Reklama

Szpital Powiatowy w Jarocinie zawiesił pracę poradni diabetologicznej. Dlaczego i na jak długo?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum

Szpital Powiatowy w Jarocinie zawiesił pracę poradni diabetologicznej. Dlaczego i na jak długo? - Zdjęcie główne

Szpital Powiatowy w Jarocinie zawiesił pracę poradni diabetologicznej | foto Archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Szpital Powiatowy w Jarocinie zawiesił pracę poradni diabetologicznej. Dlaczego i na jak długo?

Reklama

Poradnia diabetologiczna w jarocińskim szpitalu jest od jakiegoś czasu nieczynna. Prezes lecznicy tłumaczy przyczyny i podaje przypuszczalny termin ponownego uruchomienia placówki. 

Ponad 2,3 tysiąca pacjentów w poradni diabetologicznej w Jarocinie

Przez wiele lat chorych na cukrzycę w jarocińskim szpitalu przyjmował lekarz diabetolog z Pleszewa - Barbara Śliwińska - Knast. W 2011 roku Narodowy Fundusz Zdrowia przestał kontraktować tak zwane „poradnie jednodniowe”, takie, jak w Jarocinie [więcej szczegółów na ten temat znadziesz TUTAJ]. Punkt został zamknięty, a chorzy na cukrzycę musieli jeździć do diabetologa do Pleszewa lub szukać innego specjalisty na przykład w Kaliszu czy Poznaniu.

Potrzeba uruchomienia poradni na miejscu była tak duża, że w lipcu 2017 r. samorząd powiatu jarocińskiego zdecydował się przekazać 120 tys. zł na otwarcie punktu konsultacyjnego dla diabetyków przy jarocińskim szpitalu. 

Pacjentów przyjmowała doktor Hanna Byks, specjalista diabetyk z Poznania. W ciągu roku z jej porad skorzystało wówczas ponad 2,3 tysiąca osób, co dawało około 22 pacjentów na każdy dzień przyjęć.

Jednocześnie cały czas trwały starania szpitala o przekształcenie punktu w poradnię i o finansowanie z Narodowego Funduszu Zdrowia. Udało się to sfinalizować we wrześniu 2018 roku [więcej na ten temat czytaj TUTAJ]. Od tego czasu pacjenci mogli liczyć na stałą opiekę w Jarocinie. 

Praca poradni diabetologicznej w Jarocinie zawieszona

Niestety, w styczniu tego roku, działalność poradni diabetologicznej została czasowo zawieszona. Jest to spowodowane trwającą w szpitalu przebudową.

- Modernizujemy teraz akurat te pomieszczenia, gdzie była poradnia i dopóki te prace się nie zakończą musieliśmy zawiesić jej pracę - tłumaczy prezes szpitala.   

Henryk Szymczak ma nadzieję, że poradnia wróci do normalnej pracy w maju. 

- Przewidujemy, że zakończenie przebudowy nastąpi w połowie roku. Prace odbywają się zgodnie z harmonogramem - informuje szef lecznicy.

Dopóki praca poradni w ramach NFZ-u nie zostanie wznowiona, pacjenci chorzy na cukrzycę mogą skorzystać z porady lekarza diabetologa w gabinecie prywatnym przy jarocińskim szpitalu. Rejestracja odbywa się pod numerem telefonu: (62) 33-22-138 w każdą środę w godzinach 8.00 - 15.00.

Poza tym dyżur w „wieczorynce” pełni pielęgniarka - edukator cukrzycowy, u której można uzyskać pomoc w nagłych sytuacjach, na przykład braku czy awarii sprzętu.

Chorzy na cukrzycę mogą też skorzystać z pomocy ze strony Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków. Zarząd koła powiatowego zaprasza na dyżury, które odbywają się w Jarocińskim Ośrodku Kultury w każdą środę w godz. 11.00 - 13.00 (p. 31). Poza tym zarząd ma nadzieję, że w tym roku uda się wrócić do organizowania comiesięcznych spotkań połączonych z wykładami na temat cukrzycy. 

Jarociński szpital szuka drugiego lekarza diabetologa

W międzyczasie jarociński szpital rozpoczął też poszukiwania drugiego - poza doktor Hanną Byks - lekarza diabetologa do poradni prowadzonej w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia

- Chorych na cukrzycę jest tak dużo, że potrzebujemy drugiego lekarza specjalistę. Myslę też, że jest duża szansa na finansowanie przez NFZ naszej poradni w rozszerzonym składzie - stwierdza Henryk Szymczak.  

Chętnym do pracy lekarzom placówka oferuje:

  • pracę na cały etat, 
  • współpracę w dowolnej formie zatrudnienia,
  • pracę w zespole doświadczonych lekarzy specjalistów,
  • warunki wynagrodzenia do uzgodnienia z zarządem szpitala.
W zamian oczekuje:

  • aktualnego prawa do wykonywania zawodu,
  • wysokiej kultury osobistej,
  • indywidualnego i empatycznego podejścia do każdego pacjenta.
Zainteresowani pracą w Jarocinie lekarze diabetolodzy mogą przesyłać swoje podanie i CV (wymagana jest zgoda na przetwarzanie danych osobowych) w następujący sposób:

  • w tradycyjnej, papierowej formie (adres: Szpital Powiatowy w Jarocinie, ul. Szpitalna 1, 63-200 Jarocin),
  • mailem (adres kontroling@szpitaljarocin.pl).
Dodatkowych informacji na temat zatrudnienia udziela kierownik działu personalnego szpitala Sebastian Wasielewski pod numerem telefonu: 783-888-266.

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy