niewykluczone jednak, że część ekspozycji Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności - SOWA znajdzie się w nowym obiekcie spółki Jarocin Sport. Na jednak będzie musiał wyrazić zgodę organizator przedsięwzięcia - Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.     

Burmistrz uważa, że Jarocin będzie jednym z pierwszych miast, gdzie Małe Centrum Nauki Kopernik, zostanie uruchomione.

- My jesteśmy gotowi. Otwarcie centrum zależy od tego, kiedy zostaną nam dostarczone wszystkie potrzebne elementy - deklaruje Adam Pawlicki.   

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy