Reklama

NFZ ocenił wielkopolskie szpitale. Jak wypada Szpital Powiatowy w Jarocinie?

Opublikowano:
Autor:

NFZ ocenił wielkopolskie szpitale. Jak wypada Szpital Powiatowy w Jarocinie?  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Wielkopolski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia opublikował ranking szpitali. Jarocińska lecznica znalazła się w nim na pierwszym miejscu wśród szpitali I stopnia. Co oceniał NFZ?

 

Praca szpitali w stanie epidemii jest niezmiernie trudna. Na samym początku trzeba było wprowadzić wiele dodatkowych procedur i cały czas ich przestrzegać. Wymaga to ze strony personelu poświęcenia czasu oraz dużej cierpliwości i uwagi.

 

Szpitale - w tym także jarociński - po ogłoszeniu stanu epidemii zawiesiły planowe przyjęcia pacjentów, zabiegi i operacje. W tych warunkach pod znakiem zapytania stanęło wykonaniu ryczałtu, który określała umowa z Narodowym Funduszem Zdrowia.

 

Jak wyglądało to w praktyce i co udało się szpitalom wykonać i w jakim stopniu wywiązać się z narodowym płatnikiem?

 

NFZ już raz - na początku lipca - ocenił pod tym względem wielkopolskie lecznice. Wówczas przeanalizowane zostały dane z wykonania kontraktów od marca do czerwca.

 

Wśród 10 placówek, które zrobiły to najlepiej na 4 miejscu znalazł się Szpital Powiatowy w Jarocinie [o tym więcej przeczytasz TUTAJ].

 

Teraz opublikowany został kolejny ranking. Tym razem NFZ podał listę szpitali, które najlepiej wykonały kontrakt od stycznia do lipca.

 

Okazuje się, że jarocińska lecznica była w tym okresie nie do pokonania i znalazła się na 1 miejscu. Wśród szpitali I stopnia szpital w Jarocinie zrealizował umowę prawie w 100% - dokładnie w 99,77%.

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE