Reklama

Jarocin. Parkują gdzie chcą, zastawiając wejście do ratusza. Czy da się coś z tym zrobić?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Otrzymaliśmy zgłoszenia od czytelników dotyczące zastawiania wejścia do jarocińskiego ratusza. Postanowiliśmy pomóc wyjaśnić tę sytuację. Kto za to odpowiada? Czy da się coś z tym zrobić?

Reklama

Rynek od czasu, kiedy zostal rozkopany w ramach prowadzonej wymiany sieci podziemnych w centrum miasta, przepełniony jest autami, które zapełniają niemalże cały plac. Nikt nie pomyślał jednak o tym, że zastawiane jest wejście do ratusza. Sprawia to ogromną trudość dostania się tam zwłaszcza osobom niepełnosprawnym, chodzącym o kulach czy też matkom z wózkami. Po wykonaniu wielu telefonów, ostatecznie udało nam się dotrzeć do osoby, która ma jakiś wpływ na to, co się tam dzieje.

Wejście do ratusza zastawione, wszystko przez parkujące samochody

Początkowo postanowiliśmy skontaktować się z rzeczniczką prasową Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie. Przedstawiliśmy, jak wygląda sytuacja i zapytaliśmy o przepisy, które regulują postój aut na centralnym placu miasta. Nie udało nam się jednak uzyskać natychmiastowej odpowiedzi, ponieważ rynek aktualnie jest terenem budowy, gdzie obowiązują nieco inne zasady.

- Jak na razie nie zgłaszano nam żadnej interwencji w tej sprawie. Rynek jest aktualnie terenem budowy i  mogą panować tam inne przepisy niż kiedyś. Jednak mimo wszystko, jeśli widzimy wejście do jakiegoś budynku, nie powinniśmy go zastawiać. Spróbuję się zorientować i zdobyć więcej informacji w tej sprawie - wyjaśnia st. asp. Agnieszka Zaworska.

Kolejne połączenie wykonaliśmy więc do kierownika budowy - Mariusza Dziatkiewicza. Niestety, też za wiele nam nie pomógł, ponieważ przyznał, że jak na razie roboty na rynku zostały zakończone i nie jest odpowiedzialny za koordynację ruchu w tym miejscu.

Wejście do ratusza zastawione, wszystko przez parkujące samochody

Próby uzyskania jakichkolwiek informacji trwały dalej. Okazało się, że Hubert Kujawa, odpowiedzialny za drogownistwo w urzędzie miejskim, również nie zajmuje się tą sprawą. Polecił nam skontaktować się z Elżbietą Kostką, dyrektorem ds. projektu Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, które prowadzi inwestycję w centrum Jarocina. Po raz kolejny wytłumaczyliśmy, w czym jest problem. Tym razem uzyskaliśmy szczegółową odpowiedź.

- Z uwagi na bardzo szeroką skalę inwestycji, zmiany organizacji ruchu, które wykluczyły bardzo dużo miejsc parkingowych, postanowiliśmy udostępnić mieszkańcom rynek. Cała płyta wokół ratusza zostaje więc zajęta przez parkujące samochody. Nie zdawaliśmy sobie sprawy z utrudnień, jakie przez to powstały. W związku z tym w piątek na radzie budowy zasugeruję i poproszę wykonawcę budowy o rozwiązanie tej sytuacji tak, aby wejśćie do ratusza było odsłonięte i żeby każdy mógł się tam dostać bez problemu - mówi Elżebieta Kostka.

Niedługo po tej rozmowie oddzwoniła do nas rzecznik policji z następującą informacją:

- Kierownik Ogniwa ruchu drogowego pojedzie na rynek, zobaczy, jak wygląda oznakowanie i sprawdzi, czy faktycznie można tam parkować - stwierdziła st. asp. Agnieszka Zaworska.

Czekamy na kolejne wiadomości w tej sprawie. Będziemy je przekazywać na bieżąco. Czy Wy też mieliśćie problem z dostaniem się do ratusza? Jak myślicie, czy auta powinny być parkowane w taki sposób, jak dotychczas? Możecie pisać opinie w komentarzach.

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy