Do tej pory odbyły się cztery spotkania online. Poświęcone były m.in. siedzibom Radolińskich, rozwojowi przestrzennemu Jarocina oraz kulturze ludowej. Zgodnie z założeniami mają się odbywać od stycznia do czerwca, co dwa tygodnie.
Otwarcie placówki w nowej siedzibie czyli w pałacu Radolińskich planowane jest na ten rok. W ciągu najbliższych sześciu miesięcy pracownicy muzeum będą prezentować wybrane fragmenty powstającej ekspozycji. Celem cyklu jest przybliżenie założeń wystawy oraz dyskusja na temat proponowanych przez kuratorów tematów i rozwiązań ekspozycyjnych. Organizatorzy liczą w szczególności na udział osób zainteresowanych historią i kulturą regionalną, nauczycieli, pracowników instytucji kultury, animatorów kulturalnych, osób zrzeszonych w stowarzyszeniach miejskich, a także wszystkich tych, którzy chcą wziąć udział w dyskusji nad kształtem wystawy stałej Muzeum Regionalnego w Jarocinie.
W środę 17 marca można będzie posłuchać i podyskutować o jarocińskim przemyśle w czasach PRL-u. Prelegentem będzie dr Marcin Szeląg, dyrektor Muzeum Regionalnego w Jarocinie, który omówi założenia ekspozycyjne sali dedykowanej powojennym losom Jarocina i regionu. Szczególna uwaga zostanie poświęcona prezentacji historii największych zakładów produkcyjnych działających po 1945 roku w Jarocinie i Witaszycach. Ogłoszony zostanie także apel o przekazanie muzeum poszukiwanych eksponatów - mebli produkowanych w Jarocińskiej Fabryce Mebli.
Z uwagi na pandemię spotkania nie mogą się odbywać na żywo, a jedynie online: https://meet.google.com/fvq-upyy-xmg
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.