Poprzednie dwa spotkania, które odbywały się w kwietniu i maju były wykładami prowadzonymi przez prof. Jacka Pyżalskiego z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, uznawanego za najlepszego z ekspertów w kwestii hejtu i agresji. Tym razem odbędzie się dyskusja, na którą zaproszono gości, którzy w pracy zawodowej stykają się z tym problemem:
- Waldemar Krzyżaniak - twórca akcji Stop z lokalnym hejtem i nienawiścią
- Jacek Zawodny - dyrektor szkoły podstawowej w Koźminie Wlkp.
- Roma Konieczna - nauczycielka
- Joanna Wasielewska - szefowa kuratorów przy Sądzie Rejonowym w Jarocinie
- Karina Migalska-Cepa - z ramienia Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie
- Kamil Bachorz - dziennikarz, który podzieli się z nami swoim doświadczeniem z hejtem, który go dotknął
- Elżbieta Chlebowska - pedagog.
Do akcji przyłączyła się też kpt. Olga Bieniek, która nagrywa podcasty na temat literatury i rozwoju.
Hej, tak jak Waldemar Krzyżaniak już wcześniej wspominał, zgodnie z obietnicą nagrałam odcinek podkastu "Stowarzyszenie Książki" właśnie o hejcie, przedstawiam w nim też techniki radzenia sobie z nim. Wszystko na podstawie książki Mateusza Grzesiaka "Psychologia hejtu, czyli jak radzić sobie z krytyką w życiu prywatnym i zawodowym". Bardzo się cieszę, że mogłam dołożyć choć niewielką cegiełkę do tej akcji. W najbliższym czasie na moim blogu i w moim podkaście "Stowarzyszenie Rozwoju" będą się też ukazywać treści zwiazene z pracą z naszymi przekonaniami, asertywną komunikacją oraz porozumieniem bez przemocy, co pośrednio łączy się z tematem hejtu więc również serdecznie zapraszam wszystkich zainteresowanych tematem - napisała Olga Bieniek.
Odcinek podkastu można znaleźć TUTAJ
Podczas czwartkowego spotkania zostaną poruszone nastepujące zagadnienia:
1. Podsumowanie wykładów prof. Jacka Pyżalskiego
2. Dyskusja na temat hejtu wśrod dorosłych i młodzieży szkolnej
3. Plan lokalnej walki z tym problemem
4. Znalezienie rozwiązań oraz opracowanie wspólnych projektów i akcji we współpracy z gminą, powiatem, sądem, policją, placówkami oświatowymi i innymi jednostkami, które wyrażą chęć zaangażowania się w projekt
5. Stworzenie lokalnej profilaktyki w temacie hejtu.
Dołączcie do wydarzenia w czwartek 27 maja. organizatorzy liczą szczególnie na obecność nauczycieli, wychowawców, jak również rodziców. Początek o godz. 18.30 w Kamienicy Kultury. A dla tych, którzy nie będą mogli pojawić się fizycznie - jak zawsze dostępna będzie transmisja online na facebookowym fanpage'u: Uniwersytet Kultury Jarocin. Będzie można, tak jak do tej pory, przyłączyć się do dyskusji poprzez komentarze w trakcie transmisji.
Spotkanie odbędzie się w ramach projektu "Rozdyskutowany Bond", stanowiącego jeden z obszarów działania Uniwersytetu Kultury. Jest on realizowany przez Spółdzielnię Socjalną"Zmysły", która prowadzi Kawiarnię Filmową oraz Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Jarocin. Współorganizatorem cyklu jest również Stowarzyszenie RoweLOVE Jarocin.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.