Reklama

Jak zagospodarować teren rekreacyjny nad zalewem w Roszkowie? Termin spotkania konsultacyjnego przełożony

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Fot. Flog.pl

Jak zagospodarować teren rekreacyjny nad zalewem w Roszkowie? Termin spotkania konsultacyjnego przełożony - Zdjęcie główne

Jak zagospodarować teren rekreacyjny nad zalewem w Roszkowie - trwają konsultacje społeczne | foto Fot. Flog.pl

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jak zagospodarować teren rekreacyjny nad zalewem w Roszkowie. Termin spotkania konsultacyjnego przełożony.

Reklama

Teren rekreacyjny nad zalewem w Roszkowie? Są plany 

Część gruntu ma zostać sprzedana, jako działki pod budownictwo jednorodzinne, a część planuje się przeznaczyć pod rekreację. Co dokładnie ma tam powstać?

Okazuje się, że burmistrz Jarocina Adam Pawlicki zlecił ostatnio przygotowanie koncepcji zagospodarowania tej przestrzeni [więcej na ten temat przeczytasz TUTAJ]

- Pozyskaliśmy środki norweskie, dzięki którym mogliśmy opracować koncepcję zagospodarowania terenu rekreacyjnego przy zalewie w Roszkowie. Tam też mógłby powstać basen odkryty - wyjaśniał włodarz gminy [ZOBACZ].

Burmistrz zaznacza, że w koncepcję gminy wpisuje się ścieżka rowerowa, której budowę ma w planie samorząd powiatowy.

Koncepcja zagospodarowania terenu przy zalewie w Roszkowie - co przewiduje?

Projekt „Teren rekreacyjny nad Zalewem w Roszkowie” opracowuje Ludmiła Styczyńska, architekt z firmy Integra z Poznania. Umowa zawatra z gminą opiewa na blisko 60 tysięcy złotych.

Opracowana koncepcja przewiduje:

 • taras widokowy,
 • plaża miejska,
 • pomost,
 • kładka,
 • wiata,
 • boisko do piłki siatkowej,
 • plac zabaw,
 • ścieżka edukacyjna,
 • elementy małej architektury,
 • parking z przebudową drogi dojazdowej,
 • oświetlenie terenu.
Przedsięwzięcie obejmować ma także zagospodarowanie obszaru dla potrzeb sportów wodnych oraz siedzibę klubu żeglarskiego „Wodnik”, który już teraz prowadzi zajęcia dla dzieci na zalewie w Roszkowie. 

- Byłoby to fajne miejsce, gdzie w okresie wiosennym i letnim będzie można miło spędzić czas. Nie tylko na basenie, ale i posłuchać małego koncertu czy wypić kawę i zjeść lody. Po prostu odpocząć - stwierdza wiceburmistrz Bartosz Walczak.

Odkrytego basenu nie ma w projekcie przy zalewie w Roszkowie

Projektowana koncepcja póki co nie przewiduje budowy basenów odkrytych, ale - jak zapewnia wiceburmistrz Bartosz Walczak, jest taka możliwość.

- Burmistrz Adam Pawlicki zaproponował, aby w tej koncepcji zawrzeć także ten element - wyjaśnia zastepca burmistrz.

Sprawą otwartą jest to, czy to będzie basen typowo rekreacyjny z plażą, leżakami i jakuzi, czy też pływacki. 

Teren przy zalewie w Roszkowie - termin spotkania konsultacyjnego przełożony

Na pytanie czy mieszkańcy chcą, aby teren przy zalewie w Roszkowie wyglądał tak, jak przedstawia to opracowana na zlecenie gminy koncepcja, czy zaproponują coś innego, mają odpowiedzieć mieszkańcy.

Urząd Miejski w Jarocinie ogłosił bowiem konsultacje społeczne w tej sprawie.

Potrwają one do 30 września. Wypowiedzieć można się na stronie internetowej gminy Jarocin - https://jarocin.pl/ankiety/aktywne oraz w aplikacji mobilnej.

Odbedzie się także spotkanie dotyczące koncepcji obecnego i planowanego zagospodarowania terenu przy zalewie w Roszkowie. Pocztkowo termin wyznaczono na środę - 28 września, teraz jednak zostało przełożone na środę - 5 października, początek o godzinie 17.00 w Kamienicy Kultury w Jarocinie. 

Z prośbą o wzięcie udziału w konsultacjach zwrócił się do mieszkańców burmistrz Adam Pawlicki.

„Zachęcam mieszkańców naszej gminy do podzielenia się swoimi pomysłami na temat zagospodarowania terenu rekreacyjnego w Roszkowie. Wasz głos w tej sprawie jest bardzo ważny” - powiedział włodarz gminy w mediach społecznościowych.

Zagospodarowanie terenu przy zalewie w Roszkowie - co proponują internauci?

Nie potrzebował długo czekać na pierwsze propozycje, ponieważ pojawiły się one pod jego postem.

Internauci napisali:

„Ten teren powinien być dostępny dla mieszkańców którzy szukają w ciepłe dni ochłody i spokojnego miejsca do odpoczynku. Można by zrobić jakąś plażę, wypożyczalnia sprzętu wodnego, ale jeżeli to ja miałabym o tym decydować, to nie chciałabym tam basenu. Basen powinien być w Jarocinie, po to by mieszkańcy nie musieli dojeżdżać. Teraz ratujemy się basenem w Żerkowie i to na tyle. Basen odkryty jest w Jarocinie bardzo potrzebny.”

„Moim zdaniem w Wilkowyi powinien powstać taki basen, bliżej Jarocina. Jest do tego świetna lokalizacja tuż za szkołą dojazd bardzo dogodny z kilku stron.”

„Na pewno trzeba uregulować kwestie dotyczące korzystania ze zbiornika (w Roszkowie - przyp. red.), na przykład fanów desek SUP - moim zdaniem zalew to świetne miejsce na taką aktywność (warto więc zadbać o odpowiednie nabrzeże i zaplecze). Ale przy okazji pamiętajmy, że akwen dzierżawią dzisiaj wędkarze, a fani moczenia kija raczej nie patrzą przychylnym okiem na pływających.”

„Po pierwsze, na pewno plaża i pomosty, w tym jeden techniczny pod na przykład wypożyczalnię sprzętu wodnego. Po drugie ścieżka dookoła, byłaby super sprawą. Po trzecie kwestia pływania po zbiorniku, brak jasnych informacji czy można, czy nie można. Czwarte, raczej nierealne, to otwarcie, chociaż połowy zbiornika, na motorowodniaków, ale ciężko mi uwierzyć że powiat wydałby taką zgodę i zniósł tam strefę zakazu. W dalszej kolejności można pomyśleć o infrastrukturze pod jakiś bar/restauracje.”

Zagospodarowanie terenu przy zalewie w Roszkowie zależne od funduszy

Którakolwiek propozycja zostanie wybrana - burmistrza, czy mieszkańców - trzeba pamiętać, że realizacja projektu zagospodarowania terenu przy zalewie w Roszkowie, będzie zależała od możliwości pozyskania dodatkowych funduszy, poza budżetem gminy.

 

Jakie są Wasze proppozycje zagospodarowania terenu przy zalewie w Roszkowie - piszcie w komentarzach.

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy