Reklama

Czy jarocińska ginekologia ogranicza działalność? Szpital wydał specjalne oświadczenie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum

Czy jarocińska ginekologia ogranicza działalność? Szpital wydał specjalne oświadczenie - Zdjęcie główne

Czy jarocińska ginekologia ogranicza działalność? Szpital wydał na ten temat specjalne oświadczenie | foto Archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Czy jarocińska ginekologia ogranicza działalność? Szpital w specjalnym oświadczeniu odnosi się do tych informacji i wyjaśnia, co się dzieje w lecznicy.

Reklama

Sytuacja jarocińskiego szpitala nie jest łatwa. Od kilku miesięcy trwa rozbudowa placówki, która musi odbywać się przy niezakłóconej pracy wszystkich oddziałów. Do tego dochodzą zmiany warunków wynagradzania znacznej części personelu i niepokoje z tym związane. 

Na temat lecznicy pojawia się w przestrzeni publicznej wiele pogłosek. W ostatnim czasie gruchnęła wieść, że oddział ginekologii ma zostać zamknięty. W związku z tym, szpital wydał specjalne oświadczenie.     

Wewnętrzny w miejsce ginekologii, dziecięcy - izby przyjęć

Poprzedni etap rozbudowy zakończył się trzy lata temu. Wówczas do nowego budynku przeniosła się między innymi ginekologia i położnictwo. Teraz placówkę czekają kolejne zmiany.

Kilka miesięcy temu ruszyła kolejna przebudowa. W jej wyniku dwa oddziały - wewnętrzny i dziecięcy znajdą się na nowym miejscu. 

Ten pierwszy zostanie przeniesiony do pomieszczeń, w których do niedawna była ginekologia i położnictwo. Dzięki temu, będzie funkcjonował na jednej kondygnacji - obecnie mieści się na dwóch, co generuje dodatkowe koszty. 

- Szacujemy, że przyniesie to około jednego miliona oszczędności w ciągu roku - twierdzi prezes szpitala Henryk Szymczak

Natomiast, oddział dziecięcy zajmie zwolnione pomieszczenia wewnętrznego i dawnej izby przyjęć. 

To nie wszystko. Szpital został też rozbudowany o ponad 600 m2 powierzchni, na której najprawdopodobniej utworzony zostanie Zakład Opiekuńczo-Leczniczy, którego nie ma na naszym terenie, a jest bardzo potrzebny. 

Mimo rozbudowy, szpital pracuje normalnie. Oddział ginekologii nie jest zagrożony

Prezes Henryk Szymczak podkreśla, że jednym z ważniejszych elementów procesu rozbudowy jest harmonogram prac.

- Nie mogliśmy przerwać pracy szpitala. Wszystko musiało zostać tak zaplanowane i zorganizowane, aby nie kolidowało z funkcjonowaniem placówki i pacjentów - zaznacza.

Pewne rzeczy musiały jednak zostać przeorganizowane. Kolejna taka sytuacja właśnie ma miejsce - w związku z potrzebą zmodernizowania szybu windy w starej części szpitala.

- Braliśmy pod uwagę różne możliwości wykonania tego zadania. Początkowo wydawało się, że będzie konieczne znaczne ograniczenie pracy oddziału ginekologii i przeniesienie tam części oddziału wewnętrznego. Projektanci i wykonawca wzięli jednak pod uwagę inne rozwiązanie, dzięki któremu na ginekologii zmniejszona zostanie tylko liczba łóżek - wyjaśnia prezes szpitala Henryk Szymczak.  

W związku z pojawiającymi się pogłoskami o ryzyku zamknięcia oddziału ginekologii jarocińskiego szpitala, placówka przesłała do naszej redakcji oświadczenie:

„Zarząd Szpitala w Jarocinie oświadcza, że nie planuje ograniczenia działalności oddziału ginekologiczno-położniczego. Jedyne rozważane działanie, to przejściowe zmniejszenie ilości łóżek na ww. oddziale w związku z modernizacją budynku głównego naszej placówki. Planowane zakończenie tego etapu prac, realizowanych ze środków unijnych i samorządu powiatowego jest do końca czerwca 2023.”

Prezes szpitala przewiduje, że przenosiny oddziałów wewnętrznego i dziecięcego do nowych pomieszczeń rozpocznie się już w marcu

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy