Reklama

Ruszyła rozbudowa Jarocin Sport - po raz drugi. Jak długo potrwa? [GALERIA]

Opublikowano: pon, 27 maj 2019 16:23
Autor:

Ruszyła rozbudowa Jarocin Sport - po raz drugi. Jak długo potrwa? [GALERIA] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Ruszyła rozbudowa obiektów Jarocin Sport. Tym razem wykonawcą jest Przedsiębiorstwo Budowlane Marka Antczaka z Kalisza. Pod koniec 2017 roku inwestycję na terenie Jarocin Sport rozpoczęła inna firma Family House z Poznania. Niespełna rok temu opuściła jednak Jarocin zostawiając budowę w powijakach. Czy tym razem uda się dokończyć inwestycję?

 

 

Rozbudowa Jarocin Sport rozpoczęła się pod koniec 2017 roku. Latem ubiegłego roku wykonawca - firma Family House z Poznania - porzucił budowę [szczegóły TUTAJ]. Od tego czasu prezes gminnej spółki Marcin Jantas poszukiwał kogoś, kto podejmie się przejąć „rozgrzebany” plac budowy [więcej TUTAJ]. W międzyczasie - jak sam podaje - udało mu się wyegzekwować od Family House kary umowne w wysokości ponad 1,5 mln zł.

 

 

Wszystko też wskazuje na to, że przerwana rozbudowa będzie kontynuowana. Na początku maja podpisana została umowa między Jarocin Sport a Przedsiębiorstwem Budowlanym Marka Antczaka z Kalisza. Opiewa ona na 25,2 mln zł.

 

 

 

 

- Jesteśmy w dobrej kondycji, realizujemy masę inwestycji na terenie całego kraju, miło nam będzie rozpocząć inwestycję także tutaj - zaznacza Marek Antczak. - Jest to pierwsza nasza inwestycja w Jarocinie, ale myślę, że damy się poznać z dobrej strony i nie będzie to inwestycja ostatnia w tym mieście - dodaje.

 

 

 

Nowy wykonawca przejął plac budowy, na którym powstała już piwnica i ściany boczne budynku. Na teren Jarrocin Sport wjechały ekipy budowlane, ciężki sprzęt i ogromnej wysokości dźwig.

 

 

 

Docelowo na tej bazie postawiony zostanie trzykondygnacyjny budynek o powierzchni 4 tys. m2 oraz lodowisko.

 

 

Wykonawca ma niecałe dwa lata (21 miesięcy - przyp. red.) na zakończenie inwestycji. - Jest deklaracja, że jest w stanie znacznie skrócić okres realizacji inwestycji - zaznacza Marcin Jantas.

 

 

Rozbudowa nie obejmuje basenu odkrytego, który był w poprzedniej umowie z Family House i został przez poznańską firmę rozkopany [więcej na ten temat czytaj TUTAJ]. . Prezes Jarocin Sport przyznaje, że spółka nie ma na razie pieniędzy na basen. - Cały czas szukamy źródeł finansowania - informuje Marcin Jantas. Koszt przebudowy basenu szacowany jest na około 3 mln zł.

 

 

Co więc w zamian za basen proponuje sportowa spółka w zbliżającym się sezonie letnim?

 

 

- Planowane jest - tak, jak rok temu - uruchomienie basenu małego zewnętrznego z poszerzoną strefą wypoczynku w bezpośredniej bliskości basenu odkrytego. Będzie ona wzbogacona o nowe wyposażenie i atrakcje towarzyszące. Ponadto planuje się szereg promocji na bilety do aquaparku w sezonie letnim dla mieszkańców, aby zrekompensować brak możliwości korzystania z dużego basenu - deklaruje prezes Marcin Jantas.

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci. Redakcja

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE