Reklama

Jarocin chce przesunąć swoje granice - co na to mieszkańcy?

Opublikowano:
Autor:

Jarocin chce przesunąć swoje granice - co na to mieszkańcy?  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Jarocin chce przesunąć swoje granice - są wyniki konsultacji. O ile w Cielczy mieszkańcy byli za, to w Siedleminie nie poszło tak gładko.

 

 

Chodzi o włączenie do Jarocina 300 działek w Siedleminie i 38 Cielczy. Konsultacje z mieszkańcami w tej sprawie odbywały się w formie pisemnej oraz zebrań wiejskich. Trwały od 4 do 31 grudnia.

 

 

Zmiana ma charakter porządkujący i jest podyktowana wnioskami samych mieszkańców. Chodzi o tereny, które są na obrzeżach Siedlemina i Cielczy a ich położenie jest oddzielone od zasadniczej części obu miejscowości naturalnymi przeszkodami, takimi jak drogi krajowe.

 

 

 

W trakcie trwania konsultacji z mieszkańcami Cielczy spośród około 400 rozdanych kart konsultacyjnych do urzędu wróciło 11. Z tego 9 osób zagłosowało za zmianą, a 1 była przeciwna.

 

 

Z kolei w Siedleminie sprawa się skomplikowała, ponieważ mieszkańcy jednej z ulic planowanych do włączenia w granice Jarocina - ulicy Pinki - sprzeciwili się temu.

 

 

 

W tej miejscowości także rozdano około 400 kart konsultacyjnych. Do urzędu wróciło 78, z czego 60 osób głosowało za zmianą granic, 9 było przeciwnych, 2 wstrzymały się od głosu a 7 głosów było nieważnych.

 

 

Dodatkowo wpłynęło pismo podpisane przez 10 mieszkańców ulicy Pinki, którzy sprzeciwiają się zmianie granic w proponowanym zakresie.

 

 

 

W tej sytuacji burmistrz Adam Pawlicki podjął decyzję o ponowny przeprowadzeniu konsultacji z wyłączeniem spornego obszaru ulicy Pinki.

 

 

Mieszkańcy wypowiedzieli się w tej sprawie na zebraniu wiejskim, które odbyło się w środę - 19 lutego. Zaakceptowali zmianę w pomniejszonym zakresie zaproponowanym przez burmistrza.

 

 

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.  

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE