Reklama

Gmina Jarocin planuje nową ścieżkę rowerową w Wilkowyi [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Gmina Jarocin planuje nową ścieżkę rowerową do młyna nad Lutynią w Wilkowyi.

W 2020 roku młyn nad Lutynią w Wilkowyi razem z działką o powierzchni 300 m2 w imieniu gminy Jarocin kupił za 70 tys. zł burmistrz Adam Pawlicki.

Młyn nad Lutynią do remontu - zaczęli od dachu

Po jakimś czasie rozpoczął się remont tego jednego z ważniejszych turystycznych obiektów Ziemi Jarocińskiej [więcej o remancie czytaj TUTAJ].

- Najpilniejszą rzeczą do zrobienia jest nowy dach. Trzeba to wykonać jak najszybciej. W najgorszym stanie okazało się poszycie, belki wydają się jeszcze zdrowe - mówił w lipcu 2020 roku Adam Pawlicki.

Gmina na wymianę dachu pozyskała 200 tys. zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

W kolejnym etapie samorząd będzie starał się o pozyskanie środków na dalszą modernizację zabytkowego budynku, w tym wymianę elewacji.

Blisko kilometr ścieżki rowerowej do młyna nad Lutynią

Zanim jednak nastąpi dalszy remont młyna, gmina ma zamiar wybudować blisko kilometr ścieżki rowerowej w Wilkowyi.

Ścieżka połączy się z już istniejącą przy drodze powiatowej w Annapolu, co uzupełni kolejną pętlę tras dla miłośników jednośladów.

Tym samym pojawią się dla nich nowe możliwości odwiedzenia urokliwych terenów nad Lutynią.

Ścieżka rowerowa do młyna nad Lutynią - jak nią pojedziemy?

Nowa trasa rowerowa poprowadzi nową Aleją Światowego Dnia Roweru z Jarocina w kierunku Wilkowyi. Tam ścieżka mija młyna nad Lutynią i dalej - poprzez malownicze tereny nad rzeką Lutynią - kieruje się w kierunku Annapola, a następnie do Jarocina.

Część planowanej inwestycji to ciąg pieszo-jezdny z betonu asfaltowego o długości 363,50 metrów i szerokości od 2,5 do 4 metrów. Kolejny odcinek poprowadzony zostanie przez las. Powstanie tam 490 metrów ścieżki rowerowej o szerokości 2 metrów z nawierzchni wodoprzepuszczalnej, jaką jest kruszywo zespolone żywicą.

Ścieżka do młyna nad Lutynią z dofinansowaniem

Gmina Jarocin na budowę nowej ścieżki rowerowej pozyskała niecałe 252 tysiące złotych środków unijnych.

Umowę, zgodnie z którą pieniądze zostaną przekazane gminie, podpisali wicemarszałek województwa wielkopolskiego Krzysztof Grabowski i wiceburmistrz Jarocina Robert Ziółkowski.

Budowa nowej ścieżki rowerowej planowana jest jeszcze w tym roku, jednak to, czy to założenie dojdzie do skutku, zależy od rozstrzygnięć procedury przetargowej.

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy