Reklama

Rada Miejska w Jarocinie wyznaczy terminy wyborów [ZDJĘCIA]

Opublikowano: wt, 12 kwi 2022 09:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Sesja Rady Miejskiej w Jarocinie. W programie między innymi uchwały wyborcze.

Reklama

Rada Miejska w Jarocinie wyznaczy termin wyborów sołtysa Siedlemina

W programie obrad znalazło się dziewięć punktów, w tym siedem projektów uchwał. Jedna z nich dotyczy wyboru sołtysa i rady sołeckiej Siedlemina.

Przypomnijmy, że dotychczas pełniący funkcję sołtysa Andrzej Skrzypczak zrezygnował po tym, jak część mieszkańców złożyła wniosek o jego odwołanie. Razem z nim do dymisji podali się członkowie rady sołeckiej.

Sprawa miała związek z planami budowy ogromnej chlewni pod Siedleminem i protestu mieszkańców przeciwko tej inwestycji. Niektórzy z nich zarzucali Andrzejowi Skrzypczakowi, że nie powiadomił ich zawczasu o całej sprawie.

W związku z tym zebrali podpisy i złożyli do burmistrza Jarocina Adama Pawlickiego wniosek o odwołanie go z funkcji sołtysa Siedlemina.

Do odwołania jednak nie doszło, ponieważ wcześniej Andrzej Skrzypczak złożył rezygnację. W ślad za nim poszli wszyscy członkowie rady sołeckiej.

W tej sytuacji rada miejska ustaliła termin i porządek zebrania wiejskiego w Siedleminie, na którym ma zostać wybrany nowy sołtys i rada sołecka.

Zebranie ma się odbyć we wtorek - 26 kwietnia, o godzinie 19.00 w sali wiejskiej. W sytuacji, jeśli w zebraniu będzie uczestniczyć mniej osób niż jest to wymagane, kolejne zebranie odbędzie się w środę - 4 maja, o godzinie 19.00.  

Rada Miejska w Jarocinie wyznaczy termin wyborów przewodniczącego osiedla

Radni ustalą także termin i porządek obrad zebrania w sprawie wyboru  przewodniczącego zarządu osiedla nr 11 Ługi w Jarocinie. Poprzedni - Michał Kaczmarek, też złożył rezygnację.

W tym przypadku termin zebrania proponowany jest na czwartek - 5 maja, początek o godzinie 19.00 w osiedlowej świetlicy przy ulicy Wiślanej 15.   

Oprócz tego w czasie sesji radni przegłosują uchwałę w sprawie udzielenia upoważnień burmistrzowi gminy Jarocin w związku z wejściem w życie przepisów ustawy z 12 marca o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa. Chodzi między innymi o zasady powierzania pracy uchodźcom oraz kształcenia dzieci.

Rada Miejska w Jarocinie zbierze się w środę - 13 kwietnia, początek o godzinie 14.30 w trybie hybrydowym - online i w sali sesyjnej ratusza.  

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy