Urząd Miejski w Jarocinie czekają duże zmiany. Część wydziałów zostanie przeniesiona do ratusza.
Budynek przy al. Niepodległości, w którym swoją siedzibę ma magistrat, wymaga kompleksowej przebudowy. Wiekowy obiekt nie jest przystosowany do obecnych wymogów i standardów, a modernizacja szacowana jest na kilka, a nawet kilkanaście milionów złotych. To nie jedyny problem.
Jarocin. Część urzędu miejskiego czeka przeprowadzka do ratusza. W dotychczasowej siedzibie jest za ciasno
Samorządom przybywa zadań, tym samym potrzebni są dodatkowi pracownicy. W tej sytuacji urząd jest najzwyczajniej za ciasny dla tej liczby pracujących tam osób i gromadzonej dokumentacji.Dlatego powstała koncepcja rozwiązania tego problemu. Otóż część wydziałów zostanie przeniesiona do ratusza, skąd w ostatnim czasie wyprowadziła się biblioteka i muzeum regionalne.
Jarocin. Część urzędu miejskiego czeka przeprowadzka do ratusza. Kto będzie się przenosił?
Na parterze planowane jest umieszczenie centrum obsługi mieszkańców.
- Na piętrze będzie nadal siedziba rady miejskiej. Poza tym wprowadzone zostaną władze miasta oraz kancelaria i burmistrz. Z kolei piętro po muzeum zostanie zagospodarowane na przestrzeń administracyjno-biurową - wyjaśnia wiceburmistrz Bartosz Walczak. - Na razie nie wskazujemy, jakie wydziały zostaną tam przeniesione - dodaje.
Koszt adaptacji pomieszczeń w ratuszu na potrzeby urzędu został oszacowany na 8 do 10 mln zł.
Zastępca burmistrza przyznaje jednak, że kluczowe dla wykonania założonego planu jest pozyskanie dodatkowych środków finansowych, które w połowie miałyby pokryć koszt przedsięwzięcia.
Jarocin. Część urzędu miejskiego czeka przeprowadzka do ratusza. Adaptacja pomieszczeń rozpocznie się jak najszybciej
W tym celu gmina złożyła wniosek do funduszy norweskich. Opiewa on na 10 mln euro. Adaptacja ratusza jest jednym z kilku zadań, które miałyby zostać zrealizowane z tych pieniędzy. Wiceburmistrz nie chce jednak zdradzać szczegółów.
- Jeśli dostaniemy te środki, wtedy chętnie podzielę się szerszymi informacjami na ten temat - zastrzega.
Dalszym działaniem byłaby przebudowa piętra budynku przy al. Niepodległości, gdzie obecnie mieści się urząd. Inwestycja zakładałaby dostosowanie obiektu do potrzeb osób niepełnosprawnych.
- Po uwolnieniu przestrzeni biurowej będziemy mogli przystosować pomieszczenia do obecnych potrzeb poszczególnych komórek urzędu oraz obsługi mieszkańców, którzy przychodzą załatwiać różne sprawy w urzędzie. Warunki, które w tej chwili mamy, są nie do zaakceptowania - zaznacza Bartosz Walczak.
Jeśli decyzja w sprawie przyznania dotacji z funduszy norweskich będzie pozytywna, urząd jeszcze w tym roku może ogłosić przetarg na roboty budowlane w ratuszu.
Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.