Reklama

Wybory Parlamentarne 2019. Wiceburmistrz chce być posłem. Tłumaczy: Jestem zmęczony...

Opublikowano:
Autor:

Wybory Parlamentarne 2019. Wiceburmistrz chce być posłem. Tłumaczy: Jestem zmęczony... - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Wybory Parlamentarne 2019. Wybory Parlamentarne 13 października 2019. Kandydaci w wyborach parlamentarnych 2019. Kandydaci z Jarocina.  Wiceburmistrz Jarocina chce być posłem. 

 

 

 

Dzisiaj do północy komitety wyborcze mają czas na zgłaszanie list kandydatów na posłów i kandydatów na senatorów w celu zarejestrowania.

 

Do tej pory z naszego terenu chęć startu w wyborach zgłosiło 6 osób - Lidia Czechak (PiS), Jan Szczerbań (PiS), Stanisław Martuzalski (KO-PO), Krzysztof Kłosowski (Lewica). Dzisiaj do tej listy dołączyli kandydaci PSL - Jan Grzesiek i Agnieszka Rybacka.  

 

Przed chwilą decyzję o ubieganiu się o mandat posła ogłosił w mediach społecznościowych wiceburmistrz Bartosz Walczak. Walczak o mandat posła walczył bezskutecznie już cztery lata temu. Wówczas startował z listy Prawa i Sprawiedliwości. Obserwatorzy lokalnej sceny politycznej byli zdania, że gdyby nie znalazł się na liście partii rządzącej, Lidia Czechak miałaby o wiele większe szanse na mandat.

 

"To nie była łatwa decyzja, ale jest całkowicie przemyślana. Postanowiłem wystartować w wyborach parlamentarnych, bo dziś - tak samo jak 4 lata temu - a nawet jeszcze bardziej :-) zależy mi na tym, żeby nasz region się rozwijał i miał swój głos w parlamencie.  Nie chcę brać udziału w partyjnych gierkach i układach. Jestem zmęczony nieustanną wojną polsko-polską. Chcę współdziałać, nie rywalizować!  Zrobię to z ruchem „Bezpartyjni Samorządowcy”, z którego listy wystartuję w okręgu kalisko-leszczyńskim, w najbliższych wyborach parlamentarnych. 
 

 

Tym razem Walczak startuje z listy Bezpartyjni Samorządowcy. Dostał drugie miejsce na liście. Jakie ma szanse na zrobycie jednego z 12 mandatów w naszym okręgu (36. Kalisz)?. Badania sondażowe pokazują, że BS mogą nie pokonac progu wyborczego.  

 

Podobny blok stworzyli przed ośmiu laty prezydenci miast - Komitetet Wyborczy Unia Prezydentów Obywatele do Senatu, który rownież miał być przeciwwagą dla partii politycznych.

 

Z ostatniego sondażu CBOS wynika, że gdyby wybory parlamentarne odbywały na koncu sierpnia 47 proc. zadeklarowanych wyborców poparłoby Prawo i Sprawiedliwość, 19 proc. Koalicję Obywatelską, a 9 proc. zagłosowałoby na SLD. Do Sejmu weszłoby także PSL z poparciem 6 proc.

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE