Reklama

W jarocińskim magistracie przybywa pracowników. Jedni wracają, inni są zatrudniani

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Fot. Archiwum Gazety Jarocińskiej

W jarocińskim magistracie przybywa pracowników. Jedni wracają, inni są zatrudniani - Zdjęcie główne

W jarocińskim magistracie przybywa pracowników. Jedni wracają, inni są zatrudniani | foto Fot. Archiwum Gazety Jarocińskiej

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W jarocińskim magistracie przybywa pracowników. Jedni wracają, inni są zatrudniani.

Reklama

Część wydziałów w jarocińskim urzędzie zostanie przeniesiona do ratusza

W tej sytuacji budynek przy al. Niepodległości, w którym swoją siedzibę ma magistrat jest najzwyczajniej za ciasny dla tej liczby pracujących tam osób i gromadzonej dokumentacji.

Dlatego powstała koncepcja rozwiązania tego problemu. Otóż część wydziałów zostanie przeniesiona do ratusza [o tym więcej czytaj TUTAJ], skąd w ostatnim czasie wyprowadziła się biblioteka i muzeum regionalne [szczegóły TUTAJ].

„Brak windy, zbyt ciasne i przechodnie pokoje w urzędzie miejskim (przy al. Niepodległości) utrudniają bezpośrednią obsługę klientów. To powoduje, że jest ona utrudniona i nie spełnia oczekiwanych standardów” - można było przeczytać w komunikacie urzędu miejskiego. 

Były policjant z Rogoźna nowym wiceburmistrzem Jarocina

Wśród nowych pracowników urzędu jest drugi wiceburmistrz. W czerwcu - po ponad dwóch lata wakatu na tym stanowisku - zatrudniony został Robert Ziółkowski, podróżnik, autor kilku książek, samorządowiec i były policjant z Rogoźna pod Poznaniem, który pracował między innymi w słynnej grupie łowców głów. 

Zajął się sprawami komunalnymi, inwestycjami oraz nadzorem na gminnymi spółkami.

Tym samym pierwszy wiceburmistrz Bartosz Walczak przejął dział oświaty i kultury, którym do lutego 2020 roku zajmował się długoletni zastępca Adama Pawlickiego - Robert Kaźmierczak [o rezygnacji Kaźmierczaka i jej przyczynach - przeczytasz TUTAJ].

Szefowej Kancelarii Burmistrza Jarocina wróciła na stanowisko kierownika referatu

Do urzędu miejskiego wróciła też - po czterech latach nieobecności - Agnieszka Wardeńska. Absencja szefowej Kancelarii Burmistrza była spowodowana urlopem macierzyńskim.

W międzyczasie dyrektorem kancelarii został Bartosz Pawełczyk, dlatego Agnieszka Wardeńska - prywatnie życiowa partnerka burmistrza Adama Pawlickiego - pełni po powrocie funkcję kierownika referatu obsługi urzędu.

Do jej kompetencji należy między innymi nadzór nad siecią komputerową i telekomunikacyjną urzędu oraz serwerami baz danych, nadzór nad obsługą informatyczną i techniczną wyborów a także prowadzenie spraw związanych z zaopatrzeniem urzędu w konieczne wyposażenie dostarczaniem mediów.

Nowa szefowa referatu przyznaje, że nie było jej łatwo wrócić do pracy po czterech latach, tym bardziej, że w domu zostawiła trójkę małych dzieci.

- To nie jest proste, żeby wszystko zorganizować. Trzeba pomyśleć, żeby każdy dzień jakoś wyglądał, żeby miały zajęcie i opiekę. Nie jest to bezstresowe dla mnie - przyznaje Agnieszka Wardeńska.    

Burmistrz Jarocina zmienił regulamin i schemat organizacyjny urzędu miejskiego

Żeby wszystkie zmiany kadrowe w urzędzie mogły nastąpić, a każdy pracownik dokładnie wiedział, jakie są jego obowiązki i kompetencje, burmistrz Adam Pawlicki wprowadził pod koniec maja poprawki do regulaminu i schematu organizacyjnego urzędu.           

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy