Reklama

Reklama

Jarocin. Parkują gdzie chcą, zastawiając wejście do ratusza. Czy da się coś z tym zrobić?

Opublikowano: wt, 6 lip 2021 11:21
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Otrzymaliśmy zgłoszenia od czytelników dotyczące zastawiania wejścia do jarocińskiego ratusza. Postanowiliśmy pomóc wyjaśnić tę sytuację. Kto za to odpowiada? Czy da się coś z tym zrobić?

Reklama

Rynek od czasu, kiedy zostal rozkopany w ramach prowadzonej wymiany sieci podziemnych w centrum miasta, przepełniony jest autami, które zapełniają niemalże cały plac. Nikt nie pomyślał jednak o tym, że zastawiane jest wejście do ratusza. Sprawia to ogromną trudość dostania się tam zwłaszcza osobom niepełnosprawnym, chodzącym o kulach czy też matkom z wózkami. Po wykonaniu wielu telefonów, ostatecznie udało nam się dotrzeć do osoby, która ma jakiś wpływ na to, co się tam dzieje.

Wejście do ratusza zastawione, wszystko przez parkujące samochody

Początkowo postanowiliśmy skontaktować się z rzeczniczką prasową Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie. Przedstawiliśmy, jak wygląda sytuacja i zapytaliśmy o przepisy, które regulują postój aut na centralnym placu miasta. Nie udało nam się jednak uzyskać natychmiastowej odpowiedzi, ponieważ rynek aktualnie jest terenem budowy, gdzie obowiązują nieco inne zasady.

- Jak na razie nie zgłaszano nam żadnej interwencji w tej sprawie. Rynek jest aktualnie terenem budowy i  mogą panować tam inne przepisy niż kiedyś. Jednak mimo wszystko, jeśli widzimy wejście do jakiegoś budynku, nie powinniśmy go zastawiać. Spróbuję się zorientować i zdobyć więcej informacji w tej sprawie - wyjaśnia st. asp. Agnieszka Zaworska.

Kolejne połączenie wykonaliśmy więc do kierownika budowy - Mariusza Dziatkiewicza. Niestety, też za wiele nam nie pomógł, ponieważ przyznał, że jak na razie roboty na rynku zostały zakończone i nie jest odpowiedzialny za koordynację ruchu w tym miejscu.

Wejście do ratusza zastawione, wszystko przez parkujące samochody

Próby uzyskania jakichkolwiek informacji trwały dalej. Okazało się, że Hubert Kujawa, odpowiedzialny za drogownistwo w urzędzie miejskim, również nie zajmuje się tą sprawą. Polecił nam skontaktować się z Elżbietą Kostką, dyrektorem ds. projektu Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, które prowadzi inwestycję w centrum Jarocina. Po raz kolejny wytłumaczyliśmy, w czym jest problem. Tym razem uzyskaliśmy szczegółową odpowiedź.

- Z uwagi na bardzo szeroką skalę inwestycji, zmiany organizacji ruchu, które wykluczyły bardzo dużo miejsc parkingowych, postanowiliśmy udostępnić mieszkańcom rynek. Cała płyta wokół ratusza zostaje więc zajęta przez parkujące samochody. Nie zdawaliśmy sobie sprawy z utrudnień, jakie przez to powstały. W związku z tym w piątek na radzie budowy zasugeruję i poproszę wykonawcę budowy o rozwiązanie tej sytuacji tak, aby wejśćie do ratusza było odsłonięte i żeby każdy mógł się tam dostać bez problemu - mówi Elżebieta Kostka.

Niedługo po tej rozmowie oddzwoniła do nas rzecznik policji z następującą informacją:

- Kierownik Ogniwa ruchu drogowego pojedzie na rynek, zobaczy, jak wygląda oznakowanie i sprawdzi, czy faktycznie można tam parkować - stwierdziła st. asp. Agnieszka Zaworska.

Czekamy na kolejne wiadomości w tej sprawie. Będziemy je przekazywać na bieżąco. Czy Wy też mieliśćie problem z dostaniem się do ratusza? Jak myślicie, czy auta powinny być parkowane w taki sposób, jak dotychczas? Możecie pisać opinie w komentarzach.

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (6)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 5 miesięcy temu | ocena +3 / -0

  Obiektywny

  Gdzie mają parkować skoro na wiekszości ulic trwają wieczne wykopki. Był ambitny plan, że "rewitalizacja" każdej ulicy będzie trwała 3 miesiace a na niektórych może trwać 3 lata :/ Wystarczyło pomysleć przy rewitalizacji, realizować to zgodnie z założeniami i nie robić 10 wykopów do jednej instalacji :/

 • 5 miesięcy temu | ocena +1 / -0

  Bacznosc

  No z tego co wiem to są teletubisie w żółtych kamizelkach co sprawdzają czy ktoś kupił bilet w parkometrze. To nie mogą komuś zwrócić uwagę E nie mogą tu parkować czy to już nie jest w ich kompetencjach ?

 • 5 miesięcy temu | ocena +1 / -0

  obserwator

  Szczerze to mi sie podoba, jak na tym rynku stoją auta - tętni życiem choć podczas budowy i rózne rzeczy się dzieją. Ale zróbcie betonoze, podbijcie temeprature do 50 stopnii i smażcie się.

 • 5 miesięcy temu | ocena +1 / -0

  XXX

  Polecam napisać artykuł o tym, że latarnie na siedlemińskiej już od dłuższego czasu stoją, ale nadal nie świeca.

 • 5 miesięcy temu | ocena +4 / -0

  Mieszkaniec

  A wy się zajmujecie weksciem do ratusza? Śmieszne. I ile woadomo pod ratusz nikt nie wjezdza. Rozkopane wszystko, parkować nie ma gdzie, dlaczego tym się nie zajmiecie? Tylko parkowaniem na rynku. Ktoś musiał ładnie zapłacić żeby taki bez sensu artykuł był napisany. I co? Teraz ludzie nie będą parkować? To oddajcie parkingi tak jak były to ludzie n... Rozwiń

 • 5 miesięcy temu | ocena +6 / -2

  Mieszkaniec

  Połowę Jarocina rozkopane, ze człowiek nie ma jak się ruszyć. Wszędzie utrudnienia. Nie każdy mieszka w centrum żeby dojść na nogach (jeżeli się da tak). Ciekawe kto ma takie super pomysły żeby wszędzie rozryć wszystko i kilka lat taki bajzel utrzymywać i kogo firmy tak robią, że nie muszą się wywiązywać z terminów. Porażka i wsyd.