Reklama

Jarocińska opozycja chciała wyjaśnień od burmistrza. Popełniła jednak błąd

Opublikowano: 20 kwietnia 2021 11:42
Autor: | Zdjęcie: Stopklatka z programu Alarm

Jarocińska opozycja chciała wyjaśnień od burmistrza. Popełniła jednak błąd - Zdjęcie główne

Jarocińska opozycja chciała wyjaśnień od burmistrza. Popełniła jednak błąd | foto Stopklatka z programu Alarm

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Błąd radnych jarocińskiej opozycji wyeliminował ważny punkt z programu sesji. Posiedzenie rady miejskiej odbyło się w trybie nadzwyczajnym na wniosek miejskiej opozycji.

Reklama

Od dłuższego czasu między burmistrzem Adamem Pawlickim, jego zastępcą Bartoszem Walczakiem i radnymi z popierającego ich klubu Ziemi Jarocińskiej a miejską opozycją poważnie iskrzy.

Utarczki słowne w czasie posiedzeń rady miejskiej, to tylko niewielka, choć najbardziej widowiskowa część tego konfliktu.

Opozycyjni radni bardzo dokładnie przyglądają się poczynaniom władz gminy i szczegółowo analizują dokumenty dotyczące samorządowego majątku. Efektem tych działań są kolejne zgłoszenia do prokuratury podejrzeń popełnienia przestępstwa przez przedstawicieli gminnej władzy i urzędu miejskiego.

Jarocińska opozycja chciała wyjaśnień od burmistrza. Popełniła jednak błąd. Wcześniej była obniżka diet

W tle tego nasilającego się konfliktu odnotować należy także ostatnią zmianę diet radnych. Zmniejszenie uposażenia dotknęło wszystkich rajców, ale tych z opozycji najbardziej dotkliwie - w skrajnym przypadku zmniejszenie diety nastąpiło z 2.013.10 zł do 503 zł.

Kolejną odsłonę wzajemnych stosunków można było zaobserwować podczas ostatniego posiedzenia rady miejskiej.

Wniosek o zwołanie obrad w trybie nadzwyczajnym zgłosili radni opozycji. W programie znalazł się punkt, w którym adwersarze władz chciała usłyszeć od burmistrza Adama Pawlickiego wyjaśnienie spraw, które zostały poruszone w telewizyjnym programie TVP 1 „Alarm”.   

Jarocińska opozycja chciała wyjaśnień od burmistrza. Popełniła jednak błąd - chodził o program telewizyjny

Niestety, we wniosku o zwołanie sesji wkradł się błąd. Autorzy na początku posiedzenia próbowali sprostować pomyłkę. Ich wniosek o dokonanie autopoprawki został jednak większością głosów radnych Ziemi Jarocińskiej odrzucony.

Kiedy realizując program sesji, radni przystąpili do procedowania punktu, dotyczącego wyjaśnień burmistrza, głos zabrał jego zastępca Bartosz Walczak.     

- 4 kwietnia to niedziela wielkanocna. Z informacji, które my mamy z programu telewizyjnego wynika, że o 20.10 nie był emitowany program „Alarm”. Tego dnia o tej porze była prezentowana prognoza pogody. W związku z tym w tym punkcie nic więcej do dodania nie mamy - stwierdził wiceburmistrz Walczak

Jarocińska opozycja chciała wyjaśnień od burmistrza. Popełniła jednak błąd, który to uniemożliwił

Okazuje się, że błąd we wniosku o zwołanie sesji, który na początku posiedzenia chciała sprostować opozycja, dotyczył daty emisji programu „Alarm” - wnioskodawcy podali 4 kwietnia, a powinien być 12 kwietnia.

Burmistrz nie uczestniczył w posiedzeniu rady. Bartosz Walczak wyjaśnił, że „Adam Pawlicki ma spotkanie poza urzędem”.  

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (3)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 5 miesięcy temu | ocena +1 / -1

  tekst

  "Prozaiczna pomyłka zrujnowała plan radnych". Zrujnowała ? Słowo nadużyte, nieadekwatne do opisywanej sytuacji i okoliczności... warto poznać znaczenie i nie epatować...

 • 5 miesięcy temu | ocena +8 / -8

  Skandal za nasze !

  No to radni z ZJ robią co Pan nakazał w imię jego ROZWOJU!!!

 • 5 miesięcy temu | ocena +11 / -5

  ja tylko pomagałem w spółce żonie

  Opozycja swój błąd dostrzegła, ale radni burmistrza w głosowaniu odrzucili autopoprawkę i nie dopuścili do kierowania pytań do włodarza, który i tak nie bywa na sesjach. Ponadto droga redakcja też popełniła błąd bo emisja Alarmu była 12 a nie jak podajecie 13 kwietnia,