Reklama

Gminy i sołectwa powiatu jarocińskiego z pieniędzmi z województwa wielkopolskiego [ZDJĘCIA, WIDEO]

Opublikowano:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wicemarszałek sejmiku województwa wielkopolskiego Krzysztof Grabowski wręczył gminom i sołectwom pieniądze, które dofinansowują inwestycje lokalne. Na co zostaną przeznaczone?

Reklama

W uroczystości przekazania środków oprócz wicemarszałka udział wzięli Jan Grzesiek - radny sejmiku województwa wielkopolskiego, przedstawiciele gminy Jarocin na czele z wiceburmistrzem Robertem Ziółkowskim, przedstawiciele gminy Żerków na czele z burmistrzem Michałem Surmą oraz przedstawiciele gminy Jaraczewo na czele z wiceburmistrz Olgą Kaczmarek.

Kto otrzymał środki i na co zostaną przeznaczone?

Na zwołanej w sali spółki Jarocin Sport konferencji Krzysztof Grabowski przekazał w sumie cztery dotacje pieniężne dla gmin i sołectwa powiatu jarocińskiego. Największą otrzymała gmina Jarocin, która dostała 251 797 złotych z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2022 na budowę ścieżki rowerowej wzdłuż Lutyni w miejscowości Wilkowyja.

Po 50 000 tysięcy złotych w ramach konkursu „Pięknieje Wielkopolska Wieś” otrzymały sołectwa Potarzyca (gm. Jarocin) i Stęgosz (gm. Żerków). Sołectwo w Potarzycy otrzymało dotację na pierwszy etap projektu „Potarzycki ogród pokoleń - budowa ogólnodostępnego parku kieszonkowego przy sali wiejskiej w Potarzycy”. Z kolei sołectwo w Stęgoszy taką samą kwotę przeznaczy na projekt “Pięknieje Wielkopolska Wieś - Zadbane Centrum naszą wizytówką - poprawa estetyki i wizerunku wsi poprzez remont świetlicy wiejskiej w Stęgoszy”

Nieco mniejszą kwotę, bo 37 400 złotych otrzymało sołectwo Strzyżewko w gminie Jaraczewo. W tym przypadku dotacja obejmie projekt „Strzyżewko - dbamy o nasze wspólne dobro”.

Wicemarszałek: „Nikt nie przewidywał, że będzie tak duża inflacja”

W trakcie konferencji wicemarszałek Krzysztof Grabowski powiedział:

Te pieniądze zostały już wysłane do gmin, by nie wstrzymywać prac, które są już prowadzone. W ramach konkursu można było otrzymać pięćdziesiąt tysięcy złotych. Kiedy podejmowaliśmy decyzję nikt nie przewidział, że skoczy tak mocno inflacja. Chcielibyśmy przekazać więcej, ale z racji tego, że inflacja skoczyła w trakcie trwania konkursu nie mogliśmy tego zrobić.

Głos w trakcie konferencji zabrał radny sejmiku województwa wielkopolskiego Jan Grzesiek

Dziękujemy za zaangażowanie lokalnym liderom, ale dziękujemy także włodarzom gmin za wspieranie tych inicjatyw. Środki, które przeznaczamy wzmacniają te lokalność inicjatyw i dają możliwość realizacji tych pomysłów i planów, które dzieją się dzięki Wam. Ta aktywność sprawia, że pomysły są odbierane pozytywnie przez społeczność i mobilizują nas wszystkich do dalszego działania i przekazywania kolejnych środków

 

ZOBACZCIE WIDEO Z KONFERENCJI

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy