Reklama

Kolejne posiedzenie Rady Miejskiej w Jarocinie. W programie ponad 30 punktów [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Kolejne posiedzenie Rady Miejskiej w Jarocinie. W programie ponad 30 punktów.

Reklama

Przewodnicząca Karolina Wielińska - Kuś zwołała kolejne posiedzenie Rady Miejskiej w Jarocinie. Po raz pierwszy od 2 lat - od czasu, kiedy wybuchła pandemia koronawirusa - radni spotkają się w pełnym składzie w sali sesyjnej jarocińskiego ratusza. Wcześniej w większości obradowali za pośrednictwem łączy internetowych.

Podwyżka cen biletów JLA na sesji Rady Miejskiej w Jarocinie

W programie posiedzenia znalazły się 32 punkty, w tym 23 projekty uchwał.

Wśród nich jest propozycja podniesienia cen biletów na przejazdy Jarocińskimi Liniami Autobusowymi. Miesięczne średnio bilety jednorazowe mają zdrożeć o 10% miejski i 14% gminny, natomiast w przypadku miesięcznych - o 20% miejski i 44% gminny.

Uzasadnieniem wniosku o poniesienie cen biletów złożonego przez JLA jest wzrost kosztów, które ponosi spółka, przede wszystkim związanych ze wzrostem ceny paliwa. Podwyżki mają wejść w życie od kwietnia.

Radni rozpatrzą także propozycję ustalenia uprawnień do bezpłatnych przejazdów w publicznym transporcie zbiorowym dla uchodźców z Ukrainy w związku z prowadzonymi w tym kraju działaniami wojennymi.

Rada Miejska w Jarocinie zdecyduje o pomocy finansowej dla gminnych spółek

Oprócz tego w programie sesji znalazł się projekt uchwały w sprawie wniesienia wkładów finansowych do gminnych spółek - Jarocińskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego w wysokości 2,3 mln zł oraz Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w wysokości 8 mln zł.

Pod głosowanie radnych poddane zostaną również dwie propozycje zmiany granic Jarocina - o część obrębu Cielcza oraz Annapola i Bachorzewa. Uchwały w tej sprawie mają charakter porządkowy. Kolejnych siedem projektów dotyczy sprzedaży gminnych nieruchomości, które są położone w Mieszkowie, Siedleminie, Golinie i Jarocinie. 

Czy Rada Miejska w Jarocinie zerwie umowę z białoruskim Słonimem?

Zgodnie z zapowiedziami w programie posiedzenia znalazł się punkt dotyczący zerwania współpracy z białoruskim miastem Słonim, które od czterech lat jest miastem partnerskim Jarocina. Propozycja wycofania się ze współpracy nastąpiła po tym, jak z terenu Białorusi nastąpił atak wojsk rosyjskich na Ukrainę.

Rada Miejska w Jarocinie zbiera się na LXII sesji jutro - 17 marca, początek posiedzenia o godz. 08.30 w sali sesyjnej ratusza.


Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy