Reklama

Przewodniczący osiedla "Ługi" w Jarocinie został prezesem i nieoficjalnie zrezygnował   

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum

Przewodniczący osiedla "Ługi" w Jarocinie został prezesem i nieoficjalnie zrezygnował     - Zdjęcie główne

Przewodniczący osiedla "Ługi" w Jarocinie został prezesem i nieoficjalnie zrezygnował  | foto Archiwum

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Michał Kaczmarek został wybrany szefem osiedla nr 11 „Ługi” w Jarocinie trzy lata temu. Od tej pory nie zwołał żadnego zebrania. Pod koniec sierpnia zeszłego roku przewodniczący został prezesem gminnej spółki Energia. Z początkiem lutego zrezygnował z funkcji.

Reklama

Problem braku przewodniczącego był jednym z tematów spotkania mieszkańców Ługów, które było pierwszym po bardzo długiej przerwie. Jak twierdziła  wiceprzewodnicząca zarządu Zdzisława Pilarczyk od wyborów nowego przewodniczącego osiedla w 2019 roku, nie zostało zorganizowane żadne zebranie.

To, co odbyło się we wtorkowy wieczór w sali bankietowej przy ul. Noteckiej, miało charakter spotkania. Wszystko dlatego, że przewodniczący Michał Kaczmarek na zarządzie osiedla, które odbyło się 1 lutego, złożył rezygnację z pełnionej funkcji. Powodem, który podawał, miała być zmiana miejsca zamieszkania. Z sali natychmiast odezwały się głosy, że przeprowadzka miała miejsce, ale już kilka lat temu.

- Tak przynajmniej nam powiedział i tak mamy w protokole. (…) Może ma pan rację, ja panu ją przyznam, ale nie mogę tego powiedzieć, bo mnie to nie dotyczy, żebym to sprawdzała, mi nie wolno nawet - wyjaśniała na zebraniu Zdzisława Pilarczyk.

Kiedy Kaczmarek obejmował funkcję szefa osiedla, pracował w ZGO - WCR. Nieoficjalnie jako przyczynę jego rezygnacji wskazuje się konflikt interesów, który miał nastąpić po objęciu pod koniec sierpnia stanowiska prezesa spółki gminnej „Energia” Jarocin. Tej kwestii nie można było wyjaśnić, ponieważ Michał Kaczmarek nie przybył na spotkanie. Bez odpowiedzi pozostało też pytanie o to, czy były przewodniczący złożył oficjalną rezygnację na piśmie w tej sprawie u burmistrza, jak deklarował na początku miesiąca.

- To, co wiem, to nie złożył. Nam na zarządzie powiedział, że złoży i nie będzie więcej przewodniczącym - wyjaśniła wiceprzewodnicząca Pilarczyk.

To, że wniosek formalny nie wpłynął do tej pory (czwartek 24 lutego) do Urzędu Miejskiego w Jarocinie potwierdza wiceburmistrz Bartosz Walczak. Dopóki Michał Kaczmarek go nie złoży, nie może rozpocząć się procedura związana z odwołaniem starego, a powołaniem nowego przewodniczącego zarządu osiedla nr 11 „Ługi” w Jarocinie.

Kiedy udało nam się dotrzeć do samego zainteresowanego, prezes Kaczmarek stwierdził, że nie będzie komentować sprawy, ponieważ „była to wspólna decyzja jego i zarządu osiedla”. Potwierdził jedynie, że rzeczywiście nie złożył jeszcze oficjalnego pisma w urzędzie.

 

UWAGA - NAGRAJ NAM TEMAT - Zobacz TUTAJ

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy