Reklama

Łącznik do strefy w Golinie - ruszają konsultacje w sprawie budowy nowej drogi

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: UM Jarocin

Łącznik do strefy w Golinie - ruszają konsultacje w sprawie budowy nowej drogi - Zdjęcie główne

Łącznik do strefy w Golinie - ruszają konsultacje w sprawie budowy nowej drogi | foto UM Jarocin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łącznik do strefy w Golinie - ruszają konsultacje w sprawie budowy nowej drogi. Będą się odbywały dwutorowo.

Reklama

Gmina Jarocin zamierza pobudować nową drogę w Golinie, która poprowadzi do terenów inwestycyjnych, gdzie znajduje się między innymi ubojnia drobiu Farmio.

Nowe połączenie ma wycofać ruch ciężkich samochodów z centrum miejscowości, a dokładnie z ulicy Dworcowej.

Zgodnie z projektem trasa będzie łącznikiem od drogi krajowej nr 15 - ulicy Asfaltowej do drogi na Obrę.

- To najkorzystniejsze rozwiązanie. W ten sposób można odciążyć mieszkańców od tego uciążliwego transportu ciężarowego - stwierdza burmistrz Adam Pawlicki. 

Łącznik do strefy w Golinie - ruszają konsultacje w sprawie budowy nowej drogi i nie tylko

Inwestycja jest na etapie przygotowawczym. Gmina czeka na wydanie przez Starostwo Powiatowe w Jarocinie pozwolenia na budowę. Po jego uzyskaniu złoży wniosek o dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Jeśli dotacja zostanie przyznana, budowa nowej drogi powinna się rozpocząć w 2022 roku.

Zanim to nastąpi burmistrz Jarocina ogłosił konsultacje społeczne w sprawie budowy nowego traktu.

Przy okazji można wyrazić swoje zdanie na temat najbardziej oczekiwanych działań gminy skierowanych do mieszkańców sołectwa Golina i Stefanów, takich jak budowa ścieżek rowerowych, rewitalizacja sanktuarium czy wsparcie kół Gospodyń Wiejskich albo doposażenie Ochotniczej Straży Pożarnej.

- Jesteśmy przygotowani do realizacji tej ważnej inwestycji, ale jej wykonanie jest uzależnione od wyniku konsultacji - podkreśla burmistrz Jarocina Adam Pawlicki. - Działania związane z opracowaniem projektu zakończyły się w grudniu 2020 roku. Obecnie czekamy na wydanie przez Starostwo Powiatowe w Jarocinie decyzji na realizację. Jeśli jednak mieszkańcy nie będą chcieli budowy alternatywnego połączenia do strefy, to pieniądze przeznaczymy na inne inwestycje w gminie - zaznacza włodarz gminy.

Łącznik do strefy w Golinie - ruszają konsultacje w sprawie budowy nowej drogi. W jaki sposób wziąć w nich udział?

Konsultacje społeczne odbędą się dwutorowo.

Od dzisiaj, poniedziałku - 17 do piątku - 28 maja, akredytowani przez burmistrza ankieterzy odwiedzą losowo wyznaczonych mieszkańców, aby przeprowadzić badanie kwestionariuszowe.  

Niezależnie od tego do środy - 2 czerwca, każdy zainteresowany przekazaniem swoich uwag i opinii mieszkaniec sołectwa może odwiedzić punkt konsultacyjny, który działa w Wydziale Planowania Strategicznego Urzędu Miejskiego w Jarocinie (ul. Kościuszki 15a).

Tam też można się zgłosić w razie pytań i wątpliwości. Informacje udzielane są również pod numerem telefonu: 884-320-270, lub mailowo [email protected]

Łącznik do strefy w Golinie - ruszają konsultacje w sprawie budowy nowej drogi. Niektórzy mieszkańcy są przeciwni

Planowana budowa łącznika do terenów inwestycyjnych wzbudza jednak wśród mieszkańców kontrowersje.

Na profilu sołectwa Golina, Stefanów w mediach społecznościowych prowadzona jest kampania przeciwko inwestycji w takim kształcie. Jednym z argumentów jest to, że projekt jest niekompletny i nie zawiera elementów, bez których nie można osiągnąć zamierzone celu, czyli wyprowadzenia ruchu ciężarówek z centrum Goliny.

Tymi elementami są między innymi: budowa ulicy Zagajkowej, przebudowa skrzyżowania z drogą krajowa nr 15, przebudowa ulicy Dworcowej w stronę Starej Obry oraz nowego połączenia z ubojnią drobiu Farmio, które miałoby ominąć obszar zabudowany.   

Niezależnie od argumentów jednej i drugiej strony każdy mieszkaniec Goliny i Stefanowa może wyrazić swoje zdanie na temat planowanej budowy nowego łącznika w konsultacjach.  

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy