Reklama

Wybory parlamentarne 2019. Lista na której ma być Bartosz Walczak czeka na rejestrację [AKTUALIZACJA]

Opublikowano: czw, 5 wrz 2019 13:18
Autor:

Wybory parlamentarne 2019. Lista na której ma być Bartosz Walczak czeka na rejestrację [AKTUALIZACJA] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Reklama

WYBORY PARLAMENTARNE 2019. Do tej pory swój start w jesiennych wyborach parlamentarnych zadeklarowało 7 kandydatów z powiatu jarocińskiego.

 

Kandydują z 5 komitetów wyborczych. Listy 4 z nich są od wczoraj oficjalnie zarejestrowane przez Państwową Komisję Wyborczą. Dotyczy to również okręgu, w którym znajduje się powiat jarociński - nr 36 (Kalisz). 

 W zestawieniu nie ma do tej pory - choć termin już minął - komitetu Bezpartyjni i Samorządowcy, na którego liście jest wiceburmistrz Bartosz Walczak. Dlaczego?

 

Sprawę wyjaśnia kaliski komisarz wyborczy.

 

 

Z powiatu jarocińskiego w wyborach parlamentarnych swój start oficjalnie ogłosili: Lidia Czechak i Jan Szczerbań (PiS), Stanisław Martuzalski (KO-PO), Krzysztof Kłosowski (Lewica), Jan Grzesiek i Agnieszka Rybacka (PSL) oraz Bartosz Walczak (Bezpartyjni i Samorządowcy).

 

 

[o stracie wiceburmistrza Bartosza Walczaka - czytaj więcej TUTAJ]

 

 

Cztery komitety wyborcze, które wystawiły naszych kandydatów w okręgu 36 Kalisz są oficjalnie zarejestrowane przez Państwową Komisję Wyborczą.

 

 

W zestawieniu nie ma do tej pory - choć termin minął o północy 3 września - komitetu Bezpartyjni Samorządowcy, na którego liście jest wiceburmistrz Bartosz Walczak.

 

 

[o kandydacie lewicy o jego oficjalnym ogłoszeniu kandydowania więcej pisaliśmy TUTAJ] 

 

 

- Komitet Wyborczy Bezpartyjni i Samorządowcy zgłosił listy we wtorek - 3 września, czyli w wymaganym terminie - informuje Anna Krysicka, komisarz wyborczy w Kaliszu.

 

 

 

- Teraz nasza delegatura Krajowego Biura Wyborczego ma trzy dni na sprawdzenie tych list. Jeśli wszystko będzie w porządku, to do piątku - 6 września, komitet powinien zostać oficjalnie zarejestrowany i informacja o tym znaleźć się na naszej stronie internetowej - dodaje.

Do tej pory na stronie KPW Kalisz pojawiły się listy kandydatów z 13 okręgów. Póki nie ma wśród nich okręgu 36 Kalisz, z którego startuje wiceburmistrz Bartosz Walczak. Kolejne okręgi będą jednak publikowane zaraz po zakończeniu sprawdzenia list.

 

 

[co obiecuje jarociński kandydat na posła z listy Paltformy Obywatelskiej - czytaj TUTAJ]

 

 

Tymczasem Państwowa Komisja Wyborcza zaleciła ponowną kontrolę wykazów podpisów poparcia dla dwóch komitetów Bezpartyjni i Samorządowcy oraz komitetu Skuteczni Piotra Liroya Marca w Tarnowie.

 

 

Jak informuje dziennik Rzeczpospolita:

 

 

„Jest bowiem podejrzenie, że do list załączono wykazy podpisów osób zmarłych oraz osób, które z różnych przyczyn w ostatnim okresie zmieniły nazwisko”.

  

 

 

[wyborcze listy PiS-u i kandydaci z Jarocina - szczegóły TUTAJ]

 

 

Te doniesienia potwierdza pismo wiceprzewodniczącego PKW sędziego Sylwestra Marciniaka, które dziennikarze Rzeczpospolitej mieli otrzymać od rzecznika komisji Wojciecha Dąbrówki.

 

 

„Komisja poleciła, aby dane wszystkich osób umieszczonych na wykazach załączonych do kandydatur tych dwóch komitetów, wnikliwie weryfikować - także z użyciem rejestru PESEL - aż do osiągnięcia przez te komitety ustawowego minimum poparcia wymaganego do ich rejestracji” - cytuje dziennik za rzecznikiem PKW.

