Reklama

O okupacji, zaborach i politycznej karierze Hugo von Radolina

Opublikowano: 19 marca 2021 15:55
Autor: | Zdjęcie: Muzeum Regionalne w Jarocinie

O okupacji, zaborach i politycznej karierze Hugo von Radolina  - Zdjęcie główne

Nowa siedziba muzeum w pałacu Radolińskich ma zostać otwarta pod koniec roku | foto Muzeum Regionalne w Jarocinie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Kolejne spotkania poświęcone powstawaniu ekspozycji stałej w nowej siedzibie muzeum w pałacu Radolińskich w Jarocinie. Zobacz, jakie będą tematy pod koniec marca i w kwietniu.

Reklama

Cykl, który trwa od stycznia do czerwca, adresowany jest w szczególności do osób zainteresowanych historią i kulturą regionalną, nauczycieli, pracowników instytucji kultury, animatorów kulturalnych, osób zrzeszonych w stowarzyszeniach miejskich, a także wszystkich tych, którzy interesuje ten temat  i chcą podyskutować nad kształtem wystawy stałej Muzeum Regionalnego w Jarocinie, która nie tylko ma opowiadać o przeszłości, ale także stanowić przestrzeń kulturalną i edukacyjną dla mieszkańców gminy Jarocin oraz atrakcję turystyczną.

W trakcie spotkań pracownicy muzeum mówić będą o wybranych fragmentach powstającej ekspozycji. Ich celem jest przybliżenie założeń wystawy oraz dyskusja na temat proponowanych przez kuratorów tematów i rozwiązań ekspozycyjnych. Zgodnie z planami muzeum w nowej siedzibie w pałacu Radolińskich ma być dostępne dla zwiedzających pod koniec roku.

 Ze względu na pandemię muzealne spotkania odbywają się co dwa tygodnie na razie jedynie w trybie online. Gdy tylko będzie taka możliwość, zostaną one zastąpione rozmowami na żywo. Osoby zainteresowane proszone są o kontakt pod adresem: [email protected]

 

 

Harmonogram najbliższych spotkań:

31 marca, godz. 17.00

Renata Królak: Jarocin pod okupacją niemiecką

Uczestnicy spotkania będą mieli okazję poznać główne założenia wystawy w części poświęconej okresowi okupacji hitlerowskiej w Jarocinie. Można się będzie dowiedzieć, m.in. jak Niemcy przejmowali władzę w mieście we wrześniu 1939 r. oraz jak wyglądała okupacyjna codzienność Jarocina. Przedstawione zostaną również niemieckie plany przebudowy, która miała na zawsze zmienić architekturę miasta.

 

14 kwietnia, godz. 17.00

Sebastian Pluta: Najdłuższa wojna nowoczesnej Europy na ziemi jarocińskiej. Akceptacja rzeczywistości czy walka o tożsamość?

Będzie to spotkanie poświęcone prezentacji tej części ekspozycji, która ma być poświęcona sytuacji na Ziemi Jarocińskiej w czasach zaboru, od 1793 do 1919 roku.

 

28 kwietnia, godz. 17.00

Ilona C. Kaczmarek: Hugo von Radolin - życiorys nieodkryty

Na spotkaniu omówiona zostanie sala dedykowana Hugo von Radolinowi. Przy tej okazji przedstawione będą też koleje jego losu, a szczególnie kariera dyplomatyczna na dworze niemieckim.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.