Cykl, który trwa od stycznia do czerwca, adresowany jest w szczególności do osób zainteresowanych historią i kulturą regionalną, nauczycieli, pracowników instytucji kultury, animatorów kulturalnych, osób zrzeszonych w stowarzyszeniach miejskich, a także wszystkich tych, którzy interesuje ten temat i chcą podyskutować nad kształtem wystawy stałej Muzeum Regionalnego w Jarocinie, która nie tylko ma opowiadać o przeszłości, ale także stanowić przestrzeń kulturalną i edukacyjną dla mieszkańców gminy Jarocin oraz atrakcję turystyczną.
W trakcie spotkań pracownicy muzeum mówić będą o wybranych fragmentach powstającej ekspozycji. Ich celem jest przybliżenie założeń wystawy oraz dyskusja na temat proponowanych przez kuratorów tematów i rozwiązań ekspozycyjnych. Zgodnie z planami muzeum w nowej siedzibie w pałacu Radolińskich ma być dostępne dla zwiedzających pod koniec roku.
Ze względu na pandemię muzealne spotkania odbywają się co dwa tygodnie na razie jedynie w trybie online. Gdy tylko będzie taka możliwość, zostaną one zastąpione rozmowami na żywo. Osoby zainteresowane proszone są o kontakt pod adresem: muzeum@muzeumjarocin.pl
Harmonogram najbliższych spotkań:
31 marca, godz. 17.00
Renata Królak: Jarocin pod okupacją niemiecką
Uczestnicy spotkania będą mieli okazję poznać główne założenia wystawy w części poświęconej okresowi okupacji hitlerowskiej w Jarocinie. Można się będzie dowiedzieć, m.in. jak Niemcy przejmowali władzę w mieście we wrześniu 1939 r. oraz jak wyglądała okupacyjna codzienność Jarocina. Przedstawione zostaną również niemieckie plany przebudowy, która miała na zawsze zmienić architekturę miasta.
14 kwietnia, godz. 17.00
Sebastian Pluta: Najdłuższa wojna nowoczesnej Europy na ziemi jarocińskiej. Akceptacja rzeczywistości czy walka o tożsamość?
Będzie to spotkanie poświęcone prezentacji tej części ekspozycji, która ma być poświęcona sytuacji na Ziemi Jarocińskiej w czasach zaboru, od 1793 do 1919 roku.
28 kwietnia, godz. 17.00
Ilona C. Kaczmarek: Hugo von Radolin - życiorys nieodkryty
Na spotkaniu omówiona zostanie sala dedykowana Hugo von Radolinowi. Przy tej okazji przedstawione będą też koleje jego losu, a szczególnie kariera dyplomatyczna na dworze niemieckim.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.