 

 

Tymczasem media ogólnopolskie, powołując się na dziennik Rzeczpospolita informują, że do redakcji dotarły informacje, iż PKW przesłała do okręgowych komisji wyborczych pismo, by "skrupulatnie sprawdzać listy poparcia dla komitetów Skuteczni Piotra Liroya-Marca oraz Koalicja Bezpartyjnych i Samorządowców. Wszystko dlatego, że do zgłoszeń kandydatur załączono wykazy podpisów z osobami zmarłymi (w tym nieżyjącymi już od kilku lat) oraz osób, które z różnych przyczyn w ostatnim okresie zmieniły nazwisko" - pisze "Rzeczpospolita".

 

 

 

[AKTUALIZACJA, piątek - 6 września, godz. 16.00]

 

Na stronie internetowej Państwowej Komisji Wyborczej w okręgu 36 Kalisz nadal nie ma listy kandydatów komitetu Bezpartyjni i Samorządowcy, z którego start zadeklarował wiceburmistrz Jarocina Bartosz Walczak.

 

 

Komisarz wyborczy z Kalisza poinformowała nas wczoraj - 5 września, że komitet zgłosił listy kandydatów w wyznaczonym terminie. - Mamy trzy dni na sprawdzenie tych list. Dlatego, jeśli wszystko będzie w porządku, do piątku lista kandydatów z okręgu 36 powinna zostać oficjalnie zarejestrowana i informacja o tym pojawić się na stronie internetowej Państwowej Komisji Wyborczej 

 

 

Mamy piątek - 6 września i takiej informacji na stronie PKW nadal nie ma. 

 

[AKTUALIZACJA, poniedziałek 9 września 2019]

- Mamy taką możliwość, jako mieszkańcy, aby mieć swojego przedstawiciela w parlemencie. Musimy grać do jednej bramki. Dlatego podjąłem decyzję o rezygnacji ze startu w wyborach - poinformował na briefindu prasowym Bartosz Walczak. 

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (25)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 2 lata temu | ocena +8 / -1

  heloł

  Ludziska macie jakieś wieści odnośnie list "bezpartyjnych"? Zarejestrowani czy wyeliminowani?

 • 2 lata temu | ocena +10 / -1

  Stanisław a ty znasz "6" Schetyny? Bo schetowi się zapomniało

  Puste Obietnice i Koalicja Obciachu reprezentowana w Jarocinie przez Staszka Budowlańca.

 • 2 lata temu | ocena +5 / -4

  Skazany za..

  Jarocinski Nikodem Dyzma :-)))))

 • 2 lata temu | ocena +21 / -6

  gminnik

  Wśród założycieli i pierwszych członków Niezależnych, były tutzy krajowej samorządności. Prezydenci miast, dzięki którym mieszkańcom żyje się lepiej nie dzięki łącznikom, tylko dzięki temu, że nie trzeba dojeżdżać 90 km do pracy (w jedna stronę). Byli tam ekonomiści, bankowcy itd. Rozwijali miasta za pomocą wielkich inwestycji, często oszczędzając kasę w trudnym okresie (czyli zero imprez plenerowych, dni parówek i wątpliwych frekwencyjnie imprez kulturalnych). Nie robili pozorów pod tytułem "wymienimy kostkę chodnikową i nazwiemy to rozwojem". Ten ruch miał potencjał. Ale skoro zaczęli bratać się typami a'la James Bond z Wielkopolski, to znaczy, że jakość już nie gra w tyej formacji pierwszych skrzypiec. Szkoda.

 • 2 lata temu | ocena +26 / -2

  cvb

  Wcale nie zdziwiłbym się jakby podpisy były takie tego ten. Można było się tego spodziewać

 • 2 lata temu | ocena +36 / -3

  Ziemianin

  Na samym początku oszustwo z podpisami. Niczego dobrego się nie spodziewam po nich.

 • 2 lata temu | ocena +28 / -1

  Droga redakcjo

  "Niezarejestrowana" piszemy razem

 • 2 lata temu | ocena +19 / -38

  jan

  Szczerbań??? No by se dał spokój. kłamca i matacz. Ale czego tutaj chcieć od PiSowców

 • 2 lata temu | ocena +37 / -2

  Adam

  Falstart i kompromitacja na całego! Nie potrafią uczciwie zebrać podpisów.

 • 2 lata temu | ocena +37 / -4

  ww

  mam tylko nadzieję, że ten pan nigdy nie będzie burmistrzem Jarocina