Reklama

Ścieżką rowerową nad zalew w Roszkowie? Czemu nie [SONDA]

Opublikowano:
Autor:

Ścieżką rowerową nad zalew w Roszkowie? Czemu nie [SONDA] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Rowerzyści mają na naszym terenie coraz więcej tras przeznaczonych tylko dla nich. Przyznają jednak, że może ich być znacznie więcej. Celem, do którego mogłaby prowadzić jedna z nich jest zalew w Roszkowie. Czy jest szansa na budowę takiej ścieżki?

 

Na naszym terenie jest coraz więcej ścieżek rowerowych. Można nimi zrobić już sporo kilometrów. Wiele ciągów rowerowych powstało w ostatnim czasie na terenie miasta Jarocina.

 

Nieco gorzej jest na terenach pozamiejskich. Rowerzyści cały czas czekają na zakończenie budowy bardzo potrzebnej ścieżki między Jarocinem a Żerkowem [więcej na ten temat czytaj TUTAJ]. Plany zakładały też wykonanie traktu rowerowego do Goliny. Jak na razie jednak jest on tylko na etapie projektu.

 

Fani dwóch kółek z Jarocina wyznaczają jednak kolejne cele, do których chcą docierać. To między innymi zalew w Roszkowie. Naprzeciw tym oczekiwaniom wyszła ostatnio starosta Lidia Czechak, która poinformowała, że jest wstępny plan inwestycyjny pod nowe unijne projekty, między innymi właśnie na ścieżki rowerowe.

 

I zaproponowała:

 

„Szlak komunikacyjno-turystyczny, nasza droga, piękny las, a na końcu zbiornik retencyjny. 3 kilometry i jesteśmy w okolicach zbiornika.”

 

 

Żeby deklaracje nie pozostały tylko na papierze starosta zabrała się od razu do działania i razem ze swoją zastępczynią Katarzyną Szymkowiak oraz członkiem zarządu powiatu Mariuszem Stoleckim udali się w teren i na miejscu sprawdzili możliwości budowy ścieżki rowerowej z Jarocina do Roszkowa.

 

Powiat złożył wniosek o dofinansowanie budowy tego traktu.

 

„Myślę, że jak spełnimy kryteria do 80% dofinansowania, będzie to możliwe” - napisała w mediach społecznościowych Lidia Czechak.

 

I dodała: „Ścieżka rowerowa do Roszkowa, kto jest za?” My też zadajemy to pytanie - pszcie w komentarzach i głosujcie w naszej SONDZIE.

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE