Reklama

Jarociński szpital czekają duże zmiany. Dwa oddziały będą się przenosiły

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Fot. Szpital Powiatowy Jarocin

Jarociński szpital czekają duże zmiany. Dwa oddziały będą się przenosiły  - Zdjęcie główne

Jarociński szpital czekają duże zmiany. Dwa oddziały będą się przenosiły | foto Fot. Szpital Powiatowy Jarocin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jarociński szpital czekają duże zmiany. Dwa oddziały będą się przenosiły. Lecznica dostała pieniądze i wybrała wykonawcę modernizacji starej części obiektu.

Reklama

Jarociński szpital czekają duże zmiany. Dwa oddziały będą się przenosiły - wewnętrzny i dziecięcy

Teraz placówkę czekają kolejne zmiany. Na ich przeprowadzenie spółka otrzymała 8 milionów złotych funduszy unijnych. Koszt całego projektu oszacowany został na około 13 milionów złotych. Brakującą kwotę - 5 milionów złotych, uzupełni wkład samorządu powiatowego.

Środki zostaną przeznaczone na modernizację dwóch oddziałów - wewnętrznego i dziecięcego. Ten pierwszy ma zostać przeniesiony na miejsce, gdzie do niedawna były ginekologia i położnictwo.

Natomiast oddział dziecięcy zajmie obecne pomieszczenia wewnętrznego i dawnej izby przyjęć. To nie wszystko, prezes Henryk Szymczak chciałby dobudować około 500 m2 powierzchni i utworzyć Zakład Opiekuńczo-Leczniczy.

Jarociński szpital czekają duże zmiany. Dwa oddziały będą się przenosiły, ale szpital będzie pracował normalnie

Przeprowadzeniem modernizacji zainteresowane były trze firmy, które zgłosiły się do przetargu - wszystkie spoza powiatu jarocińskiego. Wybrana została Grupa Szymbud z Kłomnic (woj. śląskie, pow. częstochowski - przyp. red.), która przedstawiła najkorzystniejszą ofertę.

Henryk Szymczak podkreśla, że jednym z ważniejszych elementów jest harmonogram prac.

- Nie możemy przerwać pracy szpitala. Wszystko musi zostać tak zaplanowane i zorganizowane, aby nie kolidowało z funkcjonowaniem placówki i pacjentów - zaznacza.

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy