Reklama

Jarociński oddział dziecięcy będzie miał nowego kierownika

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum GJ

Jarociński oddział dziecięcy będzie miał nowego kierownika  - Zdjęcie główne

Jarociński oddział dziecięcy będzie miał nowego kierownika | foto Archiwum GJ

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Oddział dziecięcy jarocińskiego szpitala będzie miał nowego kierownika. Po tym, jak na emeryturę przeszedł wieloletni szef tego oddziału Paweł Eliasz, szpital poszukiwał następcy. Wreszcie udało się pozyskać lekarza specjalistę, który podejmie się szefowania jarocińskiej pediatrii.

Reklama

Oddział dziecięcy jarocińskiego szpitala czekają duże zmiany. Po pierwsze będzie miał nowego kierownika, a po drugie już wkrótce ma się przenieść na nowe miejsce.

Szpital otrzymał bowiem ponad 8 milionów złotych dotacji na przebudowę pomieszczeń w starej części. Cały projekt to koszt ponad 9,5 miliona złotych. Brakującą kwotę ma uzupełnić kredyt zaciągnięty przez szpital.

Do wyremontowanych i zmodernizowanych sal mają się przenieść dwa oddziały - wewnętrzny i dziecięcy.

Jarociński oddział dziecięcy będzie miał nowego kierownika, który ma jarocińśkie korzenie

W tych okolicznościach szefowania jarocińską pediatrią podjęła się lekarka z Poznania, która urodziła się w Jarocinie - Edyta Nagła.  

Lekarka ukończyła Uniwersytet Medyczny w Poznaniu. Do tej pory zatrudniona była w Klinice Pneumonologii, Alergologii Dziecięcej i Immunologii Klinicznej Szpitala Klinicznego im. K. Jonshera UM w Poznaniu.

Na co dzień pracowała także na oddziale dzieci młodszych oraz w izbie przyjęć szpitala klinicznego. Doświadczenie zawodowe poszerzała na licznych sympozjach, szkoleniach, stażach i kursach uzyskując odpowiednie certyfikaty.

Jarociński oddział dziecięcy będzie miał nowego kierownika - to nie jest prima aprylis

Nowa ordynator wolny czas lubi spędzać „przy grubych tomach książęk kryminalnych oraz dobrym kinie”.

Edyta Nagła obejmie stanowisko ordynatora oddziału dziecięcego w Jarocinie od piątku - 1 kwietnia.

Jarociński oddział dziecięcy będzie miał nowego kierownika. Czym się zajmuje jarociska pediatria?

Jarocińska pediatria zajmuje się diagnostyką i leczeniem większości chorób oraz dolegliwości wieku dziecięcego, w tym układu oddechowego, pokarmowego, moczowego czy krążenia.

Prowadzi także diagnostykę obrazową oraz szeroką diagnostykę mikrobiologiczną i parazytologiczną. Dysponujemy możliwością całodobowego monitorowania ciśnienia  i EKG przy użyciu Holtera.

Lekarze stawiają sobie za cel zdobywanie nowych umiejętności, między innymi w obszarze badań ultrasonograficznych. Planowane jest poszerzenie diagnostyki również w zakresie badań czynnościowych układu oddechowego (badanie spirometryczne).

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy