Reklama

Diabetycy bez poradni i z droższymi lekami

Opublikowano:
Autor:

Diabetycy bez poradni i z droższymi lekami - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Z początkiem nowego roku zaprzestanie działalności poradnia diabetologiczna w Jarocinie.

Na spotkaniu zorganizowanym z okazji Światowego Dnia Walki z Cukrzycą uczestnicy dowiedzieli się, że od stycznia osoby chore będą musiały dojeżdżać do diabetologa do Pleszewa lub poszukać innego specjalisty np. w Kaliszu czy Poznaniu.

Do tej pory dr Barbara Śliwińska-Knast, która prowadzi poradnię diabetologiczną w pleszewskim szpitalu, dojeżdżała do Jarocina na jeden dzień. - Chciałabym, żeby państwo dbali o siebie jak najlepiej. Tym bardziej, że z powodu niekontraktowania przez Narodowy Fundusz Zdrowia poradni jednodniowych, poradnia diabetologiczna w Jarocinie nie będzie czynna od roku 2012 - powiedziała lekarka na zakończenie wykładu poświęconego zapobieganiu chorobie niedokrwiennej serca, która często wykrywana jest u diabetyków wcześniej niż cukrzyca.

Marian Bryl, prezes koła powiatowego PSD w Jarocinie przyznał, że informacja dotycząca jarocińskiej poradni jest kolejnym ciosem i najgorszą z możliwych wiadomości. - Wiemy, że coraz trudniej jest nam się poruszać, a teraz będziemy musieli jeszcze jeździć. A przecież obsługa lekarska jest dla nas najistotniejsza - powiedział.

Obawy osób chorych na cukrzycę budzi także nowa ustawa dotycząca cen leków i wysokości refundacji. Zmiana ma skutkować podwyżkami cen insulin oraz pasków do glukometrów. Z powodu braku szczegółowych rozporządzeń istnieje jednak szansa, że nie wejdzie ona w życie z początkiem roku.

(ls)

Fot. Lidia Sokowicz

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE