Reklama

Poznaj tajemnice właścicieli Jarocina. Archiwa Radolińskich dostępne dla wszystkich

Opublikowano: 16 stycznia 2021 16:41
Autor: Lidia Sokowicz

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Reklama

Poznaj tajemnice właścicieli Jarocina. Archiwa Radolińskich dostępne dla wszystkich. Efekty dwuletniego projektu „E-Radolińscy" już w całości są dostępne na portalu szukajwarchiwach.gov.pl.

 

 

W ramach zadania zdigitalizowano ze zbiorów Archiwum Państwowego w Poznaniu 781 jednostek archiwalnych, co przekłada się na ponad 140.000 skanów. Różnorodne plany, mapy, dyplomy, fotografie, korespondencja, szkice architektoniczne pałacu i jego wnętrz, zeszyty szkolne małoletnich członków rodziny - to tylko niektóre dokumenty, z którymi można się już zapoznać.

 

Poznaj tajemnice właścicieli Jarocina. Archiwa Radolińskich dostępne dla wszystkich

 

Zdigitalizowane materiały mają ogromną wartość historyczną nie tylko dla Jarocina i Ziemi Jarocińskiej, ale dzięki działalności Hugona von Radolina także na skalę europejską. Doskonale odzwierciedlają ponadto warunki egzystencji wielkopolskiego ziemiaństwa w XIX i na początku XX w. Ich dużym walorem jest też bogata i różnorodna zawartość źródłowa, dotykająca zagadnień politycznych, społecznych, gospodarczych, wyznaniowych, a nawet obyczajowych.

 

Poznaj tajemnice właścicieli Jarocina. Archiwa Radolińskich dostępne dla wszystkich

 

Projekt finansowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz ze środków gminy Jarocin. Partnerami w realizacji zadania są Archiwum Państwowe w Poznaniu i Stowarzyszenie Jarocin XXI.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (3)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 2 miesiące temu | ocena +0 / -0

    bb

    To sługus pruski, czerpał korzyści i korzystał z przywilei jakie mu oferował Kajzer Wilchelm ll za świadczenie w Berlińskim parlamencie,że Provinz Posen to rdzennie niemieckie ziemie od zawsze a Polacy są tu właściwie przypadkiem. To nazwisko to hańba dla Jarociniaków i powód do wstydu, że ktoś taki był tu w Jarocinie a nie powód do jego gloryfikacji, urządzania wystaw, odczytów itp. Ludzie opamiętajcie się i zastanówcie nad tym co robicie. Nasi przodkowie w grobach się przewracają ze złości jak to widzą. Jemu, jego rodzinie i jemu podobnym pruskim lizusom było dobrze a nawet komfortowo a prawdziwi Polacy jak mieli??? Doprawdy wstyd mi za Wasze postępowanie.

  • 4 miesiące temu | ocena +7 / -2

    Baba

    Czym sie chwalic.Niewolniczej pracy biedoty poddanej ta banda darmozjadow miala sie dobrze.