Reklama

Gmina Jarocin wytyka powiatowi fatalny stan drogi. Wicestarosta odpowiada

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Fot. Archiwum

Gmina Jarocin wytyka powiatowi fatalny stan drogi. Wicestarosta odpowiada - Zdjęcie główne

Gmina Jarocin wytyka powiatowi fatalny stan drogi. Wicestarosta odpowiada | foto Fot. Archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Gmina Jarocin wytyka powiatowi fatalny stan drogi. Wicestarosta odpowiada: „Remont został wykonany już w ubiegłym miesiącu”.

Reklama

Na stronie internetowej gminy Jarocin oraz na profilu w mediach społecznościowych pojawiła się informacja o „fatalnym stanie powiatowej drogi w centrum Goliny, który - zdaniem autora informacji - utrudnia życie wszystkim jej użytkownikom.”

Chodzi o ulicę Dworcową. 

Gmina Jarocin wytyka powiatowi fatalny stan drogi. „Mieszkańcy odrzucili propozycję burmistrza

Dalej na stronie gminy czytamy:

„Powiat nie ma w planach remontu ul. Dworcowej, a mieszkańcy Goliny odrzucili propozycję burmistrza, który chciał rozwiązać problem bezpieczeństwa na tej drodze, budując alternatywne połączenie do terenów inwestycyjnych.

Mowa o łączniku, który zamierzała pobudować gmina, a który miał odciążyć ul. Dworcową oraz centrum Goliny od ruchu samochodów ciężarowych związanego z dwoma dużymi zakładami - Farmio oraz Zakładami Przemysłu Mięsnego Biernacki.

Do budowy łącznika według zakładanego planu ostatecznie jednak nie dojdzie, ponieważ część mieszkańców Goliny nie zgadzało się z zakresem projektowanej drogi. Przeprowadzili nawet akcję protestacyjną.

Gmina Jarocin wytyka powiatowi fatalny stan drogi. Prezes OSP pisze pismo

Z informacji o złym stanie technicznym ul. Dworcowej umieszczonej na gminnym portalu wynika, iż o bezpieczeństwo mieszkańców obawiają się między innymi członkowie OSP w Golinie.

„Prezes jednostki zwrócił się do burmistrza z pismem, w którym wskazuje, że na przestrzeni kilku lat zauważalne jest występowanie większej liczby zdarzeń drogowych na skrzyżowaniu ulicy Jarocińskiej z ulicą Dworcową”.

Gmina Jarocin wytyka powiatowi fatalny stan drogi. Wicestarosta odpowiada

Tekst opublikowany przez gminę nie pozostał niezauważony przez władze powiatu jarocińskiego.

Stanowisko w ich imieniu zajęła wicestarosta Katarzyna Szymkowiak, która napisała między innymi:

„Nie możemy pozostawić bez komentarza tendencyjnych treści artykułu przedstawiających w złym świetle zarządcę drogi powiatowej.”

Jej zdaniem skoro prezes OSP Golina zwrócił się do burmistrza z pismem dotyczącym bezpieczeństwa na skrzyżowaniu ulicy Jarocińskiej i Dworcowej, to urzędnicy gminni powinni wiedzieć, że zgodnie z ustawą o drogach publicznych przebudowa i remont skrzyżowań dróg różnej kategorii należy do zarządcy drogi wyższej kategorii.

W tym przypadku nie jest to powiat, ale Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, jako właściciel drogi krajowej. 

Gmina Jarocin wytyka powiatowi fatalny stan drogi. Zdjęcie jest nieaktualne

„Ponadto należy zaznaczyć, że powiat jarociński podjął już realne działania mające na celu zmniejszenie natężenia ruchu na ulicy Dworcowej” - napisała Katarzyna Szymkowiak. 

Miała na myśli przebudowę drogi z Goliny przez Potarzycę w kierunku Ruska, która - jej zdaniem - umożliwiła ruch samochodów ciężarowych ze strefy inwestycyjnej alternatywną drogą przez Rusko w kierunku powiatu krotoszyńskiego i gostyńskiego.

Poza tym - w opinii wicestarosty - zdjęcie zamieszczone wraz z publikacją na stronie gminy, jest nieaktualne, ponieważ remont ul. Dworcowej został wykonany we wrześniu - po zgłoszeniu sołtysa Goliny.

„W celu zwiększenia możliwości inwestycyjnych konieczna jest współpraca samorządów, a nie licytowanie się stanem technicznym zarządzanych przez siebie dróg. Dlatego na stronie powiatu jarocińskiego nie opisujemy fatalnego stanu wielu dróg gminnych, po których się codziennie poruszamy, tylko skupiamy się na własnych działaniach. Dla większości mieszkańców nie ma znaczenia, kto jest zarządcą danej drogi, liczy się komfort i bezpieczeństwo jazdy” - zaznaczyła Katarzyna Szymkowiak.

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy