Reklama

Jarocińska ginekologia i położnictwo zapraszają przyszłe mamy [zobacz ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

Jarocińska ginekologia i położnictwo zapraszają przyszłe mamy [zobacz ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Klimatyzowane, dwuosobowe sale z łazienkami i blok porodowy obok sali cięć cesarskich - jarocińska ginekologia i położnictwo w nowej części szpitala. Jak wyglądają odmienione oddziały - zobacz GALERIĘ ZDJĘĆ.

 

 

Kobiety, które były pacjentkami jarocińskiej ginekologii i położnictwa, długo nie zapomną obskurnych pomieszczeń, jednej na cały oddział - ciasnej łazienki, nawet 5-osobowych sal i porodówki, która pamiętała „głęboki PRL”. Te warunki odeszły już do lamusa.

 

 

Trzy oddziały jarocińskiego szpitala - ginekologia, położnictwo i noworodkowy - przeprowadziły się bowiem do nowo wybudowanej części lecznicy. Niektórzy mówią nawet, że do „innego świata” [o przeprowadzce oddziałów czytaj TUTAJ].

 

Tu pacjentki mają do dyspozycji diametralnie inne, nowocześnie urządzone pomieszczenia [o pierwszym porodzie na nowym odddziale czytaj TUTAJ].

 

 

- Przygotowaliśmy dwuosobowe pokoje z oddzielnymi węzłami sanitarnymi - łazienką i ubikacją. A sala cięć cesarskich usytuowana została bezpośrednio obok bloku porodowego - wymienia dr n. med. Włodzimierz Budzyński. Wszystkie pomieszczenia tej części szpitala objęte są centralną klimatyzacją.

 

 

A Henryk Szymczak, prezes Szpitala Powiatowego w Jarocinie dodaje:

 

- Zależało nam, żeby te oddziały zaczęły jak najszybciej funkcjonować w nowych, lepszych warunkach. Chcemy zwiększyć liczbę porodów w naszym szpitalu, ponieważ Narodowy Fundusz Zdrowia płaci za nie bez limitu.

 

 

Na urządzenie nowych pomieszczeń samorząd powiatu jarocińskiego, który jest jedynym właścicielem szpitala, przekazał pół miliona złotych. Za te pieniądze kupione zostały meble i łóżka - także porodowe.

 

 

Dr n. med. Włodzimierz Budzyński zachęca, aby przyszłe mamy decydowały się na poród w Jarocinie - również ten rodzinny.

 

 

- Jesteśmy w stanie zapewnić pełne bezpieczeństwo tak pacjentce, jak i osobie towarzyszącej i personelowi. Do dyspozycji są wszystkie wymagane środki ochrony osobistej. Poza tym osoba towarzysząca wchodzi na oddział zupełnie innym wejściem. Dzięki temu drogi z innymi osobami z oddziału nie krzyżują się. Zachowaniu bezpieczeństwa sprzyja również to, że mamy dwie oddzielne sale porodowe - wyjaśnia szef medyczny szpitala.

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE