Reklama

OSP Wilkowyja z wozem bojowym za prawie milion złotych [Zdjęcia]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości OSP Wilkowyja otrzymała nowy wóz bojowy. Oficjalne przekazanie samochodu odbyło się w sobotę.

Reklama

 - Po wielu latach starań, wielu rozmowach, przejechanych kilometrach nadszedł jeden z najpiękniejszych dni w naszej jednostce. Dzień przekazania nowego średniego samochodu pożarniczego – mówi Ziemowit Grajek, prezes OSP Wilkowyja.

Oficjalnie auto przekazali burmistrz Jarocina Adam Pawlicki, starosta jarociński Lidia Czechak oraz prezes gminny OSP Maciej Zegar. 

- Bardzo się cieszę, że ten samochód trafił do OSP Wilkowyja. Wspieraliśmy jego  zakup, zależało nam bardzo, aby ten pojazd był właśnie dla tej jednostki, bo wiemy, jak wyglądał poprzedni. Druhowie swoją pracą i postawą zasłużyli sobie na takie auto.  Gratuluję burmistrzowi i gminie, bo gdyby nie tak  duże wsparcie, to tego samochodu nie byłoby – mówiła Lidia Czechak, starosta jarociński. 

 Do jednostki trafił uterenowiony MAN z napędem 4x4 i mocy silnika 320 KM. Jego zabudowa jest wykonana w najnowszej technologii metalowo-kompozytowej, a układ wodno-pianowy wyposażony został w dwuzakresową autopompę. Z kolei zraszacze sterowane elektro-pneumatycznie umożliwią ograniczanie skażeń chemiczno-ekologicznych. Zbiornik wody, zamontowany w pojeździe, będzie miał pojemność 4500 litrów. Dostawcą pojazdu będzie firma Stolarczyk Technologia Pożarnicza z Kielc.
Przypominamy, że o zakup samochodu dla OSP w Wilkowyi zabiegali nie tylko druhowie, ale także mieszkańcy i rada sołecka. W odpowiedzi na ich wniosek, w budżecie Gminy Jarocin na rok 2021 zostały zabezpieczone środki na dofinansowanie zakupu średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego. Potwierdzenie zabezpieczenia środków było warunkiem, który umożliwiał strażakom starania o pozyskanie dofinansowania z innych źródeł. Koszt samochodu wynosi  938 tys. zł. 538 tys. zł na zakup wozu pochodzi z budżetu gminy Jarocin. Pozostałe 400 tys. to środki pozyskane z NFOŚiGW/WFOŚiGW i MSWiA.

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy