Reklama

Aleksandria na Ukrainie przygotowuje się do wojny. Partnerskie miasto Jarocina potrzebuje pomocy

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Fot. Wikipedia

Aleksandria na Ukrainie przygotowuje się do wojny. Partnerskie miasto Jarocina potrzebuje pomocy - Zdjęcie główne

Aleksandria na Ukrainie czeka na inwazję. Partnerskie miasto Jarocina potrzebuje pomocy | foto Fot. Wikipedia

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Aleksandria na Ukrainie przygotowuje się do wojny. Partnerskie miasto Jarocina potrzebuje pomocy.

Reklama

Jest ono położone na zachodzie Ukrainy, niecałe 300 km od Kijowa i około 100 km od Krzywego Rogu, gdzie urodził się prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski.

Współpraca opierała się między innymi na wzajemnych wizytach oficjalnych delegacji, wymianie dzieci i młodzieży oraz wspólnej organizacji przedsięwzięć sportowych i edukacyjnych.

Są w stałym kontakcie z władzami i mieszkańcami Aleksandrii

Po inwazji wojsk rosyjskich na Ukrainę władze Jarocina są w stałym kontakcie z władzami Aleksandrii. Taki kontakt mają także prywatne osoby z obu miast.

Jedną z takich osób jest radny miejski Mariusz Kaźmierczak, który podjął się szeroko zakrojonej pomocy dla mieszkańców Aleksandrii i dla uchodźców z Ukrainy.

- Miasto funkcjonuje - mówi o Aleksandrii. - Mają alarmy bombowe, ale jako takich działań wojennych jeszcze tam nie ma. Ale czekają, że w każdej chwili może nastąpić atak. Są przygotowani do walki i cały czas czuwają pod bronią - dodaje radny Kaźmierczak.

Aleksandria potrzebuje artykułów medycznych i żywności

Władze Aleksandrii przesłały do Urzędu Miejskiego w Jarocinie listę rzeczy, które są tam najbardziej potrzebne. To w większości artykuły medyczne - od bandaży, po opaski uciskowe i środki opatrunkowe. 

- Co prawda nie ma tam jeszcze działań wojennych, ale trafiają do nich ranni z innych terenów, dlatego potrzebne są te środki medyczne - wyjaśnia wiceburmistrz Bartosz Walczak. - Poza tym wymieniają żywność o długim terminie przydatności do spożycia, między innymi konserwy, ryż, kaszę czy gotowe dania do zalania wrzątkiem - informuje.

Jarociński magistrat zwrócił się do kilku firm farmaceutycznych o wycenę umieszczonych na liście artykułów medycznych. Poza tym zestawienie jest konsultowane z lekarzem, ponieważ niektóre wymienione artykuły mają nieco innych charakter na Ukrainie i w Polsce.

- Po skompletowaniu wszystkie te produkty zostaną przekazane do służb wojewody wielkopolskiego i transportem z pomocą humanitarną na Ukrainę do Aleksandrii - wyjaśnia Bartosz Walczak.          

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy