Reklama

Gorąco na zebraniu w Golinie. "My nie chcemy kolejnego smrodu"

Opublikowano: śr, 23 sie 2017 15:52
Autor:

Gorąco na zebraniu w Golinie. "My nie chcemy kolejnego smrodu" - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Jarocin. Gmina Jarocin. Golina. Sołectwo Golina i Stefanów. Zebranie w Golinie. Strefa inwestycyjna w Golinie

 

Dzisiaj o godzinie 19.00 w sali wiejskiej rozpocznie się zebranie wiejskie dla mieszkańców sołectwa Golina i Stefanów.

 

 

- Chcemy głównie rozmawiać o funduszu sołeckim, myślę jednak, że temat tej inwestycji może być również wywołany, bo ludzi się tym interesują - tłumaczy sołtys Ryszard Żyto.

 

Ostatecznie temat ubojni znalazł się w programie. Ze strony magistratu na zebraniu pojawić się ma Sebastian Walczak, od niedawna Dyrektor Wydziału Rozwoju Urzędu Miejskiego w Jarocinie.

 

Będziemy na zebraniu z naszą portalową kamerą.

 

Program

1. Otwarcie i powitanie zaproszonych gości.
2. Przedstawienie programu zebrania.
3. Sprawy bieżące ważne dla mieszkańców sołectwa(m.in. sprawa ubojni drobiu).
4. Propozycje zmian w Funduszu Sołeckim na 2017 rok. Podjęcie uchwał.
5. Wolne głosy i wnioski.

[AKTUALIZACJA 19:06]

 

Na zebraniu jest ponad 80 osób. Jest zapowiadany gość z urzędu miejskiego, a także radni - powiatowy Karol Matuszak i miejski - Marcin Półrolniczak.

 

Spotkanie prowadzi sołtys Ryszard Żyto. Goście dostają oklaski na dzień dobry.

[20:01]

 

Radny powiatowy Karol Matuszak przedstawił mieszkańcom okoliczności związane z oczekiwaną budową ul. Zakrzewskiej w Golinie.

 

- Ma to być inwestycja nr 1 w przyszłym roku w powiecie. Przygotowywane są inwestycje ze schetynówek – tłumaczy radny i dodaje, że już tam zostało wykonane odwodnienie.

 

Sprawa dotycząca budowy ul. Wojska Polskiego. Przedstawiciel urzędu tłumaczy, że przetarg nie doszedł do skutku, bo najniższa zaproponowana kwota przekraczała pieniądze zabezpieczone przez gminę. - Myślę, że jeśli wszystko będzie pozytywnie, będziemy mogli w przyszłym roku przystąpić do tego działania – zapewnia dyrektor Walczak.

 

Fundusz Sołecki. - W ubiegłym roku fundusz był bogaty, w tym roku już taki nie będzie poinformował radnych sołtys. W tym roku Golina i Stefanów ma dostać nieco ponad 35 tys. zł. 10 tys. sołtys proponuje pozostawić na „organizację imprez”.

 

Sołtys zaproponował, by porozmawiać o decyzji środowiskowej dotyczącej budowy ubojni drobiu w Golinie. - Dostałem informację o wpłynięciu wniosku, chciałem się zapoznać z dokumentami, ale przyznaję, że nie jestem specjalistą - tłumaczy sołtys. - Otrzymałem informację od pani z urzędu, że mieszkańcy nie mają na to wpływu, bo wszystko jest w rękach burmistrza.

 

- Pfff – słychać z sali. - Niech burmistrz postawi sobie ubojnię w Kadziaku.

 

Sołtys tłumaczy, że po wydaniu decyzji środowiskowej, rozmawiał z burmistrzem o terminie spotkania z przyszłym inwestorem, który miał w lipcu przekazać informacje mieszkańcom na temat planowanej ubojni. Do głosu wywołano dyrektora obecnego na spotkaniu.

 

- Burmistrz jest na urlopie – tłumaczy nieobecność szefa urzędnik.

- To my zrobimy drugie zebranie w tej sprawie – proponuje ktoś z sali.

 

Walczak tłumaczy okoliczności związane z ogłoszonym przez gminę przetargiem na sprzedaż strefy, gdzie ma powstać ubojnia. - O dalszych rzeczach będziemy mogli ewentualnie po przetargu, bo nie mamy 100-procentowej pewności, kto będzie w nim uczestniczył – tłumaczy dyrektor.

 

Sołtys pyta, czy mieszkańcy „nie mają nic w tej sprawie do powiedzenia”.

 

- Firma będzie musiała uzyskać pozwolenie na budowę, także przed nimi też kawał drogi – tłumaczy Walczak. - Urząd niestety, „stety” działa na podstawie przepisów prawa. Ustawa narzuca konkretne rygory.

 

- Gdzie są rygory u Bernackiego? Będzie to samo, jeszcze gorzej – mówi jedna z mieszkanek.

 

Dyrektor tłumaczy, że „dzisiaj są inne normy i wymogi”. - Jest to oddalone od wsi i zabudowań mieszkalnych – mówi.

 

- Ale my się nie zgadzamy – słychać z sali.

Przedstawiciel urzędu mówi o tym, że gmina chce wybudować dodatkową drogę do terenów inwestycyjnych, która odciążyłaby te istniejące już na terenie Goliny.

- Czy my jako mieszkańcy wsi możemy jakoś zaopiniować tę inwestycję – pyta sołtys. Padła propozycja uchwały.

 

- Będziemy blokować drogę. Jaworowicz sprowadzimy – odgraża się jedna z mieszkanek.

- To starostwo będzie wydawało pozwolenie na budowę – tłumaczy urzędnik.

- Ale wydaliście już warunki – odpowiada mu radny Półrolniczak.

Na sali harmider.

 

- Cała ta inwestycja nie miałaby racji bytu, gdyby nie było planu przewidzianego pod taką zabudowę – tłumaczy Walczak. - To nie jest wyszukanie w polu działki, tylko teren przeznaczony na określone cele. My się kierujemy przepisami prawa. Wydanie decyzji środowiskowej przez burmistrza nie zależy od jego dobrej woli. Burmistrz nie posiada władzy absolutnej.

 

- Burmistrz wie, co na tej działce ma powstać i nie musi jej sprzedawać – twierdzi radny Półrolniczak.

 

- Czemu burmistrz nie przyjechał na to zebranie? Co nas to obchodzi, że jest na urlopie – pyta jedna z poirytowanych mieszkanek. Walczak tłumaczy, że szef gminy miał wcześniej „zaplanowany urlop”.

 

Radny PSL-u pyta, czy jest możliwość nie sprzedawania działki pod ubojnię. Dostaje oklaski.

 

- Przetarg odbędzie się 27 września – odpowiada Walczak. - My nie możemy teraz nagle z tego przetargu się wycofać.

 

- My nie chcemy smrodu. Niech sobie to burmistrz bierze – mówi jedna z mieszkanek.

- Dlaczego nie bierzecie innej firmy? Dlaczego z każdej strony chcecie nas obładować smrodem – uzasadnia z poirytowaniem kolejny mieszkaniec.

 

Radny Marcin Półrolniczak tłumaczy, że na sesji nie było informacji o planowanej inwestycji.

 

- Jest tu na sali pan, który sprzedał cały dorobek swojego życia, musiał sprzedać, bo nie wytrzymał ze smrodu i przeprowadzić się do syna. Tak wygląda sytuacja – mówi jeden z uczestników zebrania.

 

- Proszę zrozumieć jedną rzecz, zabieganie o inwestora trwa od wielu lat i inni inwestorzy się nie pojawiali – wyjaśnia dyrektor Walczak. - Ewentualny nowy zakład na pewno nie bezie znacząco wpływał na zapachy. Ja państwa rozumiem, ale ja jestem tutaj tylko urzędnikiem i z ramienia urzędu się wypowiadam na tematy, na które mogę.

 

Mieszkańcy domagają się od przedstawiciela urzędu, żeby „ich poparł”. - Bo burmistrz nas nie poparł – uzasadnia jedna z mieszkanek. - Jak powstanie ubojnia, to niech Pawlicki wykupi wszystkie domy na Dworcowej – mówi.

 

Jeden z mężczyzn przypomina, „jak Golina szła z flagami w obronie szkoły” i dostaje oklaski. (chodzi o słynną obronę miejscowej szkoły w końcu ubiegłego stulecia)

 

Znów pojawia się głos niezadowolenia. - Na pole Pana Pawlickiego, na drogi, na wszystko się znajdzie, a na Wojska Polskiego pieniędzy nie ma – krytykuje jedna z mieszkanek.

 

Mieszkańcy nie wierzą w zapewnienia o tym, że nowy zakład nie będzie emitował zapachów i będzie spełniał wymogi. - My wiemy, czemu burmistrz nas unika. Zrobimy pospolite ruszenie, przyjdziemy na sesję rady – zapowiada jeden z mieszkańców.

 

Radny Karol Matuszak twierdzi, że w sprawie ubojni „jest stanowisko zarządu powiatu”. - Myśmy jako powiat wymagali operatu ochrony środowiska, ale dokładnie nie wiem, nie chce wprowadzać w błąd, bo jest prasa – tłumaczy radny powiatowy.

 

Radny Marcin Półrolniczak pyta przedstawiciela urzędu, kiedy mieszkańcy mogą dostać szczegółowe informacje na temat planowanej ubojni. - Niestety nie dysponuję kalendarzem pana burmistrza – odpowiada Walczak.

 

 

Sołtys przy aprobacie sali zaproponował uchwałę dotyczącą sprzeciwu mieszkańców wobec planowanej w strefie inwestycji. Ma też odbyć się kolejne zebranie w tej sprawie. - W tej chwili raczej nic więcej nie możemy zrobić – rozkłada ręce sołtys.

 

- Burmistrz ma być i spojrzeć nam tutaj w oczy – domaga się mieszkanka.

 

Były sołtys Goliny Karol Sobczakak proponuje, by podjąć prawdziwe, radykalne działania, a nie uchwały. - Tylko rozgłos nie służy złemu biznesowi – mówi. - Uważam, że w tej chwili zebranie trzeba zrobić z konkretnymi osobami. We wrześniu? Burmistrz we wrześniu wyjeżdża w góry.

 

Były szef wsi, proponuje obecnemu, by poszedł do urzędu miejskiego w tej sprawie nawet bez umawiania. - Jeśli będzie zgoda, jeśli będziemy mieli plan, to nikt tutaj nic nie wybuduje w Golinie. Pamiętacie jak walczyliśmy o gimnazjum – mówi Banaszak.

 

Padła propozycja kolejnego zebrania w połowie września. - Jeśli burmistrz tutaj nie przyjedzie, to my przyjdziemy na sesję – proponuje rany Półrlolniczak.

 

Zebranie podjęło uchwałę o sprzeciwie wobec planowanej inwestycji w strefie. Wszyscy obecni na mieszkańcy byli za przyjęciem uchwały.

 

Zebranie przechodzi do tematu funduszu sołeckiego.

{Wkrótce pokażemy skrót wideo z dyskusji}

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (80)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 4 lata temu | ocena +4 / -0

  Gość

  Dlaczego śmierdzi wjeżdżając do Goliny od strony Jarocina?!!!! Czyżby od N*bzdyk.... Smród nie do wytrzymania!!! Porażka

 • 4 lata temu | ocena +29 / -2

  Maciek

  Komuniści z pslem sprzedali golinę pod śmierdzący zakład biernackiemu i w tych okolicach nigdy nie będzie zakładu ani firmy która będzie produkować coś z nowoczesnych technologii . Pozdrawiam samodzielnie myślących

 • 4 lata temu | ocena +11 / -4

  Owies

  Ubojnia powstanie a arbuzy z PSL Golińskiego niech się pakują

 • 4 lata temu | ocena +12 / -0

  onomon

  Wcale się tym ludziom nie dziwie, że nie chcą kolejnego tego typu zakładu. Przejeżdzałem tam w jeden upalny dzień to myślałem, że zwymiotuje, taki smród. Idzie się do tego w jakimś stopniu przyzwyczaić, ale ja bym nie mógł tam mieszkać, gnój , gnojówę mogę wąchać ale tego smrodu nie znoszę.

 • 4 lata temu | ocena +7 / -4

  kat

  Jak w rękach starosty tego starosty to szczęście ubojni nie będzie

 • 4 lata temu | ocena +9 / -5

  mieszkam tu

  my mieszkancy nie chcemy ubojni jedna mamy,kolejny smrod zniszczy calkowicie nasza wies

 • 4 lata temu | ocena +5 / -18

  marcin półrolniczak

  cd 3/3 W wypadku otrzymania wniosku o pozwolenie na budowę Starosta Jarociński zobowiązany będzie do zamieszczeniu informacji o jego złożeniu w Biuletynie Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w Jarocinie na stronie www.powiat-jarocinski.pl. Wyłącznie z informacji w BIP, zgodnie z prawem, organizacje społeczne i stowarzyszenia mogą posiąść ... Rozwiń

 • 4 lata temu | ocena +4 / -16

  marcin półrolniczak

  Dnia 28 kwietnia 2017r. Burmistrz Jarocina zwrócił się do Starosty Jarocińskiego o wydanie wymaganej prawem opinii, co do konieczności przeprowadzenia oceny oddziaływania na środowisko dla planowanej inwestycji. W odpowiedzi, biorąc pod uwagę planowane usytuowanie ubojni oraz możliwość wystąpienia konfliktów społecznych, Starosta w dniu 11 maja 2... Rozwiń

 • 4 lata temu | ocena +5 / -18

  marcin półrolniczak

  W Golinie przewiduje się budowę „Ubojni drobiu wraz z infrastrukturą”. Inwestorem przedsięwzięcia ma być spółka Polżywność Sp. z o.o. w Warszawie. Teren planowanej inwestycji objęty jest miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego wsi Golina i został zatwierdzony uchwałą nr XXI/315/2004 Rady Miejskiej w Jarocinie z dnia 17 września 2004r... Rozwiń

 • 4 lata temu | ocena +15 / -17

  Przyzwoici I tak glosuja na rozwoj

  Na te zebrania przychodza najwieksze krzykacze I oszolomy oraz rodzinki pslowcow....

 • 4 lata temu | ocena +13 / -5

  Goliniak

  Jako mieszkaniec Goliny nie chcę kolejnego zakładu z nieprzyjemnymi zapachami, wyjdziesz na dwór i już czujesz, w ogrodzie nie posiedzisz, rowerem nie pojedziesz , ostatnio zapachy są codziennie. Jeśli będzie petycja przeciwko kolejnej ubojni to podpisuje , jak pewnie co najmniej 90 % mieszkańców.

 • 4 lata temu | ocena +21 / -16

  Jan

  PSL sieje ferment a marionetka Żyto bije brawo

 • 4 lata temu | ocena +18 / -11

  Grom

  Pórol to sobie może , ale sprzedawać śrubki

 • 4 lata temu | ocena +15 / -6

  Gi

  ~~Goliniacy mieszkańcy Goliny nie dbają o środowisko; płynie gnojowica, nie ma odpowiednich wentylacji w chlewniach i oborach, zasmradzają okolice; w piecach pala folią i opakowaniami po napojach, nad Goliną unosi się nie tylko smród z ubojni Biernackiego ale i ze spalanych śmieci, odpadów i ogumienia; najwyższy czas się opamiętać, wymagać od inn... Rozwiń

 • 4 lata temu | ocena +11 / -10

  ciastka pachnące

  PSL i SLD tworząc STREFĘ określili zasady i przeznaczenie i wszystko na ten temat a ci co tak krzyczą może niech tam pieką ciastka i placek drożdżowy to będzie ładnie pachnieć nie tak jak we wsi z każdej strony OTWARTE śmierdzące GNOJOWNIKI i płynąca gnojowica, które miast zanikać ROSNĄ W SIŁĘ i WIELKOŚĆ. Sąsiedzi niektórzy nawet do kościoła jeżdż... Rozwiń

 • 4 lata temu | ocena +13 / -8

  Matuszak juź wie źe nie jesteśmy strona a 5 procemt na zebraniu to zły znak zainteresowania sprawami sołectwa

 • 4 lata temu | ocena +10 / -1

  do ferdka

  Golina 2014 rok zdecydowanie wygrywa Pawlicki : http://samorzad2014.pkw.gov.pl/321_protokol_komisji_obwodowej/24394/wbp1_1

 • 4 lata temu | ocena +7 / -5

  jatonieja

  Widzę, że w Jarocinie kochacie prace niskopłatne i niezaawansowane technologicznie.

 • 4 lata temu | ocena +10 / -8

  ferdek

  Jakiś kretyn pisze, że Pawlicki wygrał w Golinie ostatnie wybory ! To nieprawda ! W Golinie Pawlicki miał jeden z gorszych wyników w ostatnich wyborach !!!

 • 4 lata temu | ocena +16 / -8

  dobrze im

  Niestety wygrał:( Dlatego ludzie mają za swoje i nie ma co ich żałować.Są naiwni od kilkunastu lat i tyle:)

 • 4 lata temu | ocena +13 / -8

  dobrze im

  Golina w ostatnich wyborach wybrała Pawlickiego, to teraz im bardzo dobrze. Niech śmierdzi, niech tiry rozjeżdżają lokalne drogi i emitują spaliny..niech trują dzieci i stanowią zagrożenie. Trzeba myśleć....

 • 4 lata temu | ocena +16 / -3

  Ooo

  Opalony prowadzi Was jak byki na rzeż. Sprzedaje Wam wyborczy kit ,a zostaje z tego tylko smróhttp://www.jarocinska.pl/artykuly/tajemniczy-inwestor-pawlickiego-wideo-aktualizacja,281.htmd!

 • 4 lata temu | ocena +19 / -5

  KeBe

  Na ulicę Wojska Polskiego kasy nie ma, ale z naszych pieniędzy chce drogę inwestorowi budować?

 • 4 lata temu | ocena +20 / -5

  misza

  Pawlicki na urlopie olał temat wysłał urzędnika...Kaźmierczak rewitalizuje, szuka grobów i wskrzesza Niemena ale czym zajmuje się Gibasiewicz? On w ogóle pracuje? Czy tylko bierze wypłatę?

 • 4 lata temu | ocena +25 / -14

  Mieszkaniec

  sołtys oszukał mieszkańców, pytany o tą ubojnię zawsze mówił nic się nie da zrobić tak mówi burmistrz. Wystarczyło jakby wykonał kilka telefonów choćby do organizacji związanych z ochroną środowiska, choćby na bieżąco informował mieszkańców na stronie internetowej czy na FB Goliny. Na zebraniu dzięki radnemu Matuszakowi dowiedzieliśmy się, że jeste... Rozwiń

 • 4 lata temu | ocena +12 / -4

  Pati

  Oj to teraz Pawlicki ma nowy teren do mieszania.

 • 4 lata temu | ocena +20 / -10

  Igor

  jak była ekologiczna kukurydza to też wam w golinie było źle

 • 4 lata temu | ocena +15 / -21

  Janusz

  ubojnia biernacki to perfumeria inna ubojnia to zaraz śmierdzi, dziwne te goliniaki. Adam, to przynajmniej coś dobrego robi, reszta tylko potrafi krytykować

 • 4 lata temu | ocena +14 / -13

  Waldek

  Jak juz ma śmierdziec to lepiej niech to będzie w jedenej wsi która do smrodu przyzwyczajona niż w innej!

 • 4 lata temu | ocena +17 / -5

  Golina

  Tvp.info ,,To jest temat ,, chetnie przyjadą do Goliny i zobaczy cała Polska jak tu śmierdzi jak burmistrz dba o zdrowie ludzi wpychajac im nastepne smrody.

 • 4 lata temu | ocena +23 / -6

  Anna

  To po co głosujecie na Pawlickiego? Smrodami Was częstuje, a Wy go na burmistrza wybieracie.

 • 4 lata temu | ocena +14 / -5

  Mieszkanka

  Ubojni mówimy nie!chcemy zakład w którym ludzie zarobia a nie śmierdząca ubojnia za 1300

 • 4 lata temu | ocena +20 / -5

  golinka

  Miała byc montownia jakichś silników czy coś podobnego a nie śmierdząca ubojnia! Pawlicki nakłamał, że ma super inwestorów a teraz oddaje strefe byle komu! Byle ktoś coś tam postawił i dał jakiekolwiek zatrudnienie. Żeby mógł odtrąbić "spełnienie obietnicy" przed kolejnymi wyborami.

 • 4 lata temu | ocena +12 / -14

  mieszkaniec

  a ja pytam, gdzie byli ci wszyscy mądrale, teraz przeciwnicy nowej inwestycji, kiedy wyrażano zgodę na zakłady Biernackiego? Jak innym śmierdzi to dobrze, jak im, to zaraz źle.. W Golinie i tak śmierdzi, kolejny zakład nic nie zmieni na gorsze.

 • 4 lata temu | ocena +7 / -7

  Bez pieniedzy z funduszu sołeckiego nie byłoby źadnej imprezy a wymagania masz

 • 4 lata temu | ocena +18 / -4

  Prywatny

  Ciekawe dlaczego opalony ma takie ciśnienie na ta śmierdzące inwestycje :-)

 • 4 lata temu | ocena +16 / -5

  kat

  SUPER GOLONA A TERAZ ROBIĆ ROZGŁOS NA CALĄ POLSKĘ NIECH WIEDZA JAKIEGO JAROCIN MA THE BEST BURMISTRZA

 • 4 lata temu | ocena +17 / -9

  Xxxx

  10 tysięcy na balety to sołtys że swoich niech wyłoży i jeszcze na grom

 • 4 lata temu | ocena +22 / -9

  Piotr

  Brawo Golina, niech Pawlicki zabiera smrody do siebie

 • 4 lata temu | ocena +19 / -7

  golina

  Sołtys Goliny postarał się, żeby goliniacy nie wiedzieli co będzie przedmiotem zebrania wiejskiego. Gdyby nie poczta pantoflowa to byłoby 5 osób. Burmistrz Jarocina wydał decyzję środowiskową przed sprzedażą gruntów już pod ubojnię drobiu w Golinie. 27 września jest przetarg a Pan Wal..... zasugerował, że i tak będzie ubojnia. Chcą budować drogę do... Rozwiń

 • 4 lata temu | ocena +17 / -3

  kk...

  Decyzję środowiskową powinien wydać Wojewoda Wielkopolski a nie burmistrz.Powinno to być zgłoszone również do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Poznaniu i to oni powinni sprawdzić jakie to będzie miało wpływ na nasze środowisko. To jest obszar leśny więc ma znaczący wpływ na środowisko.

 • 4 lata temu | ocena +10 / -11

  jjj

  Praca potrzebna jest dla ludzi bez kwalifikacji i aspiracji bo tych w Jarocinie jest najwięcej, więc co Wy byście chcieli - mega zakład jubilerski? Jak ktoś ma trochę oleju w głowie i umiejętności to wie, że praca sama do niego nie przyjdzie i nikt mu pod nosem nie otworzy firmy spełniającej jego marzenia. Kto zainwestuje duże pieniądze w otwarcie ... Rozwiń

 • 4 lata temu | ocena +9 / -3

  urzedas

  a z czego oni zapłacą przeciez następny kredyt biorą na tbs i ludzią jeszcze nie popłacili za festiwal!?

 • 4 lata temu | ocena +9 / -14

  Burak

  I tak smierdzi . a zaklad sie przyda

 • 4 lata temu | ocena +22 / -5

  Precz z Opalonym

  Burmistrza trzeba zmienić ! Wilkowyja już to zaorała !

 • 4 lata temu | ocena +14 / -18

  anty

  I tak już tam śmierdzi, wiec co za różnica

 • 4 lata temu | ocena +22 / -5

  naiwny wyborca ZJ

  Zapytajcie się człowieka z gminy: gdzie ten ROZWÓJ ? W Kadzioku ?

 • 4 lata temu | ocena +21 / -5

  mieszkaniec

  Podobna ubojnia miała powstać w okolicach Wągrowca ale mieszkańcy to oprotestowali i po temacie.

 • 4 lata temu | ocena +13 / -5

  J...

  Po pierwszy decyzję w tej sprawie powinien podjąć wojewoda wielkopolski a nie burmistrz ze względu na znaczący wpływ na ochronę środowiska. Powinna zostać powiadomiona REGIONALNA DYREKCJA OCHRONY ŚRODOWISKA W POZNANIU. I to oni powinni podjąć decyzję czy tam może stanąć ubojnia a nie burmistrz. Po drugie zawsze można prosić o pomoc greenpeace.

 • 4 lata temu | ocena +15 / -25

  Zadowolony Goliniak

  Ja jestem za tym żeby była . Powstanie kilometr od wioski co niczemu nie zaszkodzi a ludzie będą mieli prace , godziwą zapłate i będą szczęśliwi .