Reklama

Uniwersytet Kultury w Jarocinie - konferencja otwierająca projekt

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Janusz Marcinkowski/Facebook

Uniwersytet Kultury  w Jarocinie - konferencja otwierająca projekt  - Zdjęcie główne

foto Janusz Marcinkowski/Facebook

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Już w najbliższy czwartek odbędzie się konferencja otwierająca Uniwersytet Kultury. Na czym polega nowy projekt w Jarocinie?

Reklama

Uniwersytet Kultury - na czym polega?

Uniwersytet Kultury składa się z serii różnorodnych mikroprojektów, które mają za zadanie angażować mieszkańców Jarocina na każdym etapie działania - pomysł, organizacja, ocena. Projekty będą miały formę pikników, targowisk czy też grup wsparcia oraz grup dyskusyjnych. 

Głównym celem jest aktywizacja jarociniaków i ożywienie przestrzeni miasta, a także stworzenie stałego modelu współpracy. - W projekt chcemy zaangażować 50 liderów – pochodzących z różnych grup wiekowych i środowisk, a odbiorcy projektu to szeroko pojęci mieszkańcy Jarocina. Ważnym elementem projektu jest wejście w te obszary i przestrzenie, które w badaniach z 2014 roku i późniejszych kwerendach pojawiły się jako obszary deficytowe i zaniedbane - czytamy na oficjalnej stronie Uniwersytetu Kultury. 

Liderem projektu jest Spółdzielnia Socjalna Zmysły, prowadząca w Jarocinie Kawiarnię Filmowa. Partnerem programu Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Jarocin.

Uniwersytet Kultury - konferencja otwierająca projekt 

Już w najbliższy czwartek (18 lutego) na platformie MS Teams oraz Facebook’u odbędzie sie konferencja otwierająca projekt. Podczas spotkania zostaną poruszone następujące kwestie: 

  • przedstawienie założenia projektu;
  • wystąpienia ekspertów;
  • zaprezentowanie liderów oraz idee mikroprojektów
Konferencja będzie składała się z dwóch części:

  1. Poznanie - pragniemy zaprosić ekspertów, którzy pokażą przykłady działan wspólnych mieszkanek i mieszkańców. 

  2. Planowanie - zaproszenie do działań nakierowanych na wspólne stworzenie kolejnych wydarzeń projektu, bazując na wynikających z analizy potrzeb. To zbieranie pomysłów na wydarzenia, ich porządkowanie w grupach, przypisywanie w czasie i przestrzeni, budowanie kalendarza wydarzeń i ich promocji. 
Szczegółowe informacje znajdziesz na Facebook’u: Uniwersytet Kultury Jarocin oraz na oficjalnej stronie www.uniwersytet-kultury.pl. Projekt otrzymał dofinansowanie z  Programu Aktywni Obywatele - Fundusz Krajowy finansowanych ze środków EOG (Europejski Obszar Gospodarczy). 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy