Reklama

Kolej Dużych Prędkości CPK. Podajemy terminy spotkań konsultacyjnych z mieszkańcami [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Kolej Dużych Prędkości CPK. Ruszają spotkania konsultacyjne z mieszkańcami - podajemy terminy.

Reklama

Przez niemal wszystkie gminy Ziemi Jarocińskiej planowany jest przebieg Kolei Dużych Prędkości. W tej chwili proponowane są cztery warianty tego przebiegu.

Kolej Dużych Prędkości CPK. Ruszają spotkania z mieszkańcami

Spółka Centralny Port Komunikacyjny, która została powołana do realizacji rządowej inwestycji, wyznaczyła terminy spotkań konsultacyjnych z mieszkańcami w sprawie wyboru jednego, ostatecznego wariantu przebiegi szybkich kolei.

Ma to nastąpić do końca marca 2023 r. 

Do końca 2034 roku ma powstać łącznie prawie 2.000 km nowych linii Kolei Dużych Prędkości. Pierwsze roboty budowlane mają się rozpocząć już w 2023 r. Całość programu ma zostać zrealizowana w latach 2020-2034.

Mieszkańcy Ziemi Jarocińskiej protestują przeciwko wywłaszczeniom pod kolej CPK

Od kiedy wiadomo, że Kolej Dużych Prędkości ma przeciąć gminy Ziemi Jarocińskiej, z mieszkańcy z terenu jej przebiegu mają zostać wywłaszczeni, ruszyły masowe protesty [więcej na ten temat z relacją WIDEO i ZDJĘCIAMI - przeczytasz TUTAJ].

- My nie chcemy tych pieniędzy za nasze domy, o których nam mówią, nie chcemy od nich niczego, chcemy tylko, żeby nas zostawili i pozwolili spokojnie żyć - mówi z kolei mieszkanka Zalesie [o proteście w Zalesiu przeczytasz TUTAJ].  

Ludzie nie przebierają w słowach i zapowiadają, że nie ustąpią i będą do końca bronić swoich domów.

- To będzie drugie Powstanie Wielkopolskie i drugie zwycięskie - zapewnia.

- Nasz świat się zawalił. My nie śpimy od czterech tygodni. To jest przerażające. To jest skandal, jak jesteśmy okradani - stwierdza Justyna Daniel-Korzeniewska z Roszkowa [o proteście mieszkańców Roszkowa czytaj TUTAJ]

W miejscowościach, które mogą być najbardziej dotknięte wywłaszczeniami zbierane są podpisy pod petycjami sprzeciwiającymi się planom CPK. 

CPK zapowiada spotkania z mieszkańcami w sprawie przebiegu szybkiej kolei

Spółka Centralny Port Komunikacyjny organizuje spotkania konsultacyjne w sprawie ostatecznego przebiegu Kolei Szybkich Prędkości.  

W najbliższym czasie takie spotkania odbędą się na terenie gmin Ziemi Jarocińskiej.

w poniedziałek - 19 września takie spotkania odbędą się:

  • o godzinie 16.30 w Jaraczewie w Gminny Ośrodku Kultury (ul. Kolejowa 4),
  • o godzinie 19.30 w Gminny Ośrodek Kultury w Nowym Mieście nad Wartą (ul. Poznańska 8a)
w środę - 21 września

  • o godzinie 19.30 w Domu Kultury w Kotlinie (ul. Powstańców Wielkopolskich 3A)
w poniedziałek - 26 września:

  • o godzinie 17.00 w Jarocińskim Ośrodku Kultury (Plac Festiwalu Muzyki Rockowej 1)
 

CPK - burmistrz Jarocina zapewni dowóz mieszkańcom na spotkanie konsultacyjne

Podczas zebrania mieszkańców Roszkowa, które odbyło sie pod koniec sierpnia, obecny tam wiceburmistrza Bartosz Walczak, zapewnił w imieniu swoim i burmistrza Adama Pawlickiego:

- Chciałbym zapewnić, że władze Jarocina - powiem kolokwialnie - jadą z państwem na przysłowiowym „jednym wózku” i będziemy was bronić - zaręczył Bartosz Walczak.  

Odniósł się też do planowanego przez CPK spotkania konsultacyjnego w JOK-u.

- Mam nadzieję, że stawicie się państwo licznie na to spotkanie. Jeśli będzie taka potrzeba, to możemy podstawić autobusy, aby wszystkich sprawnie przewieźć - zadeklarował wiceburmistrz Walczak.

I dodał:

- Tak naprawdę, tam właściwe będzie miejsce, gdzie powinniśmy rozmawiać z projektantami przebiegu tej kolei. Jest jeszcze czas na to, aby zmienić warianty i odsunąć ją od zabudowań. W związku z tym musimy przygotować merytoryczne argumenty, które przekonają o tym przedstawicieli CPK - stwierdził Bartosz Walczak.   

Burmistrz Jarocina Adam Pawlicki - jak zapewnia - kilkakrotnie kontaktował się z przedstawicielami spółki CPK w sprawie przebiegu Kolei Dużych Prędkości przez gminę Jarocin [zobacz naszą galerię ZDJĘĆ].  

 

CZYTAJ TEŻ:

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